Virtuālais dators (Virtuālā mašīna) – VMware Server

[b]Virtuālais dators (Virtuālā mašīna) – VMware Server[/b]

Saite: [url=http://www.vmware.com/products/server/]VMware Server[/url]

[url=http://datuve/raksts/1568/Virtualais_dators___Microsoft_Virtual_PC_2007]Iepriekšējā rakstā[/url] par virtuālajiem datoriem (turpmāk – VD) jau apskatījām, kas īsti ir VD. Otrs (vai pats) populārākais bezmaksas VD produkts, kas ir piejams, saucas – VMware Server. Agrāk šī programma bija pieejama tikai par maksu, bet pēc Microsoft Virtual PC 2004 parādīšanās tirgū, VMware Server ražotāji nolēma šo programmu piedāvāt par brīvu.
VMware Server un Microsoft Virtual PC pašlaik ir vispopulārākās bezmaksas VD programmas. Abas kompānijas piedāvā arī maksas produktus, kas galvenokārt ir domātas serveru virtualizācijai, kas šobrīd ir kļuvis ļoti populāri.

[b]VMware Server iespējas:[/b]
*Pieejams, var uzstādīt uz Windows un Linux/Unix operētājsistēmām.
*Atbalsta 64bit operētājsistēmas (tikai, ja fiziskajam datoram ir 64bit pocesors).
*Divu procesoru atbalsts VD, Virtual SMP([url=http://en.wikipedia.org/wiki/Symmetric_multiprocessing]Symmetric multiprocessing[/url]). Ja Jūsu datoram ir procesors ar Hyper-Threading (HT), Dual Core vai Core2Duo tehnoloģiju atbalstu un, protams, ja Jūsu datoram patiešām ir divi(vai vairāki) procesori, būs iespējams izveidot VD ar diviem procesoriem.
*Pārkonvertēt, izmantojot [url=http://www.vmware.com/products/converter/][b]VM Importer[/b][/url], Microsoft Virtual PC VD disku un Symantec LiveState Recovery un Norton Ghost v9(vai jaunākas) cietā diska rezerves kopijas, lai varētu izmantot VD veidošanai iekš VMware Server.
*Attālināti administrēt VMware Server, izmantojot VMware Server Console, kā arī izmantojot interneta pārlūkprogrammu.
*Izmantojot VMware DiskMount Utility, iespējams VD cieto disku pievienot, kartēt, reālā datora Windows sistēmā zem kāda diska burta, piemēram D: un veikt datņu kopēšanu no/uz.
*Iespējams veidot VD momentuzņēmumus (Snapshot) – saglabāt pašreizejo VD stāvokli, lai vajadzības gadījumā varētu atjaunot.
*VD iespējams izveidot 4 IDE diskus un 60 SCSI diskus, maksimālais viena virtuālā diska lielums 950GB.
*Pieslēgt VD USB iekārtas, kas pievienotas fiziskajam datoram.
*Virtuālo datortīklu veidošanai var izmantot 10 komutatorus(switch) uz Windows un 100 uz Linux operētājsistēmas, sauktus par VMnet. Trīs no tiem ir rezervēti – NAT, DHCP un Host-only.
*Ja tiek izmantots virtuālais NAT serviss, ir iespējams veikt portu pāradresēšanu.
*Iespējams konfigurēt DHCP servisu virtuālajā tīklā.
*Uzstādot VMware Tools, tiek uzlabota VD ātrdarbība.

[i]Piezīme: Tiks apskatīta uzstādīšana un konfigurācija tikai uz Windows operētājsistēmas.[/i]

[img]/images/upload/VMware_VM_arch.png[/img]

Attēlā VMware Server virtualizācijas principiālā shēma.

____________________________________
[b]Minimālās prasības reālajam datoram:[/b]
Procesors – 733Mhz
Operatīvā atmiņa – 512MB

[b]Jums būs nepieciešams [url=http://register.vmware.com/content/registration.html]reģistrēties[/url] VMware web lapā lai saņemtu bezmaksas sērijas nummuru, kas jāievada uzstādot VMware Server.[/b]

Jau gatavus, izveidotus, VD iespējams lejuplādēt [url=http://www.vmware.com/appliances/][b]šeit[/b][/url]. Pieejams ļoti plašs klāsts, daudz jaunāko Linux versiju.

