Apple noslēdzis savu veiksmīgāko ceturksni

Neilgu brīdi pirms Apple paziņo par sava tik ļoti gaidītā planšetdatora parādīšanās, Apple nācis klajā ar paziņojumu, ka ir noslēdzis savu vislabāk pelnošo ceturksni (2009. gada pēdējo ceturksni).Skatoties pēc iPhone un Mac pārdošanas apjomiem un to veidotajiem ieņēmumiem, ir redzams milzīgs kāpums ar iepriekšējā gada to pašu periodu. Ienākumi šajā ceturksnī esot bijuši 15.7 miljardi ASV dolāru(iepriekšējā gadā tie bija 11.88 miljardi) un attiecīgi peļņa bija 3.4 miljardi ASV dolāru (iepriekš 2.26 miljardi USD). Par spīti visus rekordus pārsitošo ceturksni, kas sava ziņā ir saistāms arī ar Ziemassvētku un Jauna gada dāvanu pirkšanas bumu, Apple neizrāda nekādas pazīmes, ka grasītos apstāties vai piebremzēt.

Apple vadītājs Stīvs Džobs preses ziņojumā teica: “ Jaunie produkti, ko grasāmies laist apgrozībā šajā gadā, ir ļoti spēcīgi un tūlīt šajā nedēļā mēs jums piedāvāsim kādu ļoti vērienīgu produktu, par ko paši esam ļoti satraukti.”
Stīvs Džobs gan nedeva pilnīgi nekādus pavedienus, kas tas būs par produktu, bet vairums uzskata, ka tas būs ilgi gaidītais planšetdators.

Apple ir pārdevuši 8.7 miljonus iPhone tikko noslēgtajā ceturksnī, kas ir 100% lēciens salīdzinot ar ceturksni gadu atpakaļ. Pārdošanas apjomi kāpa augstāk un augstāk sakarā ar to, ka Apple iegāja jaunos tirgos – tai skaita Ķīnā un Dienvidkorejā.

Lai arī Mac un iPhone pārdošanas apjomos vērojams milzīgs pieaugums, iPod pārdošanas apjomos ir 8% kritums uz 21 miljoniem pārdoto eksemplāru, ko Apple pārstāvji saista ar faktu, ka būtībā iPhone iemieso arī visas iPod funkcijas kā mūzikas un video klipu atskaņotājs.

Ilgstošs Apple akciju turētājs un LakeView Asset Management prezidents Skots Rotborts stāsta: “ Šis Apple bija ļoti veiksmīgs ceturksnis. Kad es apstaigāju Apple veikalus svētku laikā Ņūdžersijā, Ņujorkā un Arizonā, dažkārt tie bija vienīgie pārpildītie veikali visā lielveikalā.”

Apple pārstāvis Timotijs Kuks teica: “ Ir skaidri redzams, ka mūsu pārdošanas apjomi ir daudz augstāki ārpus ASV, tādēļ mēs saprotam, ka mums ir veiksmīgi jādarbojas šajos tirgos, lai kompānija varētu augt.”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us