Asus laiž klajā Apple MacBook Air

Nesen laists klajā tehnoloģiju kompānijas Asus klēpjdators Zenbook UX21, kas lielā mērā atgādina Asus galvenā sāncenša – Apple radīto MacBook Air, vēsta mashable.com.

«Sajūta, turot rokās Asus jauno 999 ASV dolāru vērto klēpjdatoru Zenbook, ir līdzīga, kā turot rokās sāncenšu Apple radīto MacBook Air,» raksta mashable.com. Jaunais klēpjdators ir īpaši «plāns» – šaurākajā vietā tas ir vien trīs milimetrus plats, bet «biezākajā» vietā – 17 milimetrus plats.

Jauno Zenbook privātā pasākumā Manhetenā prezentēja Asus vadītājs Džonijs Šihs (Jonney Shih). Pasākuma laikā «Apple ēna bija neizbēgama», raksta medijs. Dž. Šihs tieši nesalīdzināja Zenbook ar MacBook Air, tomēr Asus veikums tika salīdzināts ar vārdā neminētu «sāncenšu produktu», kas var būt vienīgi Apple smalkākais klēpjdators. Tāpat pasākums tika atklāts ar klusuma brīdi Apple līdzibinātāja Stīva Džobsa piemiņai.

Jaunajam Asus klēpjdatoram ir 4 GB RAM un 128GB SSD cietais disks, kā arī USB 3.0 pieslēgumligzdas. Tādējādi Zenbook tehniskā ziņā ir aprīkots vismaz tikpat labi, cik MacBook Air, izņemot to, ka Apple ierīcei nav USB 3.0 pieslēgligzdu, jo Apple tās neatbalsta.

Zenbook ir par 200 dolāriem lētāks nekā MacBook Air. Dž. Šihs solīja, ka Zenbook baterija bez uzlādēšanas darbosies septiņas stundas (aptuveni 3,4 stundas, straumējot video, un 3,25 stundas, spēlējot spēles). Zenbook izstrādāts tā, ka tas saglabās lietotāja datus, ja baterijas uzlādes līmenis samazināsies līdz 1%. Ieslēdzot datoru, tas sāk darboties divu sekunžu laikā, un tas ir par četrām sekundēm mazāks laiks, nekā Dž. Šiha minētajam «konkurentam».

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us