Atrasts veids, kā atturēt bērnus no mazo bateriju norīšanas

Duracell ir nākuši klajā ar jaunu veidu, kā samazināt mazo apaļo litija bateriju norīšanas gadījumu skaitu. Kompānija savām 2032, 2025 un 2016 izmēra baterijām pievienojusi jaunu rūgtu pārklājumu, lai atturētu mazus bērnus no nejaušas to norīšanas, citādi (acīmredzot) no to ēšanas ir ļoti grūti atturēties.

Jaunās baterijas tika izlaistas apritē šī mēneša sākumā. To apakšā atrodas pārklājums, kas reaģē ar siekalām, veidojot rūgtu garšu, kas, savukārt, atturēs bērnus no baterijas pilnīgas norīšanas. Duracell atzīmē, ka litija akumulatora norīšana var izraisīt “kaitīgu ķīmisku reakciju tikai divu stundu laikā”. Padarot baterijas pārāk rūgtas, lai tās norītu, uzņēmums cer novērst šo problēmu rašanos.

Pēc uzņēmuma domām, mazo podziņbateriju pielietošanas pieaugums ir saistīts ar arvien mazākām elektroniskajām ierīcēm (piemēram, tālvadības pultīm vai Bluetooth izsekotājiem). Fakts, ka akumulatori ir potenciāli bīstami bērniem, pieaugušajiem nozīmē arī dažādu ierīču kaitinošākus dizainus, kā, piemēram, Ikea Sonos tālvadības pults vāciņus, kurus ir gandrīz neiespējami noņemt.

Ideja, izmantot rūgtu līdzekli, lai atturētu bērnus no kronu bateriju likšanas mutē, nav jauna – zināmākais ir Nintendo, kas izmanto līdzīgu metodi, lai atturētu bērnus no fizisku Switch spēļu kārtridžu ēšanas. 

Nav gan skaidrs, vai Duracell lieto to pašu rūgto līdzekli, ko Nintendo. Taču, ja tas ir kaut kas līdzīgs Switch kārtridžos izmantotajai rūgtajai vielai, (kas garšojot kā insekticīds), visticamāk, tam vajadzētu veikt savu funkciju izcili un atturēt bērnus no bateriju likšanas mutē. 

Drošības padomi saistībā ar baterijām

Patērētāju tiesību aizsardzības centra mājaslapā ir sniegta plaša informācija par to, ko darīt, ja norīta baterija un kā izvairīties no šādas nelaimes.

Sauja ar mazajām baterijām

Turiet baterijas bērniem nepieejamā vietā !!!

  • Atkārtoti pārbaudiet savu māju un katru vietu, kur vien bērns uzturas, visus sīkrīkus, kuri var saturēt baterijas.
  • Īpaši uzmanīgi esat, viesojoties pie vecvecākiem vai ejot ar bērniem ciemos, kur nav ierastā bērnu atrašanās vieta.
  • Nemainiet baterijas mazu bērnu klātbūtnē!
  • Neglabājiet izlietotās baterijas glāzēs, kuras paredzētas dzeršanai, konfekšu u.c. ēdienu glabāšanas kārbās, vai arī medikamentu iepakojumos, kur tās kļūdaini var tikt norītas.
  • Neturiet bērna redzesloka un sasniedzamības robežās jebkura veida ierīces, kuras satur baterijas!

 Šīs ierīces ir :
–    jebkura veida pultis,
–    bērnu rotaļlietas,
–    bērnu grāmatas ar skaņas efektiem,
–    skanošas apsveikuma kartiņas,
–    digitālie svari,
–    pulksteņi,
–    dzirdes aparāti,
–    termometri,
–    kalkulatori,
–    atslēgu maciņi,
–    bezliesmu sveces,
–    mirgojošas svētku rotas,
–    rotājumi, kuri satur pogu baterijas,
–    rokas video spēles,
–    pildspalvas ar gaismu,
–    elektriskās zobu birstes u.c.

Ko darīt, ja norīta baterija?

  • Ja bērns norijis bateriju, gremošanas traktā sākas elektroķīmiska un kontakta reakcija, kas var ļoti ātri radīt nopietnus barības vada, kuņģa un zarnu bojājumus.
  • Uzmanība jāpievērš tam, ka sākotnēji norītais svešķermenis (piemēram, baterija) var arī neizraisīt nekādus klīniskos simptomus.
  • Biežākie klīniskie simptomi, ja norīts svešķermenis (īpaši , ja tas palicis barības vadā) ir siekalošanās, vemšana, sāpes aiz krūšu kaula.

Ja ir aizdomas par svešķermeni gremošanas traktā vai elpceļos, nekavējoši meklējat medicīnisku palīdzību!

  • Ja vien ir kādas aizdomas, ka bērns norijis bateriju, nekavējoties dodieties uz slimnīcu. Neizraisiet vemšanu, nedodiet ēst vai dzert, kamēr medicīnas profesionālis bērnu nav apskatījis.
  • Ieprogrammējiet neatliekamās palīdzības nr.112 savā telefonā.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us