Apple iPhone tālruņos ievietojuši slepenu pogu

Apple Back Tap opcija

Nē, Apple nav ielavījies jūsu mājā un slepeni pielīmējis viedtālrunim pogu. Taču reizē ar jaunākās iPhone programmatūras versijas iOS 14 iznākšanu, tika ieviesta funkciju ar nosaukumu Back Tap. Šī funkcija tālrunim pievieno aizraujošu jaunu pogu, kas savā ziņā izjauc robežu starp tālruņa aparatūru un programmatūru.

Back Tap visu jūsu iPhone aizmuguri pārvērš par milzīgu skārienjutīgu pogu, kurai varat divreiz vai trīsreiz pieskarties, lai aktivizētu konkrētas tālruņa funkcijas. Pastāv liela iespēja, ka jūs to vēl neesat pamanījis. Apple Back Tap uzstādījumus novietojuši izvēlnē Pieejamība (Accessibility).

Back Tap Apple opcija

Pogas mērķis ir dot lietotājiem vairāk iespēju mijiedarboties ar savām ierīcēm. Uz Back Tap opcijas var novietot dažādus iestatījumus, piemēram, lai atvērtu lietotņu pārslēdzēju, paziņojumu izvēlni vai vadības centru; ritināt lietotni vai vietni; iedarbināt Siri; vai uzņemt ekrānuzņēmumu.

Back Tap opcija piesaista arī Apple neticami robusto Shortcuts lietotni, kas nozīmē, ka jūs varat efektīvi likt šīm jaunajām pogām darīt gandrīz visu, ko vien varat iedomāties. Tas ir interesants pogas veids. Tā ir pilnīgi neredzama ar neapbruņotu aci, tāda, kas nedarbojas, līdz tā tiek iespējota, izmantojot programmatūru. Taču tai var tikt uzdots atvērt vai mijiedarboties ar kaut ko, vai izpildīt gandrīz jebkuru viedtālruņa uzdevumu, tik vien kā ar ātru pieskārienu.

Apple tālrunis

Šeit galvenā nozīme ir programmatūras pielāgošanai. Ir viegli iedomāties, ka kompānija ierobežotu Back Tap, lai tas varētu veikt tikai dažas iepriekš iestatītas opcijas. Bet, dodot iespēju to izmantot caur Shortcuts, uzņēmums Back Tap ir pārvērtuši par neierobežota radošuma rīku, ļaujot lietotājiem izdomāt savus veidus, kā izmantot jauno pogu ierīces aizmugurē.

(Arī Google eksperimentēja ar līdzīgu, kaut arī ierobežotāku, operētājsistēmas Android 11 funkciju, lai gan galu galā tā netika ieviesta.)

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us