____________________________________
[b]Kā izveidot virtuālo datoru?[/b]

1. Lejuplādējat VMware Server un piereģistrējaties, lai iegūtu bezmaksas sērijas nummuru, kas ir nepieciešams, lai veiktu uzstādīšanu.

2. Kad uzstādīšana pabeigta, sāknējiet VMware Server un izvēlaties pieslēgties [b]Localhost[/b], noklusētā vērtība.
[img]/images/upload/VMware_VM1.jpg[/img]
3. Atverat [b]File -> New -> Virtual Machine[/b] vai no [b]Home[/b] sadaļas [b]New Virtual Machine[/b]. Tiks atvērts vednis ar kura palīdzību veidosiet VD.
[i]Piezīme – Ja vēlaties pievienot jau esošu VD, lejuplādētu no interneta, ir jāizvēlas [b]Open Existing Virtual Machine[/b]. [/i]
[img]/images/upload/VMware_VM24.jpg[/img]
4. Izvēlaties VD veidošanas veidu [b]Typical[/b].
[img]/images/upload/VMware_VM3.jpg[/img]
5. Veiciet operētājsistēmas izvēli, kāda tiks uzstādīta VD, pirmkārt jāizvēlas [b]Guest operating system[/b], pēc tam no [b]Version[/b] saraksta konkrēta operētājsistēmas versija.
[i]Piezīme: Ja sarakstā neatrodat vēlamo operētājsistēmu, tad ieteicams izvēlēties [b]Other[/b] abās sadaļās.[/i]
[img]/images/upload/VMware_VM4.jpg[/img]
6. Norādam VD nosaukumu un mapi, kurā tiks glabātas visas ar šo VD saistītās datnes.
[img]/images/upload/VMware_VM5.jpg[/img]
7. Veiciet tīkla pieslēguma konfigurācijas izvēli.
*[b]Use bridged networking[/b] – VD būs tieša pieeja fiziskajam datortīklam, kur tas būs redzams kā atsevišķs dators. Kā arī no datortīkla varēs piekļūt VD.
*[b]Use network address translation (NAT)[/b] – VD būs pastarpināta pieeja fiziskajam datortīklam, izmantojot NAT servisu. Lai piekļūtu VD no datortīkla, būs jāveic portu pāradresēšana.
*[b]Use host-only networking[/b] – VD darbosies virtuālā tīklā, kas ir saslēgts tikai un vienigi ar reālo datoru.
*[b]Do not use a network connection[/b] – neizmantot datoru tīkla savienojumu VD.
[img]/images/upload/VMware_VM6.jpg[/img]
8. Norādiet virtulā cietā diska lielumu.
*[b]Allocate all disk space now[/b] – ieliekat ķeksi, lai izveidotu virtuālo cieto disku uzreiz, atbilstoši norādītajam izmēram. Ja neatzīmēsiet šo opciju, virtuālajam cietajam diskam sākotnēji netiks rezervēta vieta, tas automātiski palielināsies attiecīgi datu apjomam tajā, līdz norādītajam lielumam.
*[b]Split disk into 2GB files[/b] – jāatzīmē tikai gadījumos, kad virtuālais cietais disks tiek veidots uz diska vai diska daļas ar FAT32 failu sistēmu.
[img]/images/upload/VMware_VM7.jpg[/img]
9. Nospiediet [b]Finish[/b], lai pabeigtu VD veidošanu.

Kad tiek izveidots jauns VD, tas parādās VMware Server konsolē kā jauna sadaļa. Lai sāknētu attiecīgo VD, Jums jāpārslēdzas uz attiecīgo sadaļu un jānospiež [b]Start this virtual machine[/b].
VD sāknēšanu, pauzēšana, izslēgšanu un pārstartēšanu var veikt arī, izmantojot attiecīgās pogas rīku joslā.
[img]/images/upload/VMware_VM23.jpg[/img]
Lai piekļūtu un konfigurētu izveidotā VD [b]BIOS[/b] informāciju jānospiež [b]F2[/b], pēc VD sāknēšanas.
Lai atvērtu sāknēšanas izvēlni ([b]Boot Menu[/b]) jānospiež [b]ESC[/b].
[img]/images/upload/VMware_VM14.jpg[/img]
Ja pēc VD izveidošamas vēlaties veikt kādas izmaiņas, to var izdarīt, izvēloties attiecīgo VD un nospiežot [b]Edit virtual machine settings[/b].
Praktiski vienīgais, ko nav iespējams mainīt jau izveidotam VD, ir SCSI disku kontroliera veids. SCSI disku kontroliera veidu var izvēlēties, izmantojot [b]Custom[/b] VD veidošanas veidu.
SCSI disku adaptera draiveri (Windows OS) pieejami [url=http://download3.vmware.com/software/vmscsi-1.2.0.4.flp]VMware lapā[/url], kā disketes kopija, lai to izmantotu VD jāpievieno virtuālā diskešu iekārta un jāizvēlas lietot šo disketes kopiju.

