Windows Vista: inovāciju jūra. 4. daļa

Šī ir ceturtā daļa no rakstu sērijas par operētājsistēmas Windows Vista jaunievedumiem. Ar pirmo daļu var iepazīties [url=http://datuve/raksts/1112/]šeit[/url], izlasīt otro daļu – [url=http://datuve/raksts/1114/]šeit[/url], bet trešo – [url=http://datuve/raksts/1117/]šeit[/url].
Šajā rakstā tiks apskatīts Vista lietotāju saskarnes vizuālais izskats un praktiskums no pašu lietotāju viedokļa.

[b]Jaunā lietotāju saskarne, „Aero glass” tehnoloģija[/b]

Strādājot ar resursprasīgām programmām agrākajās Windows versijās un pārvietojot strādājošas programmas logu, savā iepriekšējā vietā tā atstāja baltu nospiedumu. Šī nepilnība saistīta ar jau novecojušo logu pārzīmēšanas sistēmu. Vista garantē, ka šādas parādības vairs netiks novērotas, jo tika pārstrādāts logu satura atjaunināšanas mehānisms.
Ja videokarte atbalsta DirectX 9 un tai ir vismaz 128MB liela atmiņa, tad lietotājam būs pieejamas [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_Aero]Aero Glass[/url] iespējas, pretējā gadījumā viņam nāksies izmantot veco grafisko sistēmu [url=http://en.wikipedia.org/wiki/GDI]GDI+[/url], kura tiek izmantota Windows XP.

Vienkārši runājot, katrs logs, ikona, panelis ir telpisks un sastāv no daudziem grafiskiem elementiem (poligoniem), par kuriem „rūpējas” videokarte. Pateicoties DirectX 9 iespējām šos elementus var saspiest vai izstiept, pagriezt, apgaismot utt. Tāpēc ar Aero Glass tehnoloģiju iegūstamie efekti ir vienkārši satriecoši.

[img]/images/upload/vista_4_1.jpg[/img]
Aero Glass ir likvidēti GDI+ trūkumi, no kuriem viens no nepatīkamākajiem ir šāds: palielinot ekrāna izšķirtspēju, visi grafiskie objekti un fonti kļūst ļoti mazi, kas rada lietotājam liekas problēmas. Aero automātiski maina nepieciešamos parametrus tā, lai šo elementu reālais izmērs paliktu nemainīgs. Arī pats lietotājs var veikt daudzas izmaiņas, piemēram, regulēt ikonu izmērus un caurspīdību.

Patīkama ziņa spēļu mīlētājiem: 3D spēlēm nav obligāti jāaizņem viss ekrāns, var mainīt loga izmērus tā, lai spēles laikā būtu ātri pieejami [i]desktop[/i] elementi.

Pārveidotajā Start izvēlnē atrodas vienotais failu un mapju meklēšanas centrs, kas uzsāk darbu uzreiz pēc pieprasījuma ievades. Atrasto failu uzskaitījums tiek izdots atslēgas vārdu ievades laikā un šajā ziņā Windows meklēšana ir līdzīga meklēšanai OS X un Mac. Tomēr Vista [url=http://www.zdnet.com.au/reviews/software/os/soa/Investigating_Vista_s_new_search_features/0,39023442,39220868,00.htm]meklēšanas tehnoloģija[/url] ir pārāka, salīdzinot ar OS X. Vista meklētājs var apstrādāt lielu skaitu [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Metadata]metadatu[/url] lauku un nodrošina skenēšanu dažādu failu tipu datņu saturā.

[img]/images/upload/vista_4_2.jpg[/img]
Tagad apskatīsim programmu [url=http://www.microsoft.com/windowsvista/features/foreveryone/sidebar.mspx]Sidebar[/url], kas ir konteiners [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Desktop_Gadgets]gadžetiem[/url], kuri ir nelielas grafiskas programmas, kas uzstādītas uz darbvirsmas. Piemēram, ar to palīdzību var iegūt noteiktu informāciju no interneta un attēlot to uz darbvirsmas. Sidebar iekšienē pašreiz „mitinās” trīs gadžeti: [i]RSS-reader[/i], pulkstenis un [i]quick launch[/i] panelis, kuram var pievienot norādes uz biežāk izmantojamajiem failiem un lietojumprogrammām.
Domājams, tuvāk Vista galaversijas iznākšanai no interneta varēs lejupielādēt papildus gadžetus.

[img]/images/upload/vista_4_3.jpg[/img]
Viss augstākminētais liecina par būtiskiem uzlabojumiem lietotāju saskarnē, īpaši navigācijas un meklēšanas uzlabošanā.
Turklāt attēla izvadei tiek izmantota videokarte: mūsdienu videokartes iespējas grafiskās informācijas apstrādē bieži vien pārsniedz centrālā procesora iespējas.

[i]Turpinājums sekos[/i]

Avots: [url=http://www.winline.ru/vista/reviews/1712.php]WinLine[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us