Anonymous hakeri draud atklāt Donalda Trampa noslēpumus

Tā kā ASV prezidents Donalds Tramps draud izvietot militāros spēkus pret tiem, kuri protestē par Džordža Floida (George Floyd) nāvi, kas notika Mineapolisā 25. maijā, hakeru grupējums ar nosaukumu Anonymous, atbalstot protestus, draud publicēt Trampa “netīros noslēpumus”. Taču šiem draudiem, iespējams, nemaz nav pamatojuma.

15. maijā biznesa žurnāls Forbes ziņoja, ka hakeru grupējums, kas pazīstams kā REvil, apgalvo, ka pēc uzbrukuma Ņujorkas advokātu birojam, ir ieguvuši kompromitējošu informāciju par prezidentu Trampu. REvil pieprasīja 42 miljonus dolāru, lai informācija netiktu publiskota.

Bija nepieciešamas tikai dažas dienas, lai grupējums publiskotu pirmos 169 šos Trampa “netīrās veļas” e-pastus. Tas notika pēc tam, kad valsts viņus pasludināja par kiberteroristiem. Rezultātā šie e-pasti izrādījās visai nenozīmīgi. Protams, tajos tika minēts prezidenta uzvārds “Trump”, taču visai nekaitīgā kontekstā, turklāt bieži vien kā angļu valodā izmantotais darbības vārds “trump”. Neskatoties uz to, REvil apgalvoja, ka par neizpaužamu summu ir pārdevuši Trampa datus kādai ieinteresētai pusei.

Pēdējie draudi no Anonymous puses tikpat labi varētu būt kaut kas līdzīgs šim visai nenozīmīgajam REvil uzbrukumam.

Kādu informāciju Anonymous līdz šim jau ir nopludinājuši?

Grupējums Anonymous vairākus gadus atradās ārpus mediju redzesloka. Šī gada 31. maijā iznāca video, kur kāda persona, kas runā visu Anonymous vārdā, draud atklāt vairākus Mineapolisas policijas pārvaldes izdarītos noziegumus.

Ir parādījušies arī vairāki Twitter ieraksti, kas, domājams, ir no Anonymous. Tajos tiek apgalvots, ka ir nopludināti noslēpumi, kas saista prezidentu Trampu ar pedofilijā apsūdzēto finansistu Džefriju Epšteinu. Tie esot kā pierādījums par iespējamu bērnu tirdzniecību. Liekas, ka šie dokumenti atsaucas uz grupējuma “Operation Death Eatersapgalvojumu, kas izskanēja 2019. gada februārī. Tas koncentrējās ap veciem tiesas dokumentiem un Epšteina adrešu grāmatu.

Kādu informāciju par Trampu draud atklāt?

Pašreiz vēl kāds, domājams, Anonymous grupējuma Twitter konts ir uzdevis jautājumu: “Vai mums vajadzētu nopludināt vēl vairāk informācijas par Trampu?”

Joprojām ir šaubas par to, vai patiešām ir kas tāds, ko ir vērts nopludināt. Iepriekš jau ir izskanējis, ka nopludinātajā informācijā iekļauts Trampa tālruņa numurs, kas izrādījās ierakstītas kampaņas ziņojuma numurs, kas datēts ar 2015. gada augustu.

Un, laikam ejot, šķiet, ka Anonymous grupējumam, tāpat kā tas bija gadījumā ar REvil hakeriem, ir precīzi nulle informācijas par Trampa noslēpumiem. Un nav jau arī tā, ka kāds varētu Anonymous lūgt kādu pierādījumu, jo grupējums drīzāk ir decentralizēta kustība, nevis organizācija.

Nav oficiāla pārstāvja, ar kuru sazināties, nav oficiālu Twitter kontu, un kamēr REvil vai kāds no Anonymous biedriem nav publicējis kaut ko konkrētu un ticamu, ir jāpieņem, ka tādu Trampa netīro noslēpumu nav.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us