____________________________________
[b]VMware Server virtuālo datoru vides vispārīgā konfigurēšana.[/b]

Īsumā apskatīsim svarīgākos konfigurācijas parametrus.
VMware Server virtuālo datoru vides konfigurācija veicama, izvēloties [b]Host -> Settings[/b], šie konfigurācijas parametri ietekmē visus virtuālos datorus, kas ir vai tiks izveidoti.
[img]/images/upload/VMware_VM21.jpg[/img]
[b]General[/b] sadaļa – [b]Default location for virtual machines[/b] norādiet noklusēto ceļu, kur tiks veidoti VD pēc noklusējuma. Attiecas tikai uz tiem VD kas tiks veidoti.

[b]Memory[/b] sadaļa – Norādiet cik daudz no reālā datora operatīvās atmiņas būs pieejams VD, šis ir kopējais apjoms kādu visi izveidotie, strādājošie VD varēs izmantot.
[i]Piemērs – ja Jūs izdalat 256MB, tas nozīmē, ka Jūs varēsiet palaist vienu VD ar 256MB operatīvo atmiņu vai 2 VD ar 128MB vai 4 VD ar 64MB. Respektīvi, ja Jums darbosies viens VD ar 256Mb operatīvo atmiņu un jūs gribēsiet sāknēt vēlvienu VD, Jūs to nevarēsiet izdarīt, jo maksimālais atmiņas limits jau tiek izmantots.[/i]
*[b]Fit all virtual machine memory into reserved host RAM[/b] – VD operatīvā atmiņa tiek 100% glabāta reālā datora operatīvajā atmiņā, kas nodrošina maksimālu VD ātrdarbību.
*[b]Allow some virtual machine memory to be swapped[/b] – Atļauj reālajai operētājsistēmai veikt nelielas daļas VD operatīvās atmiņas pārnešanu (swapping), lai, piemēram, varētu darboties vairāki VD, kuru kopējais operatīvās atmiņas daudzums, nedaudz pārsniedz šajā logā uzstādīto kopējo limitu. Šis iestatījums samazina VD ātrdarbību.
*[b]Allow most virtual machine memory to be swapped[/b] – Atļauj reālajai operētājsistēmai veikt lielākās daļas VD operatīvās atmiņas pārnešanu (swapping), lai, piemēram, varētu darboties vairāki VD, kuru kopējais operatīvās atmiņas daudzums krietni pārsniedz šajā logā uzstādīto kopējo limitu. Šis iestatījums samazina VD ātrdarbību.

[b]Process priorities[/b] sadaļa – Jāizvēlas vēlamā VMware Server darba prioritāte attiecībā pret reālo operētāsistēmu.
Pirmā vērtība – kad VD ir aktīvs, repsektīvi jūs tajā strādājat, otrā vērtība – kad Jūs nestrādājat VD, bet tas ir ieslēgts.

____________________________________
[b]VD papildus konfigurēšana.[/b]

Lai veiktu papildus konfigurāciju izveidotajam VD, pārslēdzaties uz attiecīgo VD un nospiediet [b]Edit virtual machine settings.[/b]
[img]/images/upload/VMware_VM9.jpg[/img]
Šeit ir iespejams mainīt VD operatīvās atmiņas izmēru, cietā diska konfigurāciju, tīkla iestatījumus, kā arī pievienot dažādas papildus iekārtas, tādas kā cietos diskus, skaņas karti, usb, papildus tīkla kartes utt.
Lai pievienotu papildus iekārtas jānospiež [b]Add[/b], loga apakšējā daļā.
Lai veiktu iekārtu konfigurāciju, izvēlaties attiecīgo iekārtu, un ekrāna labajā pusē tiks parādītas konfigurācijas iespējas attiecīgajai iekārtai.

