Turn off, Restart, Log off ātrās palaišanas joslā

Standarta variants datoru izslēgšanai Windows XP vidē – Start, tad Turn Off Computer un tad vēlreiz dialoga logā izvēlies Turn Off, tātad trīs darbības, lai izslēgtu datoru. Ir iespēja šo ceļu saīsināt līdz vienai darbībai, izveidojot Turn off īsinājumikonu uz darba virsmas (Desktop) vai ātrās palaišanas joslā (Quick launch).

Ir vairāki paņēmieni, kā to darīt, bet šai rakstā piedāvāju vienu.

1. solis – Noklikšķini ar labo peles taustiņu uz darba virsmas Desktop, izvēlies New – Shortcut.

2. solis – Dialoga logā, kurš atvērsies ieraksti vai iekopē sekojošo: C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe -s -t 00 (Ja raksti, tad ievēro visas atstarpes un pēdējie simboli ir nulles).

3. solis – Noklikšķini pogu “Next >” un ieraksti Turn off vai Shutdown. Būtībā te tu vari rakstīt to, ko vēlies redzēt zem īsinājuma ikonas un kad esi to izdarījis, tad klikšķini uz Finish.

Īsinājumikona ir gatava un novietota uz darba virsmas. Ja vēlies to novietot ātrās palaišanas joslā, tad vienkārši ar pelītes palīdzību ievelc tajā. Iesaku arī piešķirt īsinājumikonai piešķirt pieklājīgāku izskatu. To var veikt noklikšķinot uz jaunizveidotās ikonas ar labo pelītes taustiņu izvēloties Properties. Kad tas ir izdarīts, tad Shortcut izvēlnē, kura parasti tiek piedāvāta noklusējot noklikšķini uz pogas Change Icon un izvēlēties vēlamo ikonu. Tagad tikai atliek apstiprināt savu izvēli.

Līdzīgi vari izveidot Restart un Logoff īsinājumikonas uz darba virsmas vai ātrās palaišanas joslā. Vienkārši 2. solī, dotā Turn off teksta C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe -s -t 00 vietā Restart īsinājumikonai ir jāieraksta vai jāiekopē sekojošs teksts C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe -r -t 00 un Logoff īsinājumikonai C:\WINDOWS\system32\shutdown.exe -l -t 00.

Protams, lai izslēgtu datoru pastāv iespēja lietot Power pogu un te arī ir tikai viena darbība. Programmātiska izslēgšana būs atkarīga no mātesplates – vecajiem (AT) vēl bija nepieciešama Powerpoga.

Vēl ērta lieta ir sekojoša, ja tavā klaviatūrā ir karstie taustiņi, bet trūkst Turn off pogas vai kāda no minētajām, tad to vari pievienot arī tur. Konkrēti, es to esmu pielāgojis savai Logitech klaviatūrai.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us