Alpha Global – Google darbinieki visā pasaulē veido aliansi

Alpha Global alianse

Google darbinieki visā pasaulē apvienojas, lai veidotu globālu arodbiedrību aliansi. Jaunizveidoto koalīciju ar nosaukumu “Alpha Global” pašreiz veido 13 dažādas arodbiedrības, kas pārstāv Google darbiniekus 10 valstīs, tostarp Vācijā, Lielbritānijā un Šveicē.

Paziņojums nāca klajā vairākas nedēļas pēc tam, kad darbinieki ASV un Kanādā izveidoja “Alphabet Workers Union” (AWU) – minoritāšu savienību, kas ir saistīta ar Amerikas sakaru darbiniekiem. Nedēļas laikā pēc darbības uzsākšanas AWU pieauga no 230 biedriem līdz vairāk nekā 700.

Alpha Global ir saistīts ar UNI Globālo savienību (UNI Global Union), arodbiedrību federāciju, kas pārstāv 20 miljonus cilvēku visā pasaulē, tajā skaitā arī Amazon darbiniekus. 

Mēs zinām, ka taisnīguma nodrošināšanas organizēšana pret tādu globālu uzņēmumu kā Alphabet neapstājas pie valstu robežām,” paziņojumā sacīja Alphabet darbinieku savienības izpilddirektors un Google programmatūras inženieris Parul Koul. “Tāpēc ir tik svarīgi apvienoties ar citu valstu darba ņēmējiem. Pasaulē, kurā plosās nevienlīdzība, mūsu sabiedrības un korporācijas ieguvušas lielāku ietekmi nekā jebkad agrāk, mūsu varas atgūšana ar savienību starpniecību nekad nav bijusi tik svarīga. ”

Tādas minoritāšu arodbiedrības kā AWU iegūst savu spēku, izmantojot darbinieku solidaritāti. AWU struktūra ļauj tajā iekļaut Google darbuzņēmējus, kā arī pilnas slodzes darbiniekus, taču Nacionālā darba attiecību padome (ASV) arodbiedrību pašlaik vēl neatzīst, tādēļ tā nevar piespiest Google vadību vest sarunas

Pārākums slēpjas vairāku valstu sadarbībā

Alpha Global iegūs varu, apvienojot Google darbiniekus dažādās valstīs. Iesākumā koalīcijai nebūs juridiski saistoša līguma ar uzņēmumu. Laika gaitā tā var mēģināt piespiest Google parakstīt neitralitātes līgumu – līgumu, kas liktu Google atbalstīt savienības mēģinājumus kaut ko mainīt, lai gan ir maz ticams, ka uzņēmums piekristu šādiem noteikumiem.

Neitralitātes līguma parakstīšana, iespējams, arī nav nepieciešama, lai Alpha Global piespiestu kompāniju Google ieviest kādas pārmaiņas. 2020. gadā UNI Globālā savienība palīdzēja organizēt ‘Make Amazon Pay’ kampaņu – starptautisku Black Friday streiku, kas izpelnījās vairāk nekā 400 likumdevēju atbalstu. Federācijai nav noslēgta juridiska vienošanās ar Amazon – tā ir ieguvusi varu, apvienojot darbiniekus visā pasaulē. 

Problēmas Alphabet kompānijā un problēmas, kuras rada Alphabet, neaprobežojas tikai ar vienu valsti, un tās ir jārisina globālā līmenī,” skaidro UNI ģenerālsekretāre Kristija Hofmane. “Kustība, kuru uzsāka tehnoloģiju darbinieki Google un ārpus tās, ir iedvesmojoša. Viņi izmanto savus kolektīvos spēkus, lai ne tikai pārveidotu savus darba apstākļus, bet arī lai risinātu sociālos jautājumus, ko izraisa korporatīvās varas pieaugošā koncentrācija.

Iestāsies par labāku attieksmi pret darbiniekiem

Tagad, kad tā ir publiska, Alpha Global ievēlēs vadības komiteju, kurā varētu būt gan Google darbinieki, gan arodbiedrību organizatori. 

Alpha Global organizatori saka, ka viņi plāno risināt nacionālos jautājumus, piemēram, attieksmi pret satura moderatoriem noteiktās valstīs, kā arī starptautiskas problēmas, piemēram, to, ka darbinieki ir spiesti parakstīt informācijas neatklāšanas līgumus. Kopumā aliansē apvienojušies darbinieki no ASV, Šveices, Īrijas, Lielbritānijas, Itālijas, Vācijas, Dānijas, Somijas, Zviedrijas un Beļģijas. 

Šo globālo tehnoloģiju uzņēmumu spēks ir tāds, ka tie ir katrā mūsu dzīves daļā,” saka Fionnuala Ní Bhrógáin, Īrijas Sakaru darbinieku arodbiedrības organizatore. “Ja viņi var šādā veidā rīkoties, un valdības gandrīz nemaz viņus nekontrolē, tad viņu darbībām nepastāv nekādu robežu. Šī vara ir jāpārbauda, ​​un tikai kolektīvi rīkojoties, darbinieki to spēj izdarīt. ” 

Ja Alpha Global izdosies iecerētais, tas varētu būt piemērs arī citu tehnoloģiju gigantu darbiniekiem – atrast solidaritāti ne tikai vienā valstī, bet arī visā pasaulē.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us