Visām iekārtām kopīgi iestatījumi:
*[b]Connected[/b] – nozīmē ka iekārta darbojas jeb ir pieslēgta VD. Jūs vara ieslegt/izslēgt iekārtas arī kad VD darbojas.
*[b]Connect at power on[/b] – atzīmējiet, ja vēlaties, lai konkrētā iekārta sāktu darboties, ieslēdzot VD, izņemiet ķeksi no šīs opcijas, ja vēlaties, lai attiecīgā iekārtas neieslēgtos, kad tiek sāknēts VD.

Svarīgākie konfigurācijas parametri.
[b]Hard Disk[/b] – izvēloties cieto diksu un pēc tam nospiežot [b]Advanced[/b], ir iespejams konfigurēt cietā diska darbības veidu.
Kur iespējams izvēlēties [b]Mode[/b]:
*[b]Independent -> Presistent[/b] – visas izmaiņas tiek nekavējoties ierakstītas virtuālajā cietajā diskā, šis iestatījums nodrošina vislabāko virtuālā cietā diska veiktspēju.
*[b]Independent -> Nonpresistent[/b] – kad VD tiek izslēgts neviena no veiktajām izmaiņam netiek saglabāta. Respektīvi VD atgriežas stāvoklī kādā tas bija to ieslēdzot.
[img]/images/upload/VMware_VM10.jpg[/img]

[b]CD-ROM[/b] – izvelaties optiskās iekārtas virtualizācijas veidu.
*[b]Use physical drive:[/b] – izmanto reālajam datoram pieslēgto optisko iekārtu.
*[b]Use ISO image[/b] – virtuālajā optiskajā iekārtā tiek ievietota norādītā ISO datne.
[img]/images/upload/VMware_VM11.jpg[/img]

[b]Ethernet[/b] – iespejams mainīt, kuram virtuālajam komutatoram ir pieslēgta attiecīgā VD tīkla karte. Ja, veidojot VD, bija tikai 4 izvēles, tad šeit var veikt daudz sīkāku konfigurāciju.
*[b]Bridged[/b] – VD būs tieša piekļuve fiziskajam datoru tīklam, kurā atrodas jūsu dators. Tas tīklā būs redzams kā pilnīgi atsevišķs dators ar savu, atšķirīgu no jūsu reālā datora, IP adresi. VD tiks pieslēgts VMnet0 komutatoram.
*[b]NAT[/b] – VD piekļūs fiziskajam datoru tīklam izmantojot NAT adrešu maskēšanas servisu. VD tiks pieslēgts VMnet8 komutatoram.
*[b]Host-only[/b] – VD spēs komunicet tikai ar jūsu datoru, izmantojot virtuālu tīklu, ka arī Jūs varēsiet no reālā datora pieslēgties VD, izmantojot šo virtuālo tīklu.
*[b]Custom[/b] – Jūs varat norādīt konkrēti kuram komutatoram tiks pieslēgta attiecīgā VD tīkla karte.
[img]/images/upload/VMware_VM12.jpg[/img]

[i]Piezīme: Papildus tīkla iestatījumu konfigurāciju var veikt [b]Host -> Virtual Network Settings… [/b]. Šeit ir iespejams veikt DHCP servisa konfigurāciju, NAT servisa konfigurāciju, ieskaitot portu paradresēšanu, kā arī daudzas citas darbības. Skatiet oficiālo dokumentāciju, attiecīgo iespēju aprakstu.[/i]

____________________________________
[b]Kā pievienot USB iekārtu VD?[/b]

VD ir iespējams pievienot USB iekārtu, kas ir pieslēgta reālajam datoram, piemēram USB Zibatmiņu (Flash disku).

1. Izvēlamies attiecīgo VD un izvēlamies [b]Edit virtual machine settings[/b] un [b]Add[/b], loga apakšējā daļā.
2. Vednī, kas atvērsies, nospiediet [b]Next[/b], pēc kā atvērsies iekārtu saraksts.
3. Atzīmējiet [b]USB Controller[/b] un nospiediet [b]Next[/b], aizveriet vedni.
[img]/images/upload/VMware_VM18.jpg[/img]
4. Pievienojiet reālajam datoram attiecīgo USB iekārtu un sāknējiet VD.
5. Kad operētājsistēma VD ir pilnībā ielādējusies, no VMware Server konsoles izvēlnes jāizvēlas [b]VM -> Removable Devices -> USB Devices -> attiecigā USB iekārta[/b].
[img]/images/upload/VMware_VM20.jpg[/img]
Jūsu izvēlētā USB iekārta tiks pievienota virtuālajam datoram.

