Vai salikt datoru pašam ir lētāk, un cik daudz laika šis process prasa?

kā salikt pašam savu datoru?

Ja esi nolēmis iegādāties jaunu datoru, viens no pirmajiem jautājumiem, uz kuru jāiegūst atbilde – labāk pirkt jau gatavu modeli, kuru tikai atliek pievienot pie elektrotīkla un ieslēgt, vai tomēr iegādāties atsevišķas komponentes un salikt datoru pašam?

Kādas priekšrocības sniedz pašrocīga datora komplektēšana un salikšana?

Nopirkt jau gatavu datoru šķiet ļoti vilinoša doma, jo nav jāraizējas par datora salikšanu, kā arī jāmeklē atsevišķas komponentes, kas aizņem zināmu laiku un pieprasa attiecīgas zināšanas. Šis lielākoties ir labs risinājums, kad dators nepieciešams vienkāršāku uzdevumu veikšanai, piemēram, sērfošanai internetā, e-pastu sūtīšanai vai filmu un video atskaņošanai. Izņēmums, protams, ir jau sakomplektēts Gaming dators, kas izceļas ar augstu veiktspēju.

Taču manuāla datora komponenšu iegāde un salikšana mājās izceļas ar virkni priekšrocību:

  • Teju neierobežotas komplektācijas iespējas – šobrīd datora sastāvdaļu tirgus ir neiedomājami plašs, kas ļauj radīt dažāda veida datorus (ņemot vērā detaļu saderību, protams). Savukārt, iegādājoties jau gatavu datoru, izvēles iespējas ir mazākas;
  • Iespēja pielāgot datoru savām vēlmēm un vajadzībām – visbiežāk datoru komplektēt paši izvēlas cilvēki, kuriem nepieciešami jaudīgi datori konkrētu uzdevumu veikšanai, piemēram, video un foto apstrādei, datorspēļu spēlēšanai, programmēšanai, grafiskā dizaina vajadzībām, utt.;
  • Iespēja labāk izprast datora darbību – kaut reizi saliekot datoru pašam, labāk sapratīsi, kā šī ierīce darbojas (un kur varētu būt problēma, ja ar datoru kas atgadījies);
  • Opcija ietaupīt – datora salikšana pašam ne vienmēr būs lētāka, taču, komplektējot jaudīgu datoru, ietaupījums var būt pat visai ievērojams.

Cik ilgu laiku aizņem datora salikšana?

Salikt datoru var visai ātri, taču atbilde uz šo jautājumu atkarīga no tavām prasmēm – ja datoru jau esi licis vairākkārt, droši vien zini, ka ar to iespējams tikt galā ātrāk nekā stundas laikā. Savukārt, ja ko tādu darīsi pirmo reizi, var nākties rēķināties arī ar vairākām stundām. Šādos gadījumos lieti noder pamācības video formātā, kuras visērtāk atrast YouTube.

Taču, lai saliktu datoru, jārēķinās ar vēl diviem uzdevumiem, kas prasīs zināmu laiku. Pirmkārt, tev jāsaprot, kādas komponentes tavam datoram ir nepieciešamas. Otrkārt, kad to esi sapratis, attiecīgās komponentes jāiegādājas. To vari izdarīt divos veidos – vai nu “parastajos” veikalos, vai pasūtījumu sakomplektējot virtuāli, internetveikalā. Otrais variants ir iecienītāks, jo internetveikalu piedāvājums parasti ir krietni plašāks.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

2 Responses

  1. 2021. gadā salikt pašam savu datoru ir problemātiski- nākas aprobežoties vai nu ar zemas veiktspējas kartēm, vai smagi pārmaksāt par “latest&gratest”; Vidēja līmeņa kartes praktiski nav pieejamas, līdzīgi kā procesori ar vidēji jaudīgu iebūvēto grafiku;

  2. Protams, ka liktu tikai pats, ja pirktu tagad jaunu. Pirmkārt, visas detaļas būtu manis izvēlētas un tieši tādas kādas gribu un otrkārt ir pārliecība par kopā salikšanas kvalitāti. Pats sev “uz ķap ļap” netaisīsi. Bet nu skaidrs, ka tiem kas PC neorientējas pašiem kopā likšana nederēs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us