Padomi elektriskā sildītāja izvēlē

Vēsajos rudens vakaros, pārnākot mājās, tā vien gribas ielīst zem siltas segas un malkot karstu tēju. Lai padarītu mājokli komfortablu, nereti esošajai apkurei papildu tiek izmantots arī elektriskais sildītājs. Ieskaties, ko ņemt vērā, plānojot jauna elektriskā sildītāja iegādi un kā efektīvi to lietot.

Kam pievērst uzmanību, izvēloties sildītāju?

Galvenais elektriskā sildītāja izvēles faktors ir tā elektriskā jauda, ko mēra vatos (W). Jaudu ieteicams izvēlēties pēc apsildāmās telpas platības, tādēļ pirms sildītāja iegādes ir jāzina, kāda izmēra telpas apsildei to lietosi. Telpā ar griestu augstumu līdz 3 metriem katra telpas kvadrātmetra apsildei ieteicamā jauda ir aptuveni 100 W. Tātad, ja telpa ir 10 m2 liela, tad piemērots elektriskais sildītājs ar 1000 W jeb 1 kW jaudu.

Elektriskā sildītāja efektivitāti un ekonomiskumu ietekmē funkcijas, ar kurām tas ir aprīkots. Svarīgi, lai sildītājs ir aprīkots ar termostatu, kas ļauj regulēt sildīšanas jaudu, nevis tikai ieslēgt un izslēgt sildītāju, un telpā uztur iestatīto temperatūru.

Kurš elektriskais sildītājs patērēs vismazāk elektrības?

Visas elektriskās apsildes ierīces ir vienlīdz efektīvas un patērē vienādu elektrības daudzumu, lai radītu vienādu siltuma daudzumu. Bet katram no sildītāju tipiem atšķiras veids, kā un cik strauji siltums izplatās telpā, un cik ilgi siltums saglabājas telpā pēc sildītāja izslēgšanas.

Ja telpā siltumu vēlies uzturēt ilgstoši, tad ieteicams izvēlēties konvekcijas sildītāju. Konvekcijas sildītājs bez ventilatora paredzēts vienmērīgas temperatūras uzturēšanai telpā, bet, ja nepieciešams piesildīt telpu ātrāk, tad, izvēlies konvekcijas sildītāju ar ventilatoru, tas piesilda telpu ar siltu gaisa plūsmu, kas izplūst pa atverēm sildītāja augšdaļā.

Ja ir vēlme sildīt tikai to telpas daļu, kurā uzturas cilvēks, var izvēlēties infrasarkano staru sildītāju. Šāds sildītājs maksimālo sildīšanas jaudu sasniedz vien dažu sekunžu laikā, strauji radot siltumu tā siltumstarošanas zonā.

Infrasarkanais sildītājs nesilda gaisu, bet gan tā starojuma zonā esošos ķermeņus, priekšmetus un mēbeles, kas pēc tam atdod siltumu un nedaudz sasilda telpu. Jāņem vērā, ka šāds sildītājs var radīt tā saukto termālo diskomfortu, jo stari apsilda tikai vienu telpas daļu, kamēr cita ir vēsāka. Tāpēc šo sildītāju labāk izvēlēties vannas istabām vai terasēm. Ja plānots šo sildītāju uzstādīt vannas istabā, tad to iegādājoties ir jāpievēršas uzmanība tā aizsardzības klasei (vismaz IP44 klase).

Kā efektīvi lietot sildītāju?

Uzturi telpu temperatūru normas robežās – tā, lai būtu nepieciešams uzvilkt gan bikses, gan arī džemperi, nevis staigāt šortos. Optimālā telpu temperatūra rudens un ziemas sezonā, kad uzturies mājās, ir no 20 līdz 22°C.

Ja, pārnākot mājās, ir vēsi un vēlies strauji piesildīt telpu, sākotnēji sildītāju ieslēdz maksimālajā sildīšanas režīmā. Bet, kad telpā ir sasniegta komforta temperatūra, noregulē sildītāju tādā režīmā, lai uzturētu telpas temperatūru.

Atceries, ka arī rudenī un ziemā telpas ir nepieciešams vēdināt, lai izvadītu telpā sakrājušos oglekļa dioksīdu (CO2) un organismam nodrošinātu svaigu gaisu. Lai elektriskais sildītājs netērētu lieki elektrību, izslēdz to vēdināšanas laikā.

Parūpējies arī par savu drošību – pārbaudi, vai elektriskais sildītājs neatrodas pārāk tuvu mēbelēm un, dodoties prom no mājokļa, neatstāj to ieslēgtu!

Avots: elektrum.lv

Saistītie raksti:

http://datuve/raksts/8433/ka-izveleties-piemerotako-spuldzi/
http://datuve/raksts/8406/ka-izveleties-bernam-piemerotas-austinas/
http://datuve/raksts/8223/kam-pieverst-uzmanibu-izveloties-ledusskapi/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us