Viedpulkstenis bērnam – kā izvēlēties īsto?

viedpulkstenis bērnam

Viedpulksteņi var noderēt ikvienam, tostarp arī bērniem. Aplūkosim, kāds būs piemērotākais viedpulkstenis bērnam. Kādēļ bērnam labāk izvēlēties viedpulksteni nevis telefonu, ar ko tie atšķiras un kādas funkcijas tajos ir pieejamas?

Bērnu viedpulkstenis: ar ko tas ir īpašs?

Lielākā atšķirība – pieaugušajiem domātie viedpulksteņi praktiski vienmēr ir kā palīgierīce mobilajam tālrunim, ļaujot saņemt notifikācijas, atbildēt uz telefona zvaniem, kontrolēt mūziku, ierakstīt treniņu datus un tā tālāk. Viedpulkstenis, kas ir paredzēts bērnam, savukārt, ir autonoma ierīce, kurai nav nepieciešams mobilais telefons (lai gan daļu modeļu iespējams savienot arī ar viedtelefonu). Kāpēc izvēlēties šādu risinājumu, nevis iegādāties bērnam parastu viedtālruni? Ieguvumi ir vairāki:

  • Zemāka cena – viedpulkstenis parasti izmaksā mazāk nekā kvalitatīvs telefons. Izvēloties ierīci bērnam, tas ir ļoti svarīgs faktors, jo tā nereti tiek pazaudēta vai sasista;
  • Ierobežotas funkcijas – tas dažkārt ir ļoti noderīgi, jo ierīce nenovērš bērna uzmanību; tā mēdz būt problēma, ja pie rokas vienmēr pieejams viedtālrunis. Tajā pašā laikā viedpulkstenī vienmēr būs pieejamas būtiskākās funkcijas;
  • Sirdsmiers vecākiem – ar viedpulksteņa palīdzību vecāki var redzēt, kur bērns atrodas, sazvanīt savu atvasi, nosūtīt ziņas, kā arī veikt citas darbības, kas palīdz pārliecināties par bērna drošību (konkrētas funkcijas atkarīgas no viedpulksteņa modeļa);
  • Mazāks izmērs – viedtālruņi kļūst arvien lielāki, kas dažkārt tos padara ne pārāk ērti pārnēsājamus pat pieaugušam cilvēkam, nemaz nerunājot par šāda viedtālruņa ievietošanu pirmklasnieka kabatā;
  • Viedpulkstenis vienmēr ir blakus – gadās, ka lielā viedtālruņa izmēra dēļ, gados jaunākie skolēni tos mēdz ielikt somā, kur zvani un notifikācijas ne vienmēr tiek sadzirdēti.

Kādiem parametriem jāpievērš uzmanība, iegādājoties viedpulksteni bērnam?

viedpulkstenis bērnam

Kā teju ikvienai elektroierīcei, arī viedajiem pulksteņiem ir vairāki parametri, no kuriem atkarīgs, vai konkrētais modelis būs piemērots bērnam:

GPS funkcija

Viens no galvenajiem bērnu viedpulksteņu uzdevumiem ir ļaut vecākiem saprast, kur bērns atrodas, un lielākā daļa modeļu šo iespēju nodrošina, proti, tu savā viedtālrunī vari redzēt, kur atvase ir šobrīd (vai arī dienas beigās aplūkot veikto maršrutu). Modernākiem viedpulksteņiem iespējams iestatīt arī konkrētu zonu, kurā bērnam ieejot vai no tās izejot (piemēram, skolas apkārtne), tu saņemsi notifikāciju.  

Zvanu un balss ziņu saņemšana un nosūtīšana

Vienkāršākiem modeļiem pieejama tikai zvanu saņemšanas funkcija, bet liela daļa viedpulksteņu piedāvā iespēju veikt arī izejošos zvanus. Svarīgs aspekts šādā gadījumā – cik daudz tālruņa numurus viedpulkstenī iespējams ievadīt. Atsevišķiem modeļiem pieejama arī opcija, apmainīties ar balss ziņām vai īsziņām.  

Savienojamība

viedpulkstenis bērnam

Noteikti pārliecinies, vai konkrēto modeli vari savienot ar savu viedtelefonu, lai varētu veikt zvanus, redzēt bērna atrašanās vietu, un izmantot pārējās ierīces funkcijas.  

Kvalitāte un aizsardzība pret ūdeni un putekļiem

Ja vēlies, lai viedpulkstenis nesabojātos, ar to atrodoties lietū vai spēlējoties smiltīs, svarīgi, lai tam būtu pietiekami augsta aizsardzības klase. Ne mazāk svarīga ir arī viedpulksteņa uzbūve – īpašu uzmanību pievērs siksniņas un pulksteņa savienojuma vietai, kā arī siksniņas aizdarei.  

Veikto soļu uzskaite

Ja vēlies, lai dienas beigās vari redzēt, cik aktīvs bērns ir bijis, lieti noderēs soļu skaitīšanas funkcija.  

Sirdsdarbības analīze

Viedpulksteņos bieži vien ir iebūvēts pulsa mērītājs, kas ļauj redzēt ne vien pašreizējo pulsu, bet arī iepazīties ar pulsa rādījumiem plašākā laika intervālā.  

Baterijas darbības laiks

Jo aktīvāk bērnu viedpulkstenis tiks izmantots, jo ātrāk izlādēsies baterija. Tāpēc, ja nevēlies liekus uztraukumus brīžos, kad viedpulkstenis izlādējies, labāk iegādāties modeli ar ietilpīgu bateriju; specifikācijā parasti norādīts arī aptuvenais darbības laiks ar vienu uzlādi.  

SOS poga

SOS poga var darboties dažādi, taču parasti, to nospiežot, no viedpulksteņa uz vienu vai vairākiem pirms tam iestatītiem tālruņa numuriem tiek nosūtīta SMS vai veikts zvans.  

Izmērs

Svarīgi izvēlēties bērna rokai piemērotu viedpulksteni, jo pretējā gadījumā tā izmantošana būs neērta, kā arī pastāvēs lielāks risks ierīci kaut kur nejauši aizķert, tādējādi to sabojājot.  

Dizains

Pieaugušo pasaulē šim aspektam parasti nav izšķiroša nozīme, taču, lai bērns viedpulksteni priecātos izmantot, pirms tam vēlams vienoties par to, kurš no modeļiem patīk pašai atvasei. Daļai modeļu ir arī maināmas siksniņas, kas ļaus regulāri mainīt viedpulksteņa izskatu.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

4 Responses

  1. Domāju, ka bērniem no 7 gadu vecuma ir vajadzīgi viedpulksteņi (brīdis, kad bērni kļūst patstāvīgāki, vieni dodas uz skolu..) Manam bērnam ir viedpulstenis, ar kura palīdzību viņš var sazvanīt vecākus un nosūtīt īsziņu. Neatbalstu mobilā ņemšanu līdzi uz skolu, tas novērš uzmanību!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us