Patīkamas pārmaiņas Samsung mobilajā telefonā

Tāpat kā datoriem iznāk programmatūras (OS) atjaunojumi, tā arī mobilajiem telefoniem. Ar laiku ikvienam viss ierastais apnīk, tomēr mobilo telefonu iespējas ir daudz ierobežotākas salīdzinot to ar datoru, kam interfeisa maiņa aizņem pāris minūtes. Šajā rakstā apskatīsim kā veikt programmatūras pārrakstīšanu, rediģēšanu un jaunu iespēju pievienošanu.

Aplūkosim kā to visu var panākt [b]Samsung SGH-X100[/b] telefonam (kaut gan šis princips darbojas vairumam Samsung mobilajiem telefoniem), kā arī gribētāji varēs lejupielādēt un uzstādīt manis modificētu programmatūru.

Iesākumā varētu iepazīties ar tādu lietu, kā telefona programmatūras versiju, kura patreiz ir uzstādīta telefonā. To var aplūkot, ievadot telefonā šādu kombināciju – [b]*#9999#[/b]
Ir arī iespēja padarīt [b]skaļāku[/b] melodiju atskaņošanu, to var izdarīt, ievadot telefonā šādu kombināciju – [b]*#8999*8378#[/b], Izvēlamies – Aparatūras tests\Audio iestatījumi\Melodijas pastiprinājums. Šeit var ievadīt skaļuma līmeņus, maksimālais ir 31, kā piemēru varu minēt šādu secību – 5, 10, 18, 24, 31 (pēc noklusējuma piektais līmenis tiek atskaņots ar pastiprinājumu 25).

SGH-Flasher-Dumper

Lai sāktu programmatūras pārrakstīšanu būs nepieciešama programma [b]SGH Flasher/Dumper 0.45[/b], jauna vai modificēta programmatūra un [b]Data Cable[/b].
[b]Lejupielādēt[/b] 309 KB

Pirms uzsākat visas darbības būtu [b]ieteicams[/b] saglabāt esošo programmatūru, to var izdarīt šādi:
PIevienojam Data Cable datoram, palaižam programmu SGH Flasher\Dumper, pievienojam pie Data Cable mobilo telefonu un nospiežam taustiņu [b]TurnOn/Off[/b], kas atrodas uz telefona.

Dump_bin

tālāk norādam kur saglabāt telefonā esošo programmatūru. Biebildīšu, ka telefonā esošās melodijas, sms, mms, java spēles un telefona nummuri netiks pazaudēti, jo šie visi dati atrodas citā programmatūras failā ar paplašinājumu [b].*tfs[/b]. Apskatīsim arī kā var rediģēt šo failu. Principā telefona programmatūra sastāv no trīs failiem – .*bin (tajā glabājas praktiski visa programmatūra), .*tfs (tajā glabājas lietotāja uzstādījumi, sms, mms, noklusētās melodijas, animācija, izvēlnes animācija, telefona failu sistēma, attēli un telefona On/Off animācija, .*cfg fails (tajā atrodas informācija par .*tfs failā esošo failu sistēmu.

Pārrakstot .*bin failu, iepriekšējais tiek dzēsts, bet pārrakstot .*tfs failu, iepriekšējais tiek papildināts, gadījumā ja faila atrašanās direktorija un nosaukums sakrīt, tad tie tiek pārrakstīti.

[b]Lejupielādēt[/b] oriģinālu programmatūru [b]X100XEDG1[/b] Samsung SGH-X100 telefonam. 4.78 MB (Principa tā neatšķiras no jau esošās programmatūras, kas atrodas telefonā).

Lai rediģētu .*bin un .*tfs failus, būs nepieciešama programma [b]ResMan[/b] (Resource Manager v 3.64)
[b]Lejupielādēt[/b] 225 KB

ResMan

Ar šīs programmas palīdzību tāpat ir iespējama Java spēļu ielāde telefonā izmantojot Data Cable un piekļuve [b]telefona failu sistēmai[/b].

Ja vēlaties pārrakstīt programmatūru, kas neskar izmaiņas .*tfs failā, tad jums ir vienkārši jāizslēdz telefons, jāpievieno tas data kabelim, jāpalaiž programma SGH Flasher\Dumper

Flash_bin

un jānorāda jaunās programmatūras .*bin fails pārrakstīšana aizņems apmēram 20 minūtes), ja esat modificējuši jau telefonā esošu .*bin failu ar ResMan (Resource Manager) palīdzību, tad [b]iesaku[/b] izmantot programmā SGH Flasher\Dumper opciju Flash two BIN differences – tādējādi norādot programmatūras .*bin failu, kas atrodas telefona un to, kas tiks pārrakstīta (šādā veidā tiek ietaupīts diezgan ievērojams laiks, jo programma izanalizē abus failus, tādējādi pārrakstot tikai izmaiņas, šādā veidā ir diezgan ērti veikt savas programmatūras modifikāciju soli pa solim, izmainot dažādas opcijas un parametrus, kā arī kļūmes gadījumā būs iespēja uzstādīt iepriekšējo programmatūru).

