Spēles Linuxā

Ik pa laikam gadās dzirdēt cilvēkus sakām, ka Linux jau viņiem principā patīk, bet nu tās spēles… Ar vārdu sakot, pastāv mīts, ka Linuxā neesot spēļu. Šajā rakstā mēģināšu nedaudz kliedēt šo informācijas vakuumu par spēlēm Linuxā. Linuxā spēles IR!

Vispirms katram spēlēt gribētājam noteikti būtu jāzina par pāris tīmekļa lappusēm, kurās ir atrodama vispārīga informācija par dažādām Linux vides spēlēm un spēlītēm. Wikipedia ir laba vieta, ar kuru sākt, te ir atrodams gan [url=http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Linux_games]atvērtā pirmkoda spēļu saraksts[/url], gan arī tās [url=http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Commercial_Linux_Games]komerciālās spēles[/url], kurām ir savas Linux versijas.

Otra vieta kur skatīties varētu būt [url=http://linux.strangegamer.com/index.php?title=Game_List]linux.strangegamer.com[/url], šajā lapā ir atrodama plaša un labi strukturēta informācija par nopietnākajām Linux vides spēlēm. Ja datora resursu vai laika trūkuma dēļ lielās spēles jums nav prioritāte, tad jums jādodas uz [url=http://games.linux.sk/]games.linux.sk[/url] vai [url=http://www.happypenguin.org/]www.happypenguin.org[/url], šajās lapās ir apkopota informācija arī par daudzām mazākām spēlītēm, ko var uzspēlēt kādā no darba vai mācībām brīvākā brīdī.

Ja jūsu iemīļotajai spēlītei nav Linux versijas un neviena no alternatīvām jūs neapmierna, varat izmēģināt [url=http://www.transgaming.com/products_linux.php]Cedega[/url]. Tas ir rīks, lai Linux vidē palaistu Windows videi paredzētās spēlītes. Cedegas atbalstīto spēļu saraksts pieejams [url=http://transgaming.org/gamesdb/]te[/url].

Nu un nobeigumā gribētos uzsvērt dažas bezmaksas spēles, kas ir pieejamas Linux vidē. Ja jūs esat [i]šūteru[/i] fans, jūs varētu interesēt [url=http://games.activision.com/games/wolfenstein/]Wolfenstein: Enemy Territory[/url] un [url=http://www.americasarmy.com/]America’s Army[/url]. Šīs spēles jūs varat lejupielādēt arī no [url=ftp://ftp.linux.edu.lv/pub/Games/]Linux Centra servera[/url], savukārt, ja jūs vairāk saista citi spēļu žanri, jums varētu patikt [url=http://lincity-ng.berlios.de/wiki/index.php/Main_Page]Lincity[/url] vai [url=http://www.wormux.org/wiki/en/index.php]Wormux[/url], kas ir attiecīgi SimCity un Worms World Party Linux kloni. Ja spēlēšanai nevarat atvēlēt pārāk daudz laika, iesaku izmēģināt [url=http://projects.planetpenguin.de/racer/]Planet Penguin Racer[/url] (Tuxracer), [url=http://lgames.sourceforge.net/index.php?project=Barrage]Barrage[/url] vai [url=http://lgames.sourceforge.net/index.php?project=LBreakout2]LBreakout2[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us