Noderīgi apmācību rīki skolēniem attālināto mācību laikā

Covid-19 pandēmija ienesusi teju revolucionāras izmaiņas izglītībā, kurām tā īsti neviens gatavs nebija. Arī skolēniem šajā laikā nav viegli, jācenšas pielāgoties apstākļiem un, iespējams, vairāk nekā jebkad agrāk jāmācās papildus un krietni patstāvīgāk. Internetā dažādas bērniem domātas apmācības un kursi pieejami pārpārēm, atliek saprast, kas tieši vajadzīgs un kādā līmenī zināšanas vēlas papildināt. Arī valodas zināšanas nebūs šķērslis, jo dažādi interaktīvi mācību materiāli pieejami ne tikai angļu valodā. Lūk, dažas idejas, kā