Viss, ko Jums vajadzētu zināt pirms plazmas paneļa iegādes!

Lielākajai daļai lēto plazmas paneļu joprojām galvenais mīnuss ir neliela izšķirtspēja. Tām ekrāns ir ar izšķirtspēju 852×480 pikseļi un mazāk. Acīmredzami, ka horizontālo līniju skaits tādam plazmas ekrānam nepārsniedz 480, taču vajadzētu atcerēties, ka televīzijai PAL formātā un DVD filmām horizontālās līnijas ir 625 (576 redzamās). Tāpēc, lētajos plazmas paneļos nākas regulēt PAL signālu, tādejādi zaudējot detalizāciju.
Protams, ja Jums nepieciešams „vienalga kāds plazmas panelis”, tad modeļi ar zemu izšķirtspēju būs piemēroti, taču negaidiet no tiem attēla kvalitāti, kas līdzvērtīga platekrāna kineskopa televizoriem.
Par laimi, liela daļa ražotāju piedāvā plazmas paneļus, kuriem horizontālā izšķirtspēja ir daudz lielākā par 625 līnijām. Nākošais līmenis ir plazmas paneļi ar izšķirtspēju 1024×720 pikseļi. Šiem cipariem ir liela nozīme, ja Jūs plazmas paneli pērkat nevis, lai izrādītos, bet Jums ir svarīga attēla kvalitāte. Šādiem modeļiem ir lieliska kvalitāte un darbības mūžs ilgāks par 20 gadiem. Tie sniedz daudz labāku attēla kvalitāti (ar lielisku detalizāciju), nekā lētie plazmas paneļi ar zemu izšķirtspēju.
Neskatoties uz pikseļu daudzumu, plazmas paneļiem ir daudz citu tehnisko specifikāciju, kam jāpievērš uzmanība.

Nākošie svarīgākie rādītāji ir krāsu spilgtums un kontrasta attiecība. Tomēr, nevajadzētu nonākt šo ciparu varā. Visi plazmas paneļu ražotāji kontrasta attiecību mēra pēc savas metodikas, tādejādi 3000:1 vienam modelim var izrādīties sliktāk nekā 1000:1 citam modelim.
Spilgtums kandelās uz m2
– daudz precīzāks rādītājs, tomēr arī ne galvenais, jo daudzi lietotāji neuzskata televizora skatīšanos pie maksimālā spilgtuma par komfortablu. Neuzticieties daudziem logotipiem, kas vēsta par jaunām tehnoloģijām, jo svarīga ir nevis pati tehnoloģija, bet gan attēla kvalitāte.
Ir vērts pievērst uzmanību vairākām plazmas paneļu īpašībām. Galvenā – vai plazmas panelim ir pietiekoši daudz pieslēgvietu visai nepieciešamai aparatūrai – vai plazmas panelim ir komponentā ieeja kvalitatīvai DVD atskaņošanai? Ja esat izlēmis iegādāties plazmas paneli orientējoties uz drīzo HDTV ēru, tad ciparu ieeja ir vienkārši nepieciešama. DVI pieslēgvieta noderēs, taču modeļiem ar HDMI atbalstu ir lielāka iespēja saderībai ar nākotnes tehnoloģijām.

Tāpat Jums ir iespēja izvēlēties starp modeļiem ar iebūvētu TV tjūneri vai ārējo media-resīveri. Pirmais variants ir vairāk līdzīgs tradicionālajiem televizoriem, taču resīvera priekšrocība ir tajā, ka starp to un paneli ir nepieciešams tikai viens vads – tas ir ideāls variants, lai plazmas paneli stiprinātu pie sienas. Padomājiet arī par to, vai pie plazmas paneļa tiks pieslēgta tikai viena ierīce (piemēram, DVD-atskaņotājs), tādā gadījumā ārējais resīveris nebūs nepieciešams.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us