Platformu daudz — aizsardzība viena

Lai gan lielākā daļa uzņēmumu IT infrastruktūru jau sen ir daudzplatformu (heterogēnas), tagad uzņēmumi saskaras ar pieaugošu mobilo operētājsistēmu daudzveidību. Kā mazi un vidēji uzņēmumi var nodrošināt tā darbinieku izmantoto dažādo ierīču aizsardzību?

Daudzplatformu korporatīvie tīkli pastāv tikpat sen, cik pats informācijas tehnoloģiju jēdziens. Tikai ļoti nedaudzos uzņēmumos IT infrastruktūra ir pilnīgi viendabīga. Visbiežāk tā tiek veidota nesistemātiski. Serveri strādā ilgāk, nekā sākotnēji plānots, bet jaunas platformas tiek pievienotas atbilstoši vajadzībām. Tomēr šodienas daudzplatformu korporatīvās IT infrastruktūras ievērojami atšķiras no tām, kas pastāvēja pirms dažiem gadiem. Agrāk tās ietvēra Linux, Windows un atsevišķos gadījumos arī OS X pārvaldītas ierīces, bet tagad administratoriem ir jāsastopas ar dažādām mobilajām operētājsistēmām. Lielā mērā tas ir saistīts ar BYOD (Bring Your Own Device, personīgo ierīču lietošanas darba vajadzībām) politikas un tai līdzīgu pieeju plašo izmantošanu. Kā gan iespējams nodrošināt tik dažādu sistēmu aizsardzību?

[b]Pārvaldība un aizsardzība vienā risinājumā[/b]

Viena no problēmām, ar ko saskaras daudzi IT dienesti, ir tāda, ka atsevišķi uzdevumi tiek veikti neatkarīgi cits no cita, lai gan būtu loģiski tos apvienot. Piemēram, aplūkosim BYOD politiku. Uzņēmumi, kas ļauj darbiniekiem lietot personīgās ierīces darba vajadzībām, sastopas ar faktu, ka korporatīvajā tīklā ir daudz dažādu ierīču, kas darbojas atšķirīgu operētājsistēmu vadībā. Bet tas vēl nav viss: problēmas rada ne vien šo ierīču aizsardzības nodrošināšana, bet arī to pārvaldība.

Ir nelietderīgi šos svarīgos uzdevumus risināt atsevišķi — administratoriem vienkārši nepietiek tam laika. Tādējādi optimālai vadības konsolei ir jāietver aizsardzības nodrošināšanai vajadzīgie komponenti, vienlaikus ļaujot pārvaldīt visas ierīces, izmantojot vienu interfeisu.

[b]IT ierīču drošības risinājums[/b]

Ideālai vadības konsolei ir jāparāda gan tradicionālās, gan mobilās ierīces, jābūt saderīgai ar plašu mobilo operētājsistēmu un to versiju klāstu, kā arī jānodrošina vienkārša un ātra svarīgu ikdienas uzdevumu izpilde, piemēram, e-pasta kontu izveide, taupot administratora laiku. Galveno aizsardzības funkciju pārvaldība nedrīkst prasīt vairāk par vienu vai diviem peles klikšķiem, bet personiskajai informācijai un korporatīvajiem datiem ir jāglabājas atsevišķi. Tas ļaus, piemēram, dzēst korporatīvos datus to darbinieku mobilajās ierīcēs, kuri pamet uzņēmumu, neskarot viņu personīgo informāciju. Ziņām par visu ierīču aizsardzības un atjauninājumu stāvokli ir jābūt pieejamām no pirmā acu uzmetiena.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us