Pamācība: kā iztīrīt portatīvā datora klaviatūru

kā iztīrīt klaviatūru

Saskaņā ar IT uzņēmuma CBT Nuggets veikto pētījumu portatīvā datora tastatūrā varētu atrasties 20 000 reizes vairāk baktēriju nekā uz tualetes poda malas. Tā kā tik daudz darba, skolas, saziņas un izklaides tagad notiek tiešsaistē, iespējams, tieši Tu pašreiz izmanto klēpjdatoru vairāk nekā jebkad agrāk. Neatkarīgi no tā, vai tās ir ēdiena drupačas, putekļi, taukaini pirkstu nospiedumi vai mājdzīvnieku spalvas, klaviatūru būs iespējams iztīrīt ar līdzekļiem, kas visiem ir pieejami mājās. Ja ierīci izmanto arī citi mājinieki, iztīrot klaviatūru, nodrošināsieties arī pret mikrobu tālāku nodošanu. Tas aizņems tikai dažas minūtes, un tastatūra izskatīsies pavisam jauna.

Izslēdz portatīvo datoru

Pirms sāc, izslēdz datoru. Tu noteikti nevēlēsies nejauši nospiest kādu aizdomīgu taustiņu kombināciju. Atvieno to no elektrotīkla, lai samazinātu risku kaut ko ‘salaist uz īso’, ja gadījumā iekšā nokļūtu mitrums. Un pārliecinies, ka viss svarīgākais ir dublēts mākonī vai citā ierīcē.

Atbrīvojies no drupačām

Lai notīrītu lielākās drupačas, putekļus vai citus gružus, kas nokļuvuši Tavā klaviatūrā, pagriez klēpjdatoru otrādi un ļauj tiem izkrist. Viegli uzsit pa klēpjdatora apakšu, lai atbrīvotos no visa liekā.

Ja šādā veidā visi netīrumi vēl nav izkļuvuši no klaviatūras, izsūc atlikumus ar putekļu sūcēju. Pārliecinies, ka ir ieslēgts vājākais sūkšanas režīms.

Var izmantot arī speciāli šim mērķim paredzētu flakoniņu, kurā ir saspiests gaiss. Pūt  gaisu zigzaga veidā, lai nepalaistu garām nevienu kaktiņu, kā arī pārliecinies, vai esi nopūtis katru klaviatūras taustiņu malu. To pašu var mēģināt darīt arī ar fēnu. Noteikti nepūt gaisu tieši zem klaviatūras taustiņiem – tas var sabojāt smalko elektroniku!

Ja esi veicis visas šīs darbības un zem taustiņiem joprojām ir netīrumi, iespējams, ka tie būs jānoņem. Tas, vai to varēs izdarīt, būs atkarīgs no klēpjdatora modeļa. Dažos gadījumos to nevar izdarīt, nesalaužot taustiņus, un būs jāvēršas pie profesionāļa. Ja tomēr ir nepieciešams noņemt taustiņus, meklē norādījumus datora ražotāja manuālī.

Dezinficē un noņem traipus

Pēc tam notīri pašu taustiņu virsmas, lai atbrīvotos no mikrobiem, plankumiem un traipiem. Vispirms noslauki visu ar dezinfekcijas salveti. Izvairieties no salvetēm, kas satur balinātāju. Ja nav pieejamas salvetes, derēs arī mīksts audums ar nelielu alkohola daudzumu. Pa vienam noslauki taustiņu virspuses kā arī starp tiem.

Lai izvairītos no šķidruma nokļūšanas zem taustiņiem, nelieto drāniņu, kas ir piloši slapja. Nekādā gadījumā neizsmidzini ūdeni vai tīrīšanas šķidrumus tieši uz tastatūras.

Pēc tam visu pārslauki ar mitru drānu (atkal: mitru, nevis pilošu). Ideālā gadījumā – mikrošķiedras drānu. Ja tādas nav, derēs ar cits audums. Centies izvairīties no visa, kas ir abrazīvs, kas varētu saskrāpēt taustiņus, piemēram, papīra dvieļa.

Visbeidzot, nosusini visu ar citu mīkstu drāniņu.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us