Aptaujā atklājies, ka 42% mājsaimniecību ir vismaz 2 televizori, kas jāpieslēdz digitālajai televīzijai

Pēc VIASAT Latvija rīcībā esošajiem pētījuma datiem, 42%* mājsaimniecību Latvijā ir aktuāla digitālās televīzijas pieslēgšana diviem televizoriem, jo tieši tik daudz ģimenes ikdienā izmanto un skatās vismaz divus TV. VIASAT Latvija norāda, ka nepieciešamā aprīkojuma un finansiālo apstākļu dēļ, cilvēki varētu mainīt savus līdzšinējos ieradumus, izvēloties turpmāk iztikt tikai ar vienu televizoru.

Aptaujas dati rāda, ka gandrīz puse mājsaimniecību līdz šim ģimenē izmanto vismaz divus televizorus, turklāt daļai mājsaimniecību ir pat trīs un vairāk televizoru. Visbiežāk televizori tiek izvietoti ne tikai viesistabā, bet arī virtuvē vai guļamistabā, tādējādi katram ģimenes loceklim ļaujot skatīties un izvēlēties savu iecienīto pārraidi.

Valts Ermansons, VIASAT Latvija vadītājs: „Analizējot TV skatīšanās paradumus, esam secinājuši, ka daudzas ģimenes Latvijā savos mājokļos ir izvietojuši vismaz divus televizorus. Tam pamatā ir gan praktiski apsvērumi TV skatīties jebkurā, ērtā vietā, gan arī „ģimeniski” iemesli, ar vairāku televizoru palīdzību izvairoties no iespējamiem strīdiem par to, kuru pārraidi skatīties. Jāatzīst, ka šobrīd notiekošā pāreja uz digitālo televīziju daudzas mājsaimniecības ir nostādījusi būtiskas izvēles priekšā: aprīkot visus TV ekrānus ar digitālajai apraidei vajadzīgo aprīkojumu vai tomēr atteikties no ierastās kārtības.”

VIASAT pārstāvji norāda, ka, protams, ekonomiskās krīzes radītās finansiālās grūtības ir viens no iemesliem, kas varētu ietekmēt cilvēku izvēli par labu vienam televizoram. Lai skatītos digitālo televīziju, katram televizoram nepieciešams atsevišķs uztvērējs un tas neapšaubāmi var sadārdzināt mājsaimniecības pāreju uz digitalizāciju.

Tomēr VIASAT norāda, ka ne visi ir gatavi mainīt savus ieradumus, līdz ar to arī operatori nāk pretī ar dažādiem risinājumiem, kā saglabāt līdzšinējo komfortu par finansiāli izdevīgiem nosacījumiem. VIASAT alternatīva ir iespēja pieslēgt papildus dekoderi par zemāku abonēšanas maksu kā pamatpieslēgumam, turklāt dekors tiek piedāvājumā iekļauts bez maksas. Šobrīd tiek piedāvāta iespēja bez maksas pieslēgt papildus pieslēgumu un pirmos trīs mēnešus to skatīties par brīvu.

*šeit un turpmāk, izmantojot pētījuma datus, lūgums norādīt informācijas avotu ”VIASAT Latvija”.
Aptaujas veicējs ir pētījumu kompānija GFK Baltic. Aptauja veikta 2009. gada jūnijā, piedaloties 500 respondentiem.

Par VIASAT
VIASAT ir daļa no Modern Times Group MTG AB – lielākās mediju grupas Skandināvijā un Baltijas reģionā. MTG AB grupā ietilpst arī tādas Latvijā pazīstamas kompānijas kā TV3, 3+ un Star FM. VIASAT sasniedz apmēram 125 milj. cilvēku 29 valstīs ar bezmaksas TV kanāliem Čehijā, Ungārijā, Slovēnijā, Bulgārijā, Maķedonijā un Ganā, kā arī Ukrainā, un maksas kanāliem centrālajā un Austrumeiropā, kā arī ASV. MTG grupa ir lielākais akcionārs Krievijas neatkarīgajā TV grupā CTC Media.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us