Android beidzot ievieš ‘Nearby Share’ jeb tuvās koplietošanas funkciju

Beidzot starp Android ierīcēm būs nedaudz vieglāk koplietot failus, attēlus, saites un citu saturu. Google ievieš jaunu Android funkciju ar nosaukumu ‘Nearby Share’ (latviski: ‘tuvā koplietošana’). Tā ļauj tiešu failu koplietošanu starp visām ierīcēm, kurās darbojas operētājsistēma Android 6 vai jaunāka. Failu koplietošana ar tuvumā esošu ierīci jau ir pieejama dažos Pixel un Samsung tālruņos, un Google apgalvo, ka tā tuvāko nedēļu laikā būs pieejama arī citās ierīcēs.

Nearby Share’ darbojas ļoti līdzīgi kā Apple iPhone funkcija ‘AirDrop’. Koplietošanas izvēlnē vienkārši atlasiet ‘Nearby Share’ funkciju un pēc tam gaidiet, kamēr parādās tuvumā esošs tālrunis. Tad jebkurš koplietotais fails uz tuvāko tālruni tiks nosūtīts tieši ar izvēlēto pārsūtīšanas metodi.

Tāpat kā ‘AirDrop‘, jūs varat iestatīt vēlamo redzamību dažādos kontaktu līmeņos: visi, daži vai palikt paslēptam. Google saka, ka ir pat iespējams nosūtīt un saņemt failus anonīmi. Ar ‘Nearby Share’ var koplietot failus ar jebkuru metodi, kuru jūsu tālrunis uzskata par ātrāko: Bluetooth, Bluetooth Low Energy, WebRTC vai peer-to-peer Wi-Fi.

Nearby Share’ darbojas starp Android tālruņiem un drīzumā sadarbosies arī ar Chromebook datoriem. Taču to nevarēs izmantot failu koplietošanai ar iOS ierīcēm, Mac datoriem vai Windows ierīcēm.

Apple ieviesa ‘AirDrop‘ iPhone tālruņos un Mac datoros jau 2011. gadā. Kopš tā laika Android ir izmēģinājis dažādas idejas failu koplietošanai, taču neviena no tām nav bijusi tik vienkārša un ērta kā ‘AirDrop‘.

Jācer, ka ‘Nearby Share’ funkcija neradīs nekādas problēmas. Pretējā gadījumā Android lietotāju vienīgais uzticamais failu koplietošanas veids ir e-pasta vai mākoņa pakalpojumu izmantošana, kas rada gan neērtības, gan nevajadzīgas datu izmaksas. Google saka, ka funkciju varēs pievienot jebkuram Android tālrunim, izmantojot Google Play pakalpojumus, nevis pilnu operētājsistēmas atjauninājumu.

Nearby Share’ ikona izskatās kā pāris savstarpēji savienoti pavedieni. Kad tas būs pieejams jūsu tālrunī, varēsit ieslēgt un izslēgt pieejamību, izmantojot ātrajos iestatījumos esošo pogu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us