Padomi, kā izvēlēties piemērotāko printeri

Pēdējos gados printeri nav daudz mainījušies – tie vienkārši ir kļuvuši efektīvāki un lētāki. Joprojām ir iespējams izvēlēties starp lāzerprinteri un tintes printeri; krāsu vai tikai melnās tintes printeri; tādu, kas tikai drukā vai daudzfunkcionālu ierīci. Pirms printera iegādes būtu vērtīgi padomāt, kādam mērķim ierīce būs paredzēta. Šajā rakstā apskatīsim, kā izvēlēties piemērotāko mājas / biroja printeri un neapjukt lielajā piedāvājumu klāstā. 

Tintes un lāzerprinteris

Ja pēdējā laikā neesat iegādājies printeri vai ja printeris jums līdz šim nav bijis nepieciešams, iespējams, vēlēsities saprast atšķirību starp tintes un lāzerprinteri.

Epson Expression Premium ET7750 EcoTank
Epson Expression Premium ET7750 EcoTank

Tintes printeris

Tintes printeri uz lapas izsmidzina sīkus šķidras tintes pilienus. Pastāv vairāku veidu tintes padeves sistēmas, taču vairums patērētāju sistēmu izmanto atsevišķus tintes kārtridžus. Katrs no tiem ir aprīkots ar drukas galviņu, kas izsmidzina mikroskopiskus tintes pilienus. Krāsas tiek veidotas, apvienojot dažādu krāsu tintes.

Krāsainajiem tintes printeriem kārtridžu skaits var atšķirties. Lētākajos printeros parasti tiek izmantoti tikai divi kārtridži – viens ar melnu tinti un viens, kas satur ciāna, fuksīna un dzeltenu tinti. Lielākā daļa vidējas un zemas cenas tintes printeru piedāvā četrus atsevišķus kārtridžus ar ciāna, fuksīna, dzelteno un melno tinti. Augstākā līmeņa printeriem būs atsevišķs melns kārtridžs tekstam. Printeriem, kurus izmanto foto saloni vai uzņēmumi, būs plašāks krāsaino tinšu klāsts.

Bet pat vislētākās tintes var maksāt diezgan dārgi. Pats printeris, ispējams maksā 50 vai 100 eiro, bet viens kārtridžu komplekts var maksāt gandrīz tikpat. Turklāt lielākā daļa tintes printeru neļauj printēt, ja kaut viens no kārtridžiem (piemēram, tikai ciāna krāsa) ir tukšs. Rezultātā jums būs jāmaina visi izlietotie kārtridži.

Ir pieejami arī tintes printeri, kuriem ir atkārtoti uzpildāmi kārtridži. Tos pārdod tādi ražotāji kā Brother, Canon un Epson, un šādu izvēli var apsvērt, ja plānojat veikt daudz krāsainās drukāšanas.

Brother HLL2370DW-XL laser printer
Brother HLL2370DW-XL lāzerprinteris

Lāzerprinteris

Šīs ierīces izmanto lāzerus, lai uz ritošā cilindra, printera iekšpusē, radītu statisko elektrību. Statiskā elektrība piesaista toneri (tinti pulvera formā), kas tiek izkausēts uz papīra.

Lai gan tonera kārtridži sākotnēji maksā vairāk nekā tintes kārtridži, tie arī kalpo daudz ilgāk. Rezultātā izmaksas par vienu lapu būs mazākas. Lāzerprinteri arī sākotnēji mēdz maksāt vairāk nekā tintes printeri, taču tie var ietaupīt naudu ilgtermiņā.

Lāzera printeriem ir vairākas citas priekšrocības salīdzinājumā ar tintes printeriem – ja vien jums nav vajadzīgas krāsas. Tie ir ātrāki nekā tintes printeri (it īpaši zemas klases tintes printeri, kas var būt ļoti lēni), un to teksta drukāšanas kvalitāte ir precīzāka, (lai gan jaunākie tintes printeri arī ir pietiekami precīzi).

Krāsu lāzerprinteri ir dārgāki, un, ja vien tie nav profesionāla līmeņa printeri, krāsa nebūs tik laba kā līdzvērtīgas cenas tintes printera krāsa.

Kādam mērķim printeris būs paredzēts?

Viens no veidiem, kā izlemt, vai iegādāties lāzerprinteri vai tintes printeri, ir saprast, kādam iemeslam tas tiks izmantots. Ja tiks drukāti tikai melnbalti dokumenti, tad būtu ieteicams iegādāties lāzerprinteri – tas būs rentablāks un ātrāks. Bet, ja vēlēsieties drukāt arī krāsainus attēlus vai fotogrāfijas, piemērotāks būs tintes printeris.

