60% cilvēku saskartos ar lielām neērtībām, ja vajadzētu palikt bez interneta

60 % cilvēku uzskata, ka saskartos ar lielām neērtībām, kas apgrūtinātu ikdienu, ja viņiem vajadzētu palikt bez interneta no vienas dienas līdz vienai nedēļai, liecina Lattelecom veiktais pētījums optiskā interneta lietotāju vidū.

Aptaujā piedalījās 500 Lattelecom optiskā interneta lietotāju no visas Latvijas.

9% respondentu uzskata, ka vispār nevarētu iztikt bez interneta, 11,2 % spētu bez tā pavadīt nepilnu dienu, vairāk nekā ceturtā daļa respondentu atzīst, ka internetu varētu neizmantot vienu līdz trīs dienas, savukārt nedēļu bez interneta varētu iztikt 14% cilvēku.

Pētījuma dati atklāj, ka 86,2% respondentu pēdējā mēneša laikā optisko internetu mājās lietojuši informācijas meklēšanai un ieguvei, 74,4% – saziņai, 65% – pirkumiem un norēķiniem, 64% – darbam un mācībām, 63% – izklaidei. Vairums aptaujāto uzskata, ka internets ir neaizstājams saziņai ar draugiem un studijām.

„Pieprasījums pēc mūsdienu tehnoloģijām izriet no cilvēku dzīves tempa pieauguma, un internets ir kļuvis par neatņemamu dzīves sastāvdaļu, bez kuras ilgstoši iztikt ir grūti. Ātra piekļuve informācijai ir svarīga ne vien darba vidē, bet arī ārpus tās, piemēram, studijām, izklaidei, ceļojumu plānošanai, darbavietas meklēšanai. Tāpat, mūsdienās internetā aizvien vairāk pieaug dažāda veida darījumu skaits – rēķinu apmaksa, iepirkšanās, internetbankas kontu pārlūkošana u.c., tādēļ par stabils un ātrs internets kļūst par pirmās nepieciešamības pakalpojumu”, norāda Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

Interneta ātrumu un stabilitāti par noteicošo šī pakalpojuma kvalitāti uzskata 86% respondentu. Kāds interneta lietotājs pat norādījis, ka optiskā interneta ātrums, lejuplādējot filmu bijis tik liels, ka cilvēks nav paguvis vakariņas pagatavot, kā līdz šim bija ieradis, lietojot ievērojami lēnāku interneta ātrumu.

Lattelecom optiskā interneta lietotāji internetu mājās lieto bieži – 38% internetu mājās lieto vidēji 5 un vairāk stundas dienā, bet 33% – 3 līdz 4 stundas dienā. Retāk kā reizi dienā optisko internetu lieto tikai 6,5% respondentu.

Jāatgādina, ka šobrīd Lattelecom Latvijā veic vērienīgu optiskā tīkla būvniecību, un patlaban optiskais internets ar ātrumu līdz pat 500 MB pieejams jau 300 000 valsts mājsaimniecību 13 pilsētās. Lattelecom mērķis ir jau līdz nākamā gada beigām nodrošināt optisko internetu 50 % Latvijas mājsaimniecību.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us