Pamācība: kā izdzēst savu Facebook kontu

izdzēst facebook

Ja esi gatavs pamest vienu no pasaules populārākajiem sociālo mediju tīkliem, to izdarīt nav pārāk sarežģīti. Bet pirms izdzēs visus attēlus, ziņas un ieliktos “Patīk”, būtu vērtīgi lejupielādēt savu personīgo informāciju no Facebook.

Facebook arhīvos ir atrodama gandrīz visa būtiskā informācija, kas saistīta ar tavu kontu, tostarp tavi fotoattēli, aktīvās sesijas, tērzēšanas vēsture, IP adreses, sejas atpazīšanas dati un reklāmas, uz kurām kādreiz esi noklikšķinājis. Tas ir liels daudzums personiskās informācijas, kuru, iespējams, vēlēsies saglabāt vēlākai pieejai.

Lai lejupielādētu Facebook arhīvu, izmanto datora versiju:

 • Atver savu Facebook profilu un augšējā labajā stūrī noklikšķini uz savas samazinātās profila bildes.
 • Atver sadaļu “Settings & Privacy” > “Settings”.
 • Kreisajā slejā noklikšķini uz “Privacy” > “Your Facebook Information”.
 • Centrā noklikšķini uz “Download Profile Information”.

 • Noklikšķinot uz šīs izvēles, parādīsies uzlecošais logs, kurā jānospiež uz “Request a download“.
 • Tālāk varēsi izvēlēties, kuru informāciju vēlies lejupielādēt – visu informāciju, kas Facebook ir pieejama par tevi (“Complete Copy“) vai atsevišķu tevis izvēlētu informāciju (“Select types of information“).

 • Kad esi izvēlējies, kādu informāciju vēlies lejupielādēt, “Date range” sadaļā vari izvēlēties, par kādu laika periodu vēlies lejupielādēt informāciju, (piemēram, tikai pagājušā gada laikā uzkrāto); “Notify” sadaļā vari ierakstīt savu e-pastu, uz kuru tiks nosūtīta informācija; “Format” sadaļā vari izvēlēties, vai lejupielādēt datus HTML vai JSON formātā; un “Media Quality” sadaļā izvēlies, vai tavi attēli būs augstas, vidējas vai zemas kvalitātes.
 • Kad esi gatavs, noklikšķini uz “Submit request”. Kad fails būs gatavs, tu saņemsi paziņojumu e-pastā. Tālāk tev būs jādodas uz šo pašu lapu, kurā varēsi to lejupielādēt, uzspiežot uz “Download“. Atceries, ka fails būs pieejams tikai 4 dienas.

Kā izdzēst savu Facebook kontu?

Atceries – šī pamācība ir paredzēta Facebook datora versijai

Pēc arhīva lejupielādes pabeigšanas vari izdzēst savu kontu. Ņem vērā: pēc konta dzēšanas to vairs nevarēs atgūt. Kad esi gatavs dzēst savu kontu, atgriezies lapā “Your Facebook Information” un centrālās daļas apakšā noklikšķini uz “Deactivation and Deletion”. Šeit var izvēlēties, vai uz laiku deaktivizēt kontu vai dzēst to neatgriezeniski. 

Ja patiešām vēlies to izdzēst, noklikšķini uz “Delete Account”.

Šeit tu iegūsi vēl vienu iespēju lejupielādēt savu arhīvu vai izvēlēties deaktivizēšanu, nevis dzēšanu. Kad noklikšķināsi uz “Delete My Account”, tavs konts tiks atzīmēts kā izbeigts, un citiem tas nebūs pieejams.

Pirms konta dzēšanas tu saņemsi vēl vienu iespēju deaktivizēt vai lejupielādēt savu informāciju

Uzņēmums atzīmē, ka momentā tavs konts netiks izdzēsts – tas prasīs dažas dienas. Ja tajā laikā lietotājs atkal pierakstās savā kontā, dzēšanas pieprasījums tiks atcelts. Tāpēc nepieraksties, pretējā gadījumā būsi spiests sākt procesu no jauna. Dažas lietas, piemēram, tavi komentāri pie draugu ievietotajiem postiem, joprojām var parādīties pat pēc tava konta dzēšanas. Facebook arī saka, ka noteiktu datu kopijas, piemēram, ielogošanās ieraksti, paliks tā datu bāzē, taču atzīmē, ka tie nav saistīti ar personas identificēšanu.

Ja tu patiešām nopietni domā par atteikšanos no Facebook, atceries, ka uzņēmumam pieder arī vairāki citi populāri pakalpojumi, piemēram, Instagram un WhatsApp, tāpēc arī tur vajadzētu izdzēst savus kontus.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

4 Responses

 1. Instrukcijas neatbilst realitātei… Tur jau visi nosaukumi ir nomainīti… Viņi to laikam dara tīšām lai būtu neiespējami izrauties no šī purva… Es speciāli pārgāju uz Angļu valodu, bet tik un tā jūsu ieteiktos “terminus” atrast neizdevās!!!

  1. Jādodas uz šo lapu:
   https://www.facebook.com/help/contact/228813257197480

   Jāievada atbilstošā informācija:
   1. Savs vārds, uzvārds.
   2. Savs e-pasts.
   3. Radinieka Facebook profila links.
   4. E-pasta adrese, ar kuru radinieks bija pierakstījies savā kontā.
   5. Pēdējā sadaļā jāizvēlas otrais (‘Please remove this account because the account owner is deceased’).

   Pēc pieprasījuma izskatīšanas Facebook prasīs atsūtīt ieskenētu radinieka miršanas apliecību.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us