____________________________________
[b]VMware Tools uzstādīšana.[/b]

VMware Tools piedāvā šādas papildus iespējas:
*Tiek uzlabota VD ātrdariba, tiek uzstādīti optimizēti iekārtu draiveri.
*Nav nepieciešams spiest CTRL+ALT, lai atbrīvotu peles kursoru no virtuālās mašīnas.
*Iespējams kopēt(Copy) un ielīmēt(Paste) datus no/uz VD.

Lai uzstādītu VMware Tools, ir jāsāknē attiecīgais VD, jāpagaida līdz uz VD uzstādītā operētājsistēma pilnībā tiek ielādēta.
Pēc tam no VMware Server konsoles izvēlnes jāizvēlas [b]Install VMware Tools…[/b], VD parādisies vednis ar kura palīdzību veiciet VMware Tools uzstādīšanu. Uzstādīšanas beigās būs jāpārstartē VD.
[img]/images/upload/VMware_VM19.jpg[/img]

[i]Piezīme: VMware Tools uzstādīšanas ISO datnes glabājas mapē C:\Program Files\VMware\VMware Server. Gadījumos kad uzstādīšana nenotiek automātiski, izvēlaties rediģēt attiecīgā VD opcijas, kur CD-Rom izvēlaties lietot ISO datni attiecīgi uzstādītajai operētājsistēmai no mapes kur tika uzstādīts VMware Server. Pēc VD sāknēšanas veiciet uzstādīšanu manuāli, no Vd optiskās iekārtas.[/i]

____________________________________
[b]VMware Server virtuālā tīkla iestatījumi.[/b]

Uzstādot VMware Server programmu, Jūsu datorā tiks uzstādīti divi papildus tīkla adapteri, kurus var redzēt iekš [b]Network Connections[/b].
[img]/images/upload/VMware_VM26.jpg[/img]
Šie divi tīkla adapteri tiks izmantoti, lai VD datori varetu komunicēt ar jūsu datoru un jūsu datoram pieslēgto datortīklu.

Uz windows operētājsistēmas virtuālajā vidē būs pieejami 10 komutatori(switch), no kuriem 3 ir rezervēti iepriekš sagatavotiem tīkla pieslēguma gadījumiem. Virtuālajā vidē tiek saukti par [b]VMnet[/b] ar kārtas nummuriem no 0 – 9.
*[b]VMnet0 (Use Bridget Networking – opcija veidojot VD)[/b] – Visi datori, kas tiek pieslegti šim komutatoram iegūst pieeju datortīklam, kas pieslēgts Jūsu reālajam datoram. Datortīklā tie parādās kā atsevišķi datori ar savu IP adresi, tiem var pieslēgties arī no datorīkla.
*[b]VMnet1 (Host-Only Networking)[/b] – izmanto [b]VMware Network Adapter VMnet1[/b] Jūsu reālajā datorā. Pieslēdzot VD pie šī komutatora, tie varēs komunicēt, izmantojot virtuālo datortīklu tikai ar fizisko datoru, nebūs piekļuve datortīklam. Jūs varēsiet bez ierobežojumiem pieslēgties VD, kas pieslēgti pie šī komutatora.
*[b]VMnet8 (Network Address Translation (NAT))[/b] – izmanto [b]VMware Network Adapter VMnet8[/b] Jūsu reālajā datorā. VMnet8 komutatoru izmantojiet gadījumos, ja jums ir pieejams tikai ierobežots daudzums IP adrešu un visiem VD nepietiek. Šajā gadījumā visi VD, kas pieslēgti šim komutatoram, izmantos vienu IP adresi, citiem vārdiem visu VD IP adreses tiks maskētas izmantojot vienu IP adresi.

Uz VMnet1 un VMnet8 komutatoriem darbojas DHCP serviss, kas visiem, pie šiem komutatoriem pieslēgtajiem, VD piešķir dinamiskas IP adreses. Lai korekti strādātu Host-only un NAT konfigurācijas tīkls, VD nepieciešams konfigurēt IP adreses automātisku saņemšanu.

