Pazudis viedtālrunis? Vienkārši veidi, kā to atrast

Pazudis viedtālrunis Datuve.lv

Viedtālruņa pazaudēšana var radīt lielu stresu un nest lielus zaudējumus. Ja tev ir pazudis viedtālrunis, neuztraucies – to ir iespējams atrast attālināti, pat ja iepriekš neesi instalējis nekādas īpašas lietotnes.

Ko darīt, ja pazudis Android viedtālrunis?

Ja esi pazaudējis savu Android viedtālruni, dodies uz vietni google.com/android/find. Pēc pieteikšanās ar savu Google kontu, varēsi redzēt ierīces atrašanās vietu kartē, uzzināt, cik ilgs laiks būs nepieciešams viedtālruņa uzlādei, un veikt citas drošības darbības.

Pēc Play Sound pogas nospiešanas pazaudētais mobilais tālrunis 5 minūšu garumā atskaņos zvanu signālu. Zvans tiks apturēts, jo nospiedīsi Stop Ringing vai ja kāds pieskarsies pazudušā tālruņa atbloķēšanas ekrānam. Ja pamani, ka skaņa turpina apklust, būs skaidrs, ka viedtālrunis ir kāda rokās. Pēc tam nospied Secure Device – tādā veidā ierīce tiks bloķēta, un persona, kas to atradīs, uz ekrāna redzēs tavu kontakttālruni un ziņojumu, ka tālrunis ir pazaudēts.

Pēdējais solis, ko vari darīt, ir dzēst savus tālruņa datus. To var izdarīt, atlasot Erase Device. Tālrunis tiks bloķēts, un tā atbloķēšanai būs nepieciešami iepriekš pievienotā Google konta dati.

Ko darīt, ja pazudis iPhone viedtālrunis?

Ja esi pazaudējis savu iPhone tālruni, pārlūkprogrammā atver vietni icloud.com/find un pieraksties ar savu Apple ID. Atvērtajā kartē redzēsi precīzu pazaudētā tālruņa atrašanās vietu. Augšpusē noklikšķini uz sadaļas All Devices, kurā pēc pazaudētā iPhone atlasīšanas ne tikai redzēsi, cik ilgs laiks būs nepieciešams uzlādēšanai, bet arī varēsi veikt svarīgas darbības.

Vispirms izmēģini Play Sound funkciju, kas atskaņos skaņu tavā tālrunī. Ja esi pārliecināts, ka mobilā tālruņa tuvumā nav, izvēlies režīmu Lost Mode. Ievadi savu tālruņa numuru un ziņu, ka tālrunis ir pazaudēts – cilvēks, kurš to atradīs, redzēs šo informāciju un zinās, kā ar tevi sazināties.

Ja nevari atrast savu viedtālruni vai uztraucaties par datu drošību, noklikšķini uz Erase iPhone, lai dzēstu visus datus tālrunī un atiestatītu rūpnīcas iestatījumus. IPhone paliks bloķēts un to varēs izmantot atkārtoti, tikai ievadot Apple ID paroli. Līdzīgi varēsi atrast arī citas Apple ierīces, jo tām ir tāda pati funkcija.

Kā atrast Samsung tālruni?

Ja esi pazaudējis Samsung tālruni, bet esi pierakstījies savā Samsung kontā, vari izmantot lapu Find My Mobile. Ja vietne tiek atvērta angļu vai citā valodā, ekrāna labajā stūrī (apakšā) vari atlasīt latviešu valodu. Pēc pieteikšanās ar sava konta datiem tu redzēsi ierīču sarakstu, no kurām, atlasot pazaudēto viedtālruni, redzēsi vairākas iespējas.

Noklikšķini uz ierīces nosaukuma ekrāna kreisajā pusē, un parādīsies tās atrašanās vieta. Pirmkārt, vari izmantot bloķēšanas režīmu Lock, kas bloķē ekrānu un neļauj ierīcei izslēgties. Ja tālrunī ir svarīga informācija, neaizmirsti par dublēšanas funkciju (Back Up), kas visus datus saglabās mākonī. Noklikšķinot uz Extend Battery Life (Pagarināt akumulatora darbības laiku), tiks pagarināts baterijas darbības laiks, lai ilgāk varētu redzēt precīzu tālruņa atrašanās vietu.

Papildus šīm pamatfunkcijām varēsi arī atskaņot skaņu tālrunī, pārbaudīt, kurš pēdējā laikā zvanījis no mobilā, rakstīt uz ekrāna ziņu, ka tālrunis ir pazaudēts un norādīt kontaktinformāciju, pat izdzēst visu tālrunī atrodamo informāciju. Šīs funkcijas darbosies tik ilgi, kamēr viedtālrunis būs ieslēgts un būs pietiekami uzlādēts.

Ražotāja Samsung izstrādātā metode ir visefektīvākā un visvieglāk lietojama, tādēļ, ja esi pazaudējis savu Samsung telefonu, nemeklē citus veidus un izmanto Find My Mobile. Analoga metode ir piemērota arī citu Samsung ierīču, piemēram, pulksteņa, planšetdatora vai bezvadu austiņu meklēšanai. Taču tam ir nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās Samsung kontā, ko ne visi lietotāji dara.

Policija palīdz atrast pēc IMEI

Par nozagtu vai nozaudētu telefonu ieteicams informēt policiju – pēc katra tālruņa unikālā identifikācijas IMEI numura tālrunis tiks iekļauts nozaudēto vai nozagto ierīču sarakstos. Šis numurs ļauj policijai noteikt viedtālruņa atrašanās vietu. Ja, piemēram, zagļi telefonā ievieto citu SIM karti, policija aptuveno tālruņa atrašanās vietu var noteikt pēc IMEI jau pirmā zvana laikā.

Lielākās Latvijas telekomunikāciju kompānijas ir pievienojušās starptautiskajai iniciatīvai apmainīties ar nozaudēto vai nozagto tālruņu IMEI numuriem. Tajā ir pievienojušās vairāk nekā 140 valstis, tāpēc šie mobilie tālruņi tiek bloķēti un zaudē iespēju reģistrēties tīklā Latvijā un dažās ārvalstīs. Tas ir vērsts uz to, lai zagtos telefonus padarītu vienkārši nederīgus un tādējādi samazinātu zādzību skaitu.

Kā uzzināt savu IMEI numuru?

To var atrast uz ierīces kastes, garantijas servisa dokumentā vai pirkuma līgumā. Ja šie dokumenti nav saglabāti, identifikācijas numuru var iegūt, ievadot tālrunī speciālās rakstzīmes (*#06#). Uzņem ekrānšāviņu ar iegūto numuru un nosūti to uz savu vai tuva cilvēka e-pastu – tagad vienmēr varēsi atrast IMEI savā e-pastā.

Kā noteikt savu tuvinieku atrašanās vietu mobilajās ierīcēs?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us