Aktīvs mobilā interneta lietotājs vidēji mēnesī patērē 580 MB

Aktīvs mobilā interneta telefonā lietotājs Latvijā mēnesī patērē vidēji 580 MB datu apjoma, liecina Tele2 dati. Savukārt mobilā interneta datorā patērētais datu apjoms sasniedz vidēji 5,4 GB. Kopumā mobilo internetu telefonā aktīvāk izmanto uzņēmumu darbinieki (patērēto datu apjoms ir gandrīz četras reizes lielāks nekā citām lietotāju grupām), savukārt mobilo internetu datorā vairāk lieto iedzīvotāji. Interesanti, ka katrs otrais iedzīvotājs nezina, kādu datu apjomu mēnesī patērē.

Tele2 mobilā interneta lietotāja vidējais vecums ir aptuveni 37 gadi, kas ir pretēji priekšstatam, ka mobilo internetu pārsvarā lieto jaunieši. Diviem vecākajiem lietotājiem, kas noslēguši līgumu ar Tele2 par mobilo internetu, ir 90 gadi.

“Ievērojami pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kas mobilo internetu lieto katru vai gandrīz katru dienu. Biežāk to lieto uzņēmēji un ekonomiski aktīvie iedzīvotāji, kam svarīga ir mobilitāte un regulāra piekļuve e-pastam un jaunākajām ziņām. Savukārt jaunieši plašāk izmanto jauno tehnoloģiju sniegtās iespējas un mobilo internetu lieto ne tikai e-pastam un sērfošanai internetā, bet arī dažādām izklaides iespējām, piekļuvei sociālajiem tīkliem un tūlītējai ziņojumapmaiņai,” novērojumos dalās Jānis Spoģis, Tele2 komercdirektors.

Katrs otrais iedzīvotājs ar mobilā interneta palīdzību skatās video, lejupielādē mūziku un filmas. Internetbanku un Skype izmanto katrs desmitais mobilā interneta lietotājs. Savukārt mazāk nekā 10% mobilā interneta lietotāju to izmanto, lai apmaksātu rēķinus, spēlētu spēles un iepirktos.

Biežāk mobilais internets tiek lietots mājās (92%) un lauku mājā vai vasarnīcā (69%), bet vairāk nekā trešdaļa lietotāju to izmanto ārpus mājas – savā darba vietā, ceļojumos un komandējumos Latvijas teritorijā, kā arī ciemojoties. Katrs desmitais lieto mobilo internetu ceļojumu un komandējumu laikā ārzemēs.

“Daļai mobilā interneta lietotāju mājās ir arī fiksētais internets, taču mobilā interneta priekšrocība ir mobilitāte un iespēja izmantot to tur, kur nav iespējams pieslēgt fiksēto internetu. Tāpat mēs novērojam tendenci, ka pieaug to cilvēku skaits, kas izvēlas mobilo internetu kā vienīgo, ar to aizvietojot fiksēto pieslēgumu. Tas skaidrojams ar to, ka mobilā interneta cenas ir zemākas nekā fiksētajam – gada laikā Tele2 ir samazinājis mobilā interneta cenas uz pusi,” piebilst J.Spoģis.

Tele2 bija pirmais mobilo sakaru operators Latvijā, kas 2005.gadā uzsāka darbību trešās paaudzes jeb 3G tīklā, piedāvājot iedzīvotājiem videozvanu, ātrāku datu pārraidi un mobilo internetu. Šobrīd Tele2 3G tīklā nodrošina datu lejupielādes ātrumu līdz 21 megabitam sekundē (Mbps) un līdz 5,76 Mbps augšupielādē. Tele2 ātrgaitas mobilo internetu var lietot kā bezvadu interneta pieslēgumu portatīvajam vai galda datoram un mobilajā tālrunī – Tele2 tīklā 90% tālruņu ir ar interneta pārlūkošanas iespējām. Tele2 arī piedāvā jaunu unikālu tarifu plānu Smart, kas nodrošina iespēju par nelielu abonēšanas maksu iegūt augstākās klases viedtālruni un izmantot visus nepieciešamos mobilo sakaru pakalpojumus, tajā skaitā mobilo internetu. Tele2 paredz, ka mobilo sakaru operatori konkurēs ne vairs ar zemākiem tarifiem, bet šādiem tā sauktajiem “viss-vienā” piedāvājumiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us