Optisko disku pulētājs

Droši vien, katram no mums ir gadījies saskrāpēt kompaktdisku, kas bieži vien radīja problēmas tā izmantošanā – no diska varēja nolasīt tikai daļu informācijas. Izrādās, ka bojātos diskus tomēr var atjaunot, piemēram, ar kompānijas [i]Digital Innovations[/i] ražoto iekārtu [url=http://www.digitalinnovations.com/]ScipDr[/url]. Izstrādātāji apgalvo, ka šis gaļas mašīnai līdzīgais agregāts minūtes laikā spēj likvidēt skrambas no jebkuriem optiskajiem diskiem.

Šīs ierīces pamatā ir Džo Borna – bijušā aspiranta Teksasas pavalsts universitātē Ostinā – izgudrojums. Viņam patika grupas [i]Clint Black[/i] albums [i]”Killin’ Time”[/i], bet, tā kā disks bija saskrāpēts, Džo nevarēja klausīties dažas dziesmas. 1992. gadā, strādājot virsbūvju autodarbnīcā un izmēģinot pulēšanas mašīnu, viņam negaidīti ienāca prātā doma izmantot pulēšanas principu bojāto disku atjaunošanai.

Zināms, ka parastais kompaktdisks sastāv vismaz no trijiem slāņiem: plastmasas (polikarbonāta) pamatnes, alumīnija (zelta, platīnas) spoguļkārtas un caurspīdīgās lakas aizsargkārtas. Tādējādi nelielas skrambas viegli var izlīdzināt ar aizsargkārtas pulēšanu, ko Borns arī izdarīja. Rezultāts nelika vilties – disks lasījās bez problēmām.

1995. gadā Džo patentēja savu ideju un nodibināja uzņēmumu [i]Digital Innovations[/i], kā arī veltīja turpmākos 4 gadus izgudrojuma pilnveidošanai. Viņam paveicās: ierīce bija pieprasīta tirgū, un Džo kļuva par miljonāru.
[img]/images/upload/ScipDr.jpg[/img]
[img]/images/upload/ScipDr_auto.jpg[/img]
Mūsdienās [i]Digital Innovations[/i] piedāvā divus ierīces paveidus: automātisko (darbojas ar baterijām vai tīkla adapteri) un rokas. Abiem paveidiem ir viens un tas pats darbības princips: uz diska virsmas izsmidzina speciālu šķidrumu un iedarbina iekārtu. Rotējošs abrazīvs disks noņem ļoti plānu materiāla kārtu, tāpēc saskrambātu disku var atjaunot vairākkārtīgi. Pēc 50 atjaunošanas reizēm abrazīvs disks būtu jānomaina.

Ierīces cena nav augsta: 29$ par rokas variantu un 39$ par automātisko.

Avots: [url=http://www.computerra.ru/online/things/293611/]Compulenta[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us