Arī šogad Latvijā populārākā ir kabeļtelevīzija

Arī šogad Latvijas iedzīvotāji visvairāk izvēlas skatīties kabeļtelevīziju – kopumā 44% cilvēku priekšroku devuši tieši kabeļtelevīzijai, liecina kabeļoperatora IZZI jaunākais pētījums [i]Televīzijas skatīšanās paradumi[/i].

„Kabeļtelevīziju cilvēki iecienījuši vairāku iemeslu dēļ. Tā ir plaši pieejama un ērti ierīkojama, neprasa tik lielus sākotnējos ieguldījumus kā, piemēram, satelīttelevīzija, kā arī piedāvā labu kvalitāti par pieņemamu cenu. Turklāt jāuzsver, ka televīzijas pakalpojumu tirgū ir vērojama sīva konkurence, kas tieši pēdējos gados ir būtiski saasinājusies un ne tikai liek ieguldīt uzņēmuma attīstībā, uzlabojot pakalpojumu kvalitāti, bet padara pakalpojumus aizvien pieejamākus,” uzsver IZZI valdes priekšsēdētāja Evija Jugno, norādot, ka par sīvo konkurenci liecina arī nelielais kopējā kabeļtelevīzijas tirgus kritums – pērn kabeļtelevīziju lietoja 49% Latvijas iedzīvotāju.

Nākamā populārākā ir digitālā virszemes televīzija, ko izvēlējušies 25% cilvēku, kas ir par 14% vairāk nekā 2009. gadā. Savukārt satelīttelevīzija iecienījuši 17% iedzīvotāju (2009. gadā – 18%).

31% respondentu uzskata: lai televīzija atbilstu viņu vēlmēm un interesēm, operatoriem televīzijas pakās jāiekļauj 25 – 50 kanāli, bet 25% iedzīvotāju pietiek ar 11 – 20 kanāliem, lai tiktu apmierinātas to intereses.

Būtiski, ka 62% respondentu izteikuši vēlmi skatīties augstas izšķirtspējas (HD) kvalitātes televīzijas kanālus, bet ar nosacījumu, ka par to skatīšanos operatori neiekasē papildu maksu. Tikai 5% respondentu ir gatavi piemaksāt par attēla kvalitāti.

„Šī ir nozīmīga tendence. Pēdējos gados televizori, kas atbalsta HD kvalitāti, kļuvuši aizvien pieejamāki, tādēļ arī ceļas iedzīvotāju prasības pret attēla kvalitāti. Līdzīgi kā interneta gadījumā, kad lietotāji kļuvuši prasīgāki pret datu pārraides ātrumu, arī televīzijas gadījumā par papildu kvalitāti iedzīvotāji nav gatavi maksāt,” skaidro E. Jugno. „Kaut arī mēs bijām pirmie un šobrīd esam vienīgie, kas, atsaucoties klientu pieprasījumam, HD kanālus piedāvā bez papildu maksas, tomēr nozarē iezīmējusies būtiska problēma, ka nav kvalitatīva televīzijas satura augstas izšķirtspējas kvalitātē. Starptautiskie kanāli lielākoties nav sakārtojuši autortiesību jautājumus, lai pārraidītu saturu Latvijā, savukārt vietējie televīzijas kanāli šobrīd par attīstību domā maz vai nedomā vispār. Mēs esam gatavi un vēlamies klientiem piedāvāt vairāk HD kanālu, tādēļ aicinām televīzijas kanālus nopietni apsvērt iespēju piedāvāt savu saturu augstākā kvalitātē – īpaši to vēlamies akcentēt vietējiem televīzijas kanāliem, kurus iecienījuši Latvijas skatītāji.”

41% respondentu televizors ik dienas ir ieslēgts no divām līdz četrām stundām, savukārt 32% iedzīvotāji tālrādi skatās vairāk nekā četras stundas dienā. Visbiežāk cilvēki izvēlas skatīties dažādas filmas un seriālus (37% respondentu), ziņas (37%) un sporta pārraides (7%).
Aptauju šī gada oktobrī veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS. Tajā piedalījās Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem. Kopumā tika aptaujāti 1005 respondenti.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us