Bezkontakta krāpšana vai kas slēpjas vkontakte.ru?

Daudzi cilvēki zina, ka hakeri var izmantot sociālos tīklus kaitīgo programmatūru vai krāpnieciska satura izplatīšanai. Par izņēmumu nav kļuvis arī populārais Krievijas resurss vkontakte.ru. Kaspersky Lab speciālisti ir izanalizējuši pastāvošos apdraudējumus un noteikuši galvenās briesmas, kas uzglūn šā sociālā tīkla lietotājiem.

Lietotājiem mēģinot atvērt tīmekļa vietnē vkontakte.ru izvietotās saites, tikai vienas nedēļas laikā vien tika reģistrēti aptuveni 172 tūkstoši Kaspersky Lab antivīrusa nostrāžu. Lielākā daļa šo saišu (vairāk nekā 133 tūkstoši nostrāžu) veda uz krāpnieciskām mājaslapām internetā. Dažās no tām bija ievietoti piedāvājumi lejupielādēt bezmaksas programmatūras, taču lejupielādētās arhīva datnes atvēršanai bija nepieciešams nosūtīt īsziņu uz īso paaugstinātas maksas numuru. Diemžēl pēc arhīva atvēršanas izrādījās, ka lajupielādēto datņu vidū nav vajadzīgās programmatūras. Bez tam bloķētās tīmekļa vietnes hakeri aktīvi izmantoja Runeta ietvaros plaši izplatītās SMS krāpšanas shēmas ietvaros. Citas antivīrusa bloķētās saites veda uz kaitīgiem resursiem.

Analizējot sociālā tīkla lapu adreses, no kurām tika veikts visvairāk pāreju pa kaitīgajām saitēm, atklājās, ka visbīstamākie ir personiskie sūtījumi. Tas liecina, ka lietotāji ir pieraduši uzticēties no draugiem saņemtajam saturam un, neko ļaunu nedomājot, visai bieži atver saites, kuras patiesībā bez uzlauzto kontu īpašnieku ziņas izplata hakeri. Nākamie apdraudējumu sarakstā ir kaitīgas saites saturoši paziņojumi jaunumu lentē. Bez tam nevajadzētu uzticēties vkontakte.ru pielikumu un grupu lapām, no kurām daudzas var tikt izmantotas krāpnieciskās shēmās, par ko liecina nosaukumi, piemēram, kto_gosti, visitors4u, visitosroficial u. c.

«Jo populārāks ir sociālais tīkls, jo aktīvāk to izmanto hakeri. Turklāt savās metodēs viņi parasti iesaista arī sociālās inženierijas paņēmienus,» komentē Kaspersky Lab vecākais vīrusu analītiķis Vjačeslavs Zakorževskis. «Vislabākā aizsardzība pret uzbrucējiem internetā ir uzticama antivīrusu programmatūra datorā un veselais saprāts, kas liekams lietā, darbojoties internetā. Pat vismodernākās tehnoloģijas nevar garantēt aizsardzību pret vīrusiem un krāpšanas shēmām, ja pats lietotājs rīkojas neapdomīgi un iet ļaundaru pavadā. Bet antivīrusu programmatūras sastāvā iekļautā tīmekļa filtra izmantošana palīdzēs bloķēt pāreju pa aizdomīgām saitēm, ja nav pamata uzticēties savai intuīcijai.»

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us