Portatīvā datora pirkšana

Kad cilvēks ir izvēlējies kādas klases portatīvo datoru viņš vēlas pirkt, tad paliek pats sarežģītākais – modeļa izvēle. Protams, var lasīt tūkstošiem datoru aprakstus un speciālistu novērtējumus un ieteikumus, bet tas aizņem ļoti daudz laika un nav jau zināms vai būs apskatīts jums piemērotākais modelis. Tādēļ šoreiz neliels ieskats kādus soļus veikt, lai atrastu pareizo datoru.

Daudzi cilvēki izvēlas labprātāk pirkt datoru interneta veikalos, jo izvēle tur ir daudz plašāka, ka arī cenas parasti ir zemākas. Taču nevajadzētu pirkt datoru, kamēr dzīvē to neesi redzējis un aptaustījis, tāpēc labāk centies norakstīt noskatīto modeļu nosaukumus un aiziet uz veikalu apskatīties, ja vien tas ir iespējams. Svarīgi ir pamēģināt, cik ērta ir klaviatūra, jānovērtē, vai dizains dzīvē izskatās tāpat kā bildēs un kāds ir ekrāns. Kad dators ir novērtēts un atzīts par labu esam, tad var atgriezties interneta veikalā.

Nav jēgas iegādāties pašu jaudīgāko modeli, ja zināt, ka izmantosiet to vien dokumentu rakstīšanai vai sērfošanai internetā, tādēļ ļoti būtiski apsveriet jums vajadzīgos tehniskos parametrus un nevajadzētu vadīties pēc principa “jo vairāk, jo labāk”, bet nu vajadzētu tomēr rēķināties ar rezervēm, ja plānojat datoru izmantot ilgstoši, jo liela daļa programmu laika gaita paliek aizvien vairāk resursus rijošas.

Operatīvās atmiņas apjoms. Pieņemsim, ka datoram ir 2GB RAM ar iespēju paplašināt līdz 4GB un paskaties, cik maksa tāds dators ar 4GB RAM, iespējams, ka izdevīgāk ir nopirkt to modeli ar 2GB un paplašināt atmiņu pašam līdz tiem 4GB (interneta ir gana daudz pamācību, kā to izdarīt).

Ja ir vajadzība pēc ārējā disku lasītāja, tad nevajag pirkt tā paša ražotāja piedāvāto, jo tie parasti ir dārgāki, bet pērc citu – lētāku ražotāju piedāvāto (bet novērtē arī to kvalitāti, nepērc pašu lētāko).
Ieteicams portatīvajam datoram papildus iegadāties arī kādu mazu peli, jo tačpads ne vienmēr būs tas ērtākais un mazu pelīti var ērti pārnēsāt visur sev līdzi. Bet atceries, ka labāk pirkt peli ar vadiem, jo, ja gadās vajadzība izmantot datoru lidmašīnā, tad bezvadu pele tur būs aizliegta.

Somu datoram labāk pirkt uzreiz to, kuru piedāvā pārdevējs (ja ir labs piedāvājums), jo tad vismaz ir garantija, ka dators ērti ietilps tajā.

Nereti pārdevēji jums piedāvā dažādas papildus ierīces un kabeļus kā “neatņemamu” sastāvdaļu, bet ir kārtīgi jāapdomājas vai tās tiešām ir vajadzīgas, jo bieži vien tas ir tikai triks, lai panāktu, ka jūs sapērkat jums nevajadzīgus krāmus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us