Papildus tīkla iestatījumu konfigurāciju var veikt [b]Host -> Virtual Network Settings… [/b]
[img]/images/upload/VMware_VM15.jpg[/img]

Sīkāk par visām konfigurācijas iespējām lasiet dokumentācijā.

____________________________________
[b]VMware DiskMount Utility izmantošana.[/b]

Izmantojot VMware DiskMount Utility, ir iespējams pievienot VD cieto disku jūsu rēalajai operētājsistēmai, lai piemēram veiktu datņu kopēšanu no un uz VD cietā diska.

Pastāv šādi ierobežojumi:
*Darbojas tikai Windows 2000, XP, 2003 Server versijās.
*Kartēt VD disku var tikai pie diska burta, kas nav jau aizņemts
*Iespējams kartēt tikai FAT vai NTFS failu sistēmā formatētus diskus vai diska daļas.
*VD, kura cieto disku vēlaties kartēt, ir jābūt izslēgtam.

Pēc noklusējuma VMware DiskMount Utility programma tiek uzstādīta mapē C:\Program Files\VMware\VMware Server\
Tās nosaukums ir vmware-mount.exe, šī programma ir jālieto no komandrindas.

Atverat [b]Start -> Run[/b], kur Run logā ierakstat [b]cmd[/b] un nospiediet Ok.
Konsoles logā ierakstat [b]cd C:\Program Files\VMware\VMware Server[/b], pēc tam varat izmantot VMware DiskMount Utility, ierakstot komandrindā vmware-mount ar attiecīgiem parametriem.

Lai kartētu disku(ja disks nav dalīts daļas):
[b]vmware-mount w: “C:\My Virtual Machines\Windows XP\Windows XP.vmdk”[/b]
kur
[b]w:[/b] – diska burts, zem kāda tiks kartēts šis disks, būs pieejams Windows Explorer.
[b]”C:\My Virtual Machines\Windows XP\Windows XP.vmdk”[/b] – pilns ceļš līdz VD cietajam diskam. Ievērojiet, ja šis ceļš satur atstarpes, tas ir jāieliek pēdiņās. VD cietā diska datnes paplašinājums ir .vmdk.

Lai kartētu disku(ja disks ir dalīts uz satur vairākas daļas):
[b]vmware-mount /v:2 w: “C:\My Virtual Machines\Windows XP\Windows XP.vmdk”[/b]
kur
[b]/v:2[/b] – tiek norādīts, kuru diska daļu kartēt. /v: nozīmē kartēt diska daļu un sekojošais cipars norāda, kuru tieši.

Lai atvienotu kartēto disku:
[b]vmware-mount w: /d[/b]
kur
[b]w:[/b] – diska burts zem kāda tika kartēts VD disks.
[b]/d[/b] – nozīmē dzēst, patiesībā nekas netiek dzēsts, tikai atvienots kartētais disks.

Apskatīt, kādi diski pašlaik ir kartēti, var, izpildot komandu vmware-mount bez jebkādiem argumentiem.
[i]
vmware-mount
Currently mounted volumes:
f:\ => “C:\My Virtual Machines\w2003std\w2003std.vmdk”
g:\ => “C:\My Virtual Machines\NT\NT.vmdk (volume 1)”
[/i]

[img]/images/upload/VMware_VM28.jpg[/img]

____________________________________
Šis ir tikai vispārīgs VMware Server iespēju apskats.

Jūs pamanīsiet, ka praktiski pie visām konfigurācijas iespējām ir apraksti, kas dod padomu, kam katra konkrētā opcija ir domāta.

Sīkāku informāciju skatiet [url=http://www.vmware.com/support/pubs/server_pubs.html]oficiālajā dokumentācijā[/url], kur atradīsiet ļoti sīku aprakstu par visām iespējām un to pielietojumu.

Ir pieejams arī [url=http://www.vmware.com/download/player/]VMware Player[/url], kas ir domāts tikai jau gatavu VD palaišanai. Respektīvi, lai varētu lietot jau iepriekš izveidotu VD, kā piemēram, ielādētu no VMware lapas, pietiek ar VMware Player. Šis produkts piedāvā tikai pamatfunkcijas darbam ar VD.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us