Aizvadīts pirmais „mākoņu” tehnoloģiju seminārs uzņēmējiem

Šī gada 25.janvārī tika aizvadīts pirmais HORTUS Digital un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras organizētais seminārs „IT Akadēmija uzņēmējiem” ietvaros. Tā mērķis, kā norāda organizētāji – Hortus Digital -, ir radīt vidi, kur uzņēmumu vadītājiem un īpašniekiem vienkāršos vārdos tiktu izskaidrotas ne vien šī brīža aktualitātes mākoņdatošanas tehnoloģijās, bet arī sniegts ieskats, kā to ieviešana varētu sekmēt biznesa izaugsmi un konkurētspēju.

Pirmā semināra tēma bija veltīta mākoņdatošanas jeb Cloud computing ietekmei uz uzņēmuma biznesa modeli. Ar prezentācijām šoreiz uzstājās Kaspars Ummers – PricewaterhouseCopers vecākais konsultants, kura specializācija ir organizāciju darba efektivitāte un risku vadība. Viņam ir vairāk kā 30 projektu pieredze visaptverošā uzņēmumu risku novērtēšanā, rīcības plānu izstrādē, kā arī risku vadības sistēmu un procesu ieviešanā. Reinis Leveika – PwC konsultāciju daļas vadītājs Latvijā ar vairāk kā 15 gadu pieredzi uzņēmumu efektivitātes palielināšanā, veicot stratēģiskas pārmaiņas un ieviešot IT risinājumus, kā arī veidojot iekšējo pakalpojumu (SSC) un ārpakalpojumu centrus. Kā arī Hortus Digital direktors Didzis Šimis – viņa vadītais uzņēmums bija pirmais Baltijā, kas jau 2004. gadā sāka strādāt pie SaaS (programmatūras nomas) risinājumiem. Arī šobrīd Hortus Digital ir viens no vadošajiem uzņēmumiem IT jomā, kurš, balstoties uz jaunākajiem nozares sasniegumiem, veiksmīgi turpina attīstīties SaaS risinājumu tirgū gan Latvijā, gan Eiropā.

Nedaudz vairāk kā trīs stundas garā semināra laikā dalībnieki ne vien tika iepazīstināti ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pakalpojumu attīstības tendencēm, bet arī guva priekšstatu par mākoņdatošanas risku mītiem un realitāti – tai skaitā drošību, pieejamību un citiem jebkuru vadītāju satraucošiem aspektiem. Tāpat klātesošos ieintriģēja PwC veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti – kvantitatīvi parādīts, piemēram, tas, cik lielā mērā citi vadītāji plāno izmantot „mākoņošanu”, lai aizstātu jau ierasto datu centru infrastruktūru un to pārvaldības procesus.

Semināra noslēgumā lietotājiem tika demonstrēta HD SaaS|Enterprise Desktop sistēma, sniegts ieskats tās plusos un mīnusos, kā arī dota iespēja pašiem to izmēģināt, izmantojot planšetdatoru un WiFi pieslēgumu. Jāatzīst, ka tieši šī prezentācija izraisīja visaktīvākās diskusijas – sākot ar jautājumiem par to, cik ātram jābūt tīkla pieslēgumam, lai pilnvērtīgi izmantotu sistēmas sniegtās iespējas un uz kādām operētājsistēmām šis risinājums ir pieejams, un beidzot pat ar tādiem jautājumiem kā, vai ir iespējams sistēmu pielāgot attālinātam darbam ar grafiskās apstrādes programmatūrām.

Ja nepaguvāt apmeklēt „IT Akadēmijas uzņēmējiem” pirmo pasākumu, jums vēl ir iespēja pieteikties turpmākajiem semināriem – nākošais notiks jau februāra beigās. Visiem interesentiem ir arī iespēja pašiem piedalīties semināru veidošanā, iesūtot rīkotājiem savus jautājumus!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us