[b]UZMANĪBU[/b], pirms sākat darbības ar programmatūras pārrakstīšanu, [b]pārliecinaties[/b], ka telefona baterija ir uzlādēta [b]vismaz[/b] līdz pusei!
[b]Atcerieties[/b], veicot darbības ar programmu SGH Flasher\Dumper, pēc darbību pabeigšānas atvienojiet telefonu [b]DISCONECT[/b].

Pēc pāris dienu ilga darba un testēšanas esmu izveidojis modificētu X100XEDG1 programmatūras versiju
[b]Lejupielādēt[/b] X100XEDG1_by_Installer veriju. 4.65 MB

Veiktās izmaiņas:
[b]*[/b] Iespēja ielādēt melodijas ar izmēru līdz 256 KB
[b]*[/b] Noņemta DRM aizsardzība (iespēja mms ziņojumā pievienot melodijas un attēlus)
[b]*[/b] Telefona katalogā iespēja saglabāt vārdu līdz 20 simboliem
[b]*[/b] Java ielāžu atmiņas apjoms palielināts līdz 8MB (apvienota atmiņa ar telefona dinamisko atmiņu, tomēr ielāžu skaits ir ierobežots, līdz 20 Java spēlēm)
[b]*[/b] Noņemts taustiņu atbloķēšanas logs (Ja taustiņi tiek nobloķēti, netiek parādīts ziņojums pie taustiņu nospiešanas par atbloķēšanu)
[b]*[/b] Kalendāris sākas ar pirmdienu un latviskoti dienu saīsinājumi
[b]*[/b] Izmainīta izvēlnes animācija
[b]*[/b] Telefona nummuru salīdzināšana pēc pēdējiem 6 skaitļiem (Nav vairs nepieciešams telefona katalogā ievadīt pirms telefona nummura +371, lai pie ienākošā zvana uzrādītu zvanītāja vārdu)
[b]*[/b] Pievienota kofidencialitāte sms lasīšanai
[b]*[/b] Tiek attēlota informācija par telefona bateriju nospiežot un nedaudz paturot taustiņu (c)
[b]*[/b] Noņemta apakšējā līnija telefona “desktopā”, tādējādi “palielinot” displeja izmēru, ir iespēja fonā iestatīt attēlus ar 128×114 pikseļu lielu izmēru
[b]*[/b] Iamainīts pulksteņa izskats, kas tiek attēlots gaidīšanas režīmā
[b]*[/b] Nedaudz izmainītas “krāsu tēmas”
[b]*[/b] Netiek uzrādīts operatora nosaukums, datums un laiks tiek attēlots displeja apakšdaļā
[b]*[/b] Netiek atslēgta skaņa klausoties melodijas ilgāk par 119 sekundēm
[b]*[/b] Iespēja iestatīt katram lietotājam atsevišķi melodiju no kataloga “Manas skaņas”
[b]*[/b] Apmēram 95% grafikas tika nomainita uz daudz pievilcīgāku
[b]*[/b] Noklusētās melodijas nomainītas pret manuprāt labākajām, kvalitatīvākajām .*mmf ar vārdiem (midi+mp3) melodijām
[b]*[/b] Kā arī nomainītas gandrīz visas sms un modinātāja melodijas
Ir vēl nepieminētas izmaiņas, bet uzreiz nenāk prātā.
Lai varētu rediģēt operātora, datuma un pulksteņa atrašanos vietu un vēl daudz ko, jums būs nepieciešams izveidot failu IdleDisplay.cfg, ko var ar programmas [b]IdleDisplay Creator 1.0[/b] palīdzību
[b]Lejupielādēt[/b] 188 KB

Resman_tfs

Izveidoto failu ir jāiekopē ar programmas ResMan palīdzību .*tfs failā, direktorijā [b]user[/b].

Varu ieteikt diezgan labu un ļoti vienkāršu .*wav -> .*mmf melodiju konvertētāju (programma konvertē melodijas ar visiem vārdiem) [b]WSC-MA2-SMAF_2.1.0[/b]
[b]Lejupielādēt[/b] 489 KB

Ja nu gadījumā jūs neapmierina [b]Izvēlnes[/b] animāciju, varu piedāvāt divas dažādas “tēmas”, šie .*tfs faili jāielādē telefonā ar programmas SGH Flasher\Dumper palīdzību, līdzīgi kā .*bin failu

Flash_tfs

Lejupielādēt “izvēlnes tēmas”
[b]Menu_Style_1[/b]
[b]Menu_Style_2[/b]
[b]Raksta autors nenes nekādu atbildību par veiktajām darbībām ar telefonu![/b]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us