Padomi darbā ar Gmail – īsinājumtaustiņu izmantošana

Atcerieties tos laikus, kad e-pasta sinonīms pasaulē bija AOL vai Latvijā inbox? Kopš tiem laikiem internets ir ļoti attīstījies un daudz kas ir mainījies. E-pasta jomā lielākās izmaiņas ir paveikusi Google, kas radīja vienu no šobrīd pasaulē populārākajiem e-pastu servisiem – Gmail, kurš nu jau pastāv gandrīz 6 gadus. Ilgstoši tas bija pieejams tikai beta versijā un to izmantot varēja tikai ar ielūgumiem, bet jau tad tas ieguva milzīgu popularitāti interneta lietotāju vidū.
Droši vien lielākajai daļai no jums ir vismaz viens Gmail konts, ja ne pat vairāki. Un ne jau bez iemesla – tas piedāvā 7 GB datu uzglabāšanai (un šis skaitlis ik pa laikam pieaug), ļoti laba spama novērtēšanas un bloķēšanas sistēmu, iebūvēto čatu, lieliskas meklēšanas iespējas, milzīgas konta saskarnes pielāgošanas iespējas un daudz ko citu. Bet vai jūs kā lietotājs izmantojat visas šī servisa piedāvātas iespējas, kas jums būtu noderīgas?
Lai labāk apgūtu Gmail iespējas, būtu nozīmīgi atcerēties svarīgākos īsinājumtaustiņus, kas palīdzēs ikdienā vieglāk un ātrāk darboties. Lai aktivizētu īsinājumtaustiņu darbošanos, jāiet uz “Iestatījumi” un jāatzīmē “Īsinājumtaustiņi ir aktivizēti”. Tad, kad tas ir izdarīts, var sākt izmantot vajadzīgās taustiņu kombinācijas. Dažas populārākās ir:

* c: Rakstīt jaunu vēstuli.
* Turēt Shift +c: Rakstīt jaunu vēstuli jaunā logā
* Tab+Enter: Nosūtīt vēstuli
* k: Pāriet uz jaunāku vēstuli
* j: Pāriet uz vecāku vēstuli
* n: Pāriet uz nākamo vēstuli
* o vai Enter: Atvērt saraksti
* x: Atzīmēt konkrēto vēstuli
* e: Arhivēt atzīmēto vēstuli
* !: Atzīmēt konkrēto vēstuli kā spamu
* r: Atbildēt
* a: Atbildēt visiem, kas piedalās konkrētajā sarakstē
* g tad i: Iet uz iesūtni
* g tad a: Iet uz “Visas vēstules”
* g tad k: Aktivizēt “Uzdevumu” izvēlni

Un ir vēl daudzi neskaitāmi īsinājumtaustiņi, kurus var apskatīt un iemācīties [url=http://mail.google.com/support/bin/answer.py?%20%20%20%20hl=en&answer=6594]šeit[/url] .

[img]/images/upload/20091226162134.jpg[/img]

Vēl viena interesanta īsinājumtaustiņu kombinācija, kura nav sarakstā minēta, noved pie visiem labi pazīstamās spēles “Čūska” (Snake). lai to aktivizētu, sākumā gan vajag doties uz “Iestatījumi”, tālāk izvēlas “Laboratorijas” un tur sameklē un aktivizē “Old Snakey” un saglabāt izmaiņas. Turpmāk šo spēli vienmēr varēs aktivizēt nospiežot tikai taustiņu “&” jeb “Shift + 7”.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us