Pamācība, kā DSLR vai bezspoguļa kameru uzstādīt kā webkameru

Ja pēdējo nedēļu laikā esat strādājis no mājām, jums droši vien ir nācies pievienoties vairākiem videokonferenču zvaniem. Vai varbūt jūs izmantojat video tērzēšanas aplikācijas, lai sazinātos ar draugiem un ģimeni. Jebkurā gadījumā jūs droši vien esat ievērojis, ka klēpjdatora tīmekļa kamera ir ne pārāk laba. Tā veido neskaidrus, pikseļainus videozvanus un ne īpaši glaimojošus skatīšanās leņķus.

Ir vairāki veidi, kā risināt šo problēmu. Jūs varat nopirkt kārtīgu webkameru, kā arī tās vietā iespējams izmantot viedtālruni. Abas šīs opcijas ir nedaudz labākas par klēpjdatora webkameru.

Bet, ja tiešām vēlaties pastiprināt videosarunas attēla kvalitāti, vislabākais veids ir datora webkameras vietā izmantot DSLR vai bezspoguļa kameru.

Atkarībā no kameras un datora tas var būt tik vienkārši kā programmatūras instalēšana un USB kabeļa izmantošana. Ja jums ir salīdzinoši moderna Canon kamera un Windows dators, tagad ir pieejama programma, kas ļauj pievienot kameru pie datora, izmantojot standarta USB un tālāk to izmantot kā webkameru.

Otra metode ietver arī naudas tērēšanu. Lielākajai daļai cilvēku, iespējams, būs nepieciešama papildu aparatūra, kas pārvērš kameras HDMI izvadi USB ievadē. Šīs ierīces tiek sauktas par USB tveršanas kartēm (angļu – capture card) un parasti maksā 100 eiro vai vairāk.

Jums būs nepieciešams arī HDMI kabelis. Tas, visticamāk, būs Micro HDMI, kurš tiek pievienots kameras galā. Šeit var izmantot pilna garuma Micro HDMI kabeli vai adapteri, kas pārvērš lielāko HDMI spraudni par Micro HDMI. Kad kamera ir pievienota, iespējojiet “tīru HDMI” izvadi, kas atbrīvos kameru no visas ekspozīcijas informācijas un nodrošinās brīvu video plūsmu. Atkarībā no kameras, tas tiek darīts, iestatot kameru video režīmā vai izmantojot iestatījumu izvēlni. Lai uzzinātu, kā to izdarīt, apskatiet kameras lietošanas pamācību.

Papildu USB tveršanas kartei vai datoram paredzētajai programmatūrai, vajag padomāt arī par kameras novietošanas veidu. Šeit var izmantot vienkāršu trijkāji jeb tripodu. Taču novietot kameru virs darbvirsmas monitora, piemēram, tradicionālās webkameras vietā, ir nedaudz sarežģītāk. Ir nopērkami dažādi uzgaļi un skavas, kas ļauj piestiprināt kameru pie rakstāmgalda un pacelt to līdz acu līmenim.

Visbeidzot, ja kameras tiks izmantota par webkameru nepārtrauktā video straumēšanas režīmā, būs nepieciešams arī A/C adapteris, lai kamera tiktu lādēta. Dažas kameras var uzlādēt, izmantojot USB-C lādējamos akumulatorus un lādētājus, savukārt citām nepieciešami īpaši A/C adapteri. Noderīgi būs arī kamerā atspējot visas automātiskās strāvas padeves atslēgšanas funkcijas.

Kreisajā pusē ir attēls no klēpjdatorā iebūvētas 720p webkameras. Labās puses attēls ir uzņemts ar datoru, kuram pievienota Fujifilm bezspoguļu kamera.

 

Citi noderīgi padomi, kurus būtu jāņem vērā:

  • Lielākajai daļai webkameru ir platleņķa objektīvi, tāpēc ir viegli ietilpt kadrā. Ja šo iestatījumu vēlaties izmantot galvenokārt videozvaniem, ieteicams izmantot visplatākos objektīvus, kas ir pieejami DSLR vai bezspoguļu kamerām, pretējā gadījumā videozvanos būs redzama tikai seja un jūs nepārtraukti izslīdēsiet no kadra.
  • Būs arī nepieciešams izmantot visātrākos objektīvus, kas jums ir pieejami. Jo mazāka apertūra (skaitlis, kas ir pēc “f/” uz jūsu kameras objektīva), jo izplūdušāks un patīkamāks izskatīsies jūsu fons. Ideālā variantā vajadzētu būt vismaz f/2.8, bet, jo mazāks ir šis skaitlis, jo labāk. Iepriekš redzamajā attēlā ir izmantots 16 mm Fujifilm objektīvs ar tā zemāko apertūru f/1.4.
  • Iespējams, ka jūsu fotoaparātam ir kāda sejas noteikšanas automātiskā fokusēšana, kuru vajadzētu iespējot. Tādā veidā, ja jūs maināt attālumu līdz kamerai vai kustaties, autofokuss noturēs jūsu seju fokusā.
  • Ja kamera ir pastāvīgi ieslēgta un ilgi tiek darbināta, tās daļas kļūst karstas, un dažreiz kamera pārkaršanas gadījumā var automātiski izslēgties. Starp videokonferencēm būtu noderīgi kameru atpūtināt.

Kad jums ir pieejamas visas detaļas, kameras uzstādīšana ir vienkārša: kabelis jāievieto kameras sānos, otrs gals jāievieto tveršanas kartē, kas, savukārt, jāpiesprauž datorā, un jāieslēdz kamera. Gan Windows, gan macOS automātiski atpazīs kameru kā webkameru, un tā būs pieejama kā opcija pakalpojumā Zoom, Google Meet, FaceTime vai jebkurā citā programmatūrā, ko izmantojat videozvaniem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us