Canon Pixma MX532 inkjet multifunction
Canon Pixma MX532 tintes multifunkcionālais printeris

Multifunkcionālie printeri

Multifunkcionālie printeri (pazīstami arī kā “all-in-one” – AIO) ir ierīces, kas ne tikai drukā no datora, bet arī ļauj skenēt, kopēt vai saglabāt kā failus jau esošus dokumentus. Tie ir ļoti noderīgi, lai līdz minimumam samazinātu papīra daudzumu. 

(Protams jūs varat izmantot arī tālruņa kameru, lai skenētu un augšupielādētu dokumentus. Ja jums tikai reizēm ir nepieciešams skenēt dokumentu, ar šo variantu varētu pietikt. Tomēr ar tālruni skenēta dokumenta kvalitāte nav salīdzināma ar laba skenera kvalitāti.)

Ja būs nepieciešams veikt daudz kopēšanas vai skenēšanas darbu, ir vērts iegādāties multifunkcionālu printeri ar automātisko dokumentu padevēju (parasti dēvētu par ADF), kas ļauj ātri kopēt vai skenēt vairākas lapas.

Ievades un izvades veids

Lielākā daļa pašreizējo printeru strādā, velkot papīru no priekšpuses, apgrozot to ap rullīti un pēc tam izdodot to izvades galā. Tomēr, ja drukājat uz smagāka papīra, to nebūtu ieteicams locīt. Tādā gadījumā būs vajadzīgs printeris, kura ievades gals atrodas printera aizmugurē. Tādā veidā papīrs tikts izspiests taisnā līnijā.

Svarīgi ir arī zināt, cik daudz papīra lapu var ievietot jūsu ievades un izvades galos. Ja plānojat, teiksim, izdrukāt 200 lappušu lielu manuskriptu, nevajadzētu iegādāties printeri, kura izvades gals ir piemērots tikai 50 lappušu apstrādei.

Abpusējā drukāšana

Spēja abpusēji drukāt – drukāt uz vienas lapas abām pusēm – tagad ir pieejama biežāka nekā agrāk, taču ne visos zemākas cenas printeros šī funkcija ir iekļauta. Tas ir ļoti noderīgi, it īpaši, ja daudz drukājat un vēlaties ietaupīt papīru. Protams, vairums printeru ļauj jums drukāt uz abām papīra pusēm, manuāli atkārtoti ievietojot papīru printerī pēc pirmās puses drukāšanas.

Vienas lapas izmaksas

Bez šaubām, lielākie printera izdevumi nav pats printeris vai pat papīrs – tā ir tinte. Ir veids, kā noskaidrot, cik jūsu printeris izmaksās ilgtermiņā: aprēķiniet vienas lapas izmaksas, kārtridža cenu dalot ar lapu skaitu, kuru iespējams izprintēt ar vienu kārtridžu.

Bezvadu savienojums

Pērkot printeri, pārliecinieties, vai tas spēj izveidot bezvadu savienojumu, izmantojot Bluetooth, NFC un / vai Wi-Fi, un pārliecinieties, vai tas ir savietojams ar jebkuru datoru vai mobilo ierīci, kuru plānojat izmantot.

Ja jums ir Mac dators, iPad un / vai iPhone, pārliecinieties, vai printeris ir saderīgs ar Apple AirPrint.

Ja izmantojat Chromebook datoru, pārliecinieties, vai printeris ir saderīgs ar Chrome OS, pārbaudot ražotāja vietni (piemēram, Epson ir lapa, kurā uzskaitīti visi ar Chrome OS saderīgie printeri).

Vēl nesen cita alternatīva bija izmantot Google Cloud Print pakalpojumu, kas ļauj ērti drukāt no datoriem un Android tālruņiem. Taču no 2020. gada 31. decembra Google pārtrauks mākoņdrukas pakalpojumu. Vēl viens variants ir pārbaudīt, vai printera ražotājam nav mobilās lietotnes, kas ļaus drukāt no ierīcēm.

Foto printeri

Fotoprinteris būs labs variants, ja vēlaties drukāt lielu daudzumu fotogrāfiju. Daži foto printeri piedāvā tādas iespējas kā sarkano acu efekta izmantošanu, taču šī pati funkcija parasti ir pieejama arī fotoattēlu apstrādes lietotnēs.

Ir izņēmumi. Piemēram, ir mazi, pārnēsājami printeri, piemēram, portatīvais HP Sprocket Portable Photo Printer, kas ļauj nekavējoties izdrukāt mazus attēlus. Un, ja jūs esat profesionāls fotogrāfs, iespējams, vēlēsities ieguldīt augsta līmeņa foto printerī. Bet vairums vidējā līmeņa krāsu printeru – ja izmantojat labu fotopapīru – veiks diezgan atbilstošu darbu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

One Response

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us