BaltCap investē vienu miljonu eiro Latvijas programmētāju dibinātā uzņēmumā

Vadošais riska kapitāla investors Baltijā BaltCap ir parakstījis investīciju līgumu viena miljona eiro apmērā ar programmatūras izstrādes uzņēmumu Clusterpoint, kuru ir dibinājuši Latvijas programmētāji, piesaistot investorus no Lielbritānijas un Baltijas. Investīcijas viena miljona eiro apmērā ir paredzētas, lai paplašinātu uzņēmuma darbību un piesaistītu profesionālu menedžmentu ASV tirgum, kur ir viens no lielākajiem programmatūras noietiem pasaulē.

Clusterpoint ir izstrādājis datubāzu platformu, kas ir radīta mākoņskaitļošanas IT infrastruktūrai. Clusterpoint datubāzu programmatūra nodrošina augstu veiktspēju uz pieticīgas datoru aparatūras, tādejādi nodrošinot lielāku energoefektivitāti datu centros.

„Mūsu izpēte parāda, ka Clusterpoint tehnoloģijām ir augsts potenciāls starptautiskajos tirgos. Kopīgiem spēkiem, piesaistot finansējumu un mūsu zināšanas uzņēmējdarbībā, redzam augstu potenciālu uzņēmuma pakalpojumu eksportēšanai ASV tirgū,” norāda BaltCap investīciju direktors Mārtiņš Jaunarājs.

“Clusterpoint programmatūra ir īpaši piemērota mākoņskaitļošanai un datu centriem, kuri vēlas uzlabot veiktspēju un izmaksu efektivitāti. Mūsu programmētāju komanda ir uzprojektējusi un izstrādājusi tirgū pieprasītu produktu, kas ietver dabiski mērogojamu NOSQL datubāzu programmatūru ar zibens ātru integrētu pilna teksta meklēšanu strukturētos un nestrukturētos datos. Mūsu unikālā uz datu rankošanu balstītā datubāzes indeksēšanas metode nodrošina gandrīz lineāru datubāzes mērogojamību klasteros,” skaidro Clusterpoint līdzdibinātājs un izpilddirektors Gints Ernestsons.

Jau šobrīd Clusterpoint ir īstenojis starptautiskus projektus Izraēlā, Lielbritānijā, Dienvidāfrikā un citur. Starp uzņēmuma klientiem Latvijā ir tādi uzņēmumi kā Lattelecom, „LETA”, Latvijas Tālrunis un citi.

BaltCap investīciju projekts īstenots ar privāto investoru ieguldījumu un Eiropas Savienības līdzfinansētās programmas JEREMIE finansējumu, kuru administrē Latvijas Garantiju aģentūra.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us