Anti-prokrastinācijas viedās brilles izmanto AI, lai uzraudzītu, kur cilvēks lūkojas

Grūtības saglabāt fokusu uzmanības novēršanas laikmetā ir viena no šī brīža ikdienas sastāvdaļām. Bet start-up ar nosaukumu Auctify varētu būt risinājums šai problēmai. Tās ir viedās brilles, kas izmanto mākslīgo intelektu (AI), lai uzraudzītu to, uz ko skatāties, un mudinātu jūs koncentrēties.

Briļļu nosaukums ir Specs. To darbība ir vienkārša: Specs rāmī iebūvētā kamera izmanto mašīnmācīšanos, lai identificētu to, uz ko skatāties, vai tas ir klēpjdators, grāmata vai cilvēks. Tās reģistrē šos datus un nosūta tos pievienotai lietotnei, kur tālāk lietotāji var rīkoties dažādos veidos.

Mašīnmācīšanās izseko, kā jūs katru dienu pavadāt laiku

Ja vēlaties parastus rezultātus, varat vienkārši iegūt krāsainu sektoru diagrammu sadalījumu par to, kā esat pavadījis katru dienu, cik daudz minūšu dienā esat iztērējis nelietderīgi. Ja vēlaties iedziļināties vairāk, varat iestatīt “fokusa sesijas” tiem laikiem, kad vēlaties koncentrēties uz noteiktām aktivitātēm. Un, ja vēlaties advancētu programmu, varat iestatīt, lai Specs jūs brīdina ikreiz, kad skatāties uz nepareizo lietu. Šajā režīmā tiks izmantotas vizuālās un audio norādes – vai nu gaisma briļļu stūrī, vai skaņa, kas tiks atskaņota caur brillēs iebūvētiem skaļruņiem.

Piesaistītā mobilā lietotne sniegs lietotājiem informāciju par to, kā viņi ir pavadījuši laiku. Attēls: Auctify

Taču vai Specs tiešām darbojas tā kā solīts? Lai gan katrs no mums zina brīdi, kad novēršamies, varētu būt diezgan grūti izskaidrot savas ikdienas noteikumus mašīnai. Piemēram, žurnālisti lietotni Twitter var izmantot gan darbam (jaunu rakstu meklēšanai), gan bezjēdzīgai laika šķiešanai (savu tvītu lasīšanai). Vai viedās brilles zinās atšķirību?

Specs varēs atšķirt 20 dažādas darbības

Atbilde uz iepriekšējo jautājumu ir “jā un nē”. Konkrētajā piemērā, kad viena un tā pati vietne tiek izmantota dažādām funkcijām, Specs būs bezpalīdzīgas. Bet Auctify saka, ka brillēm ir pievienotas tīmekļa un tālruņa lietotnes, kas ļaus Specs identificēt jūsu izmantotās vietnes vai lietotnes un ievadīt šo informāciju tās izsekošanas vēsturē.

Auctify dibinātājs Hisham El-Halabi saka, ka uzņēmuma algoritmi palaišanas laikā varēs identificēt 20 dažādas aktivitātes, tostarp lasīšanu, rakstīšanu, tālruņa, klēpjdatora skatīšanos, televizora skatīšanos, trenēšanos sporta zāle, nodarbošanos ar jogu, ēdiena gatavošanu, instrumenta spēlēšanu, ēšanu un tērzēšanu ar citiem cilvēkiem. Nākotnē tiks pievienotas vēl vairākas darbības, un lietotāji varēs mainīt katras šīs darbības kategoriju.

Tā kā produktivitāte dažādiem cilvēkiem nozīmē dažādas lietas, lietotāji piesaistītajā lietotnē varēs izvēlēties, kuras aktivitātes tiek atzītas par produktīvām,” saka El-Halabi. “Veicot darbības, kas var būt neskaidras, piemēram, mācīšanos, lietotājs var noteikt, kuras konkrētās darbības veicina mācīšanos (piemēram, lasīšana, rakstīšana utt.)

Papildus aktivitāšu izsekošanai, Specs ir arī daži citi triki. Iebūvēts pulsa oksimetrs, akselerometrs un žiroskops ļaus brillēm darboties kā fitnesa izsekošanas ierīcei, savukārt skaļruņi ļaus jums klausīties mūziku un pat veikt zvanus. Un, protams, jūs varat ievietot brillēs arī konkrēta stipruma lēcas, ja vēlaties tās izmantot, lai koriģētu redzi.

Šaubas par privātumu

Protams pastāv lielas bažas par šādas ierīces privātuma politiku. Tās mērķis taču ir uzraudzīt visu, ko darāt katru dienu. Auctify apgalvo, ka Specs nekad internetā nesūta fotoattēlus vai videoklipus, un tas izmanto mašīnmācīšanos, lai vizuālo saturu analizētu tikai pievienotajā lietotnē, kur, pēc to apstrādes, tie momentā tiek izdzēsti. Uzņēmums arī saka, ka informācija jūsu tālrunī ir šifrēta, lai gan tas nenozīmē, ka pašas viedās brilles nevar tikt ļaunprātīgi uzlauztas.

Lietotnes Specs ekrānuzņēmumi, kuros redzama paziņojumu sadaļa un darbību izsekošana. Attēls: Auctify

Tomēr vislielākās bažas ir tās, ka Specs vienkārši neatbildīs Auctify drosmīgi uzstādītajām prasībām, kā tas bieži notiek ar pūļa finansētiem (angļu: crowdfunded) produktiem. El-Halabi stāsta, ka komanda jau ir izveidojusi pilnībā funkcionējošu Specs prototipu un kopīgojusi šo videoklipu ar tām darbībā.

Bet pārvērst prototipu par plaša patēriņa ierīci, kuru var izgatavot plašā mērogā, ir neticami grūti. Tas jo īpaši attiecas uz tādu ierīci kā Specs, kurai ir ne tikai jāpievieno papildu funkcijas, bet arī mašīnmācīšanās un vairākas lietotnes, lai izpildītu to galveno funkciju.

El-Halabi saka, ka “ikviens var gūt labumu no savas produktivitātes uzlabošanas” un ka “mūsu auditorija būs ne tikai tehnoloģiju entuziasti, bet arī daudzveidīgāka auditorija, kurai visiem ir kopīga prokrastinēšanās problēma“.

Pamatojoties uz komandas pieredzi un tirgus izpēti, viņš piebilst, ka īpaši ieinteresēti būs studenti, “jo tik daudzi no viņiem cīnās ar prokrastināciju“. Uzņēmēji “arī ir izrādījuši lielu interesi“, viņš saka.

Interesanti, ka Specs attieksies ne tikai uz produktivitāti. Auctify saka, ka tas lietotnē integrē arī modrības treniņu režīmu, kas mudinās lietotājus veikt dažādas darbības, kuras viņi citādi varētu ignorēt, piemēram, vairāk lasīt vai trenēties. Šeit varēs pat praktizēt nomierinošas elpošanas vingrinājumus. Ar pareizu domāšanu varēs optimizēt pat meditāciju.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us