Tā kā pēdējā laikā tautai ar naudu tā pašvaki, tad tauta nepērk jaunus laptopus, bet nes uz remontu/ķīlēšanu vecos. Tādējādi man bieži vien iznāk ķīlēt verķus, kuriem baterija tur labi, ja 5 minūtes. No problems – parasti to var atrisināt (ja vien baterija tur vismaz dažas sekundes).
Nē, es nepērku jaunu bateriju, es reanimēju veco. Man likās, ka tauta zina kā to paveikt, bet liels bija mans izbrīns, kad datuvē saņēmu uzbraucienus no “speciem”, kad mēģināju kādam pastāstīt par bateriju reanimāciju. Arī wikipēdija liek noprast, ka tas robežojas ar šarlatānismu. Tad nu es pastāstīšu kā es to daru un jūs paši varat izlemt vai darīt vai nē…
1. Ja ir XP un AMD procesors, kurš atbalsta Cool’n’Quiet, tad jāuzliek procesora draiveris:
[url]http://support.amd.com/us/Pages/dynamicDetails.aspx?ListID=c5cd2c08-1432-4756-aafa-4d9dc646342f&ItemID=173&lang=us[/url]
(Hmm, ja BIOSā var uzlikt Cool’n’Quiet, tad jāuzliek.)
(Ja ir Intel un/vai Vista vaiW7, tad šo soli izlaist.)
2. Jāiestellē OS tā, lai, lietojot bateriju, procesora frekvence būtu minimāla.
Uz XP: Control Panel -> Power Options. Tur jāuzliek “Max battery” pie power schemes.
Uz Vistas vai W7: arī Control Panel -> Power, jāsameklē vieta kur var iestellēt CPU ātrumu baterijas laikā un jāuzliek 5% gan min, gan max.
3. Restart.
4. Pēc restarta jānogaida pāris minūtes, atraujam barošanas vadu, uzliekam ekrāna spilgtumu uz minimālo, noņemam settingus, kas izslēdz kompi pēc xxx minūšu dīkstāves (arī alertus) un ļaujam baterijai izlādēties līdz kompis izslēdzas (būtu jēdzīgi uz lapiņas pierakstīt laiku, kad atrauta barošana).
5. Atvienojam bateriju un ļaujam tai atdzist minūtes 5. Pēc tam spraužam to kompī un uzlādējam.
6. Atkārtojam soļus 4 un 5 vairākas reizes (piemēram 5 reizes). Ja baterijas laiks palielinās, tad turpinām, kamēr sasniedzam maksimumu. Ja nē – tad pie uzlādētas baterijas ieejam sleepā, atvienojam barošanas vadu un gaidam baterijas pilnu izlādi, pēc tam atkal – 5 un 4, un 5… (tas var prasīt laiku – līdz pat vairākām diennaktīm).
Tas arī viss. Labākais, ko esmu sasniedzis – no 5 minūtēm uz 5 ar pus stundām. Manā praksē nav bijis gadījums, kad tas nenostrādātu (ja vien baterija tur vismaz dažas sekundes).