Atbalsta ACTA izvērtēšanu ES Tiesā

Deputāts Deivids Martins, kas virza ACTA jautājuma izskatīšanu EP, šodien pauda atbalstu Eiropas Komisijas lēmumam iesniegt to ES Tiesā, lai izvērtētu atbilstību ES tiesību normām, un īpaši fundamentālajām tiesībām un brīvībām saskaņā ar Līgumu par Eiropas Savienību.

Deivids Martins (S&D, Apvienotā Karaliste) – kas virza Viltošanas novēršanas tirdzniecības nolīguma (Anti-Counterfeiting Trade Agreement (ACTA)) izskatīšanu Eiropas Parlamentā uzsver, ka joprojām ir daudz neatbildētu jautājumu par ACTA un tās reālo ietekmi uz iedzīvotājiem un interneta brīvības principiem.

Šī gada 29. februārī, no plkst. 18:00 – 19:00 (pēc Latvijas laika), Eiropas Parlamenta Starptautiskās tirdzniecības komitejā notiks pirmā ACTA izskatīšanas sēde.

Savukārt 1. martā tiks rīkota noklausīšanās, kurā EP deputāti, akadēmiskās vides pārstāvji, nevalstisko organizāciju pārstāvji un ES amatpersonas apspriedīs ACTA iespējamās priekšrocības un trūkumus.
Pēc noklausīšanās notiks preses konference.

“Parlaments jau ilgāku laiku ir pieprasījis lielāku skaidrību, un vairākām EP komitejām būs jāsniedz izvērtējums. Tiesas atzinums būs labs pamatojums, lai izvērtētu ietekmi uz fundamentālajām tiesībām un brīvībām. Taču nepieciešamas arī atklātas politiskas debates Eiropas Parlamentā par ACTA paredzētajiem pasākumiem un to ietekmi. Mums jānodrošina līdzsvars starp intelektuālā īpašuma tiesībām, kas ir Eiropas ekonomikas pamats, un indivīda tiesībām un brīvībām,” uzsvēra D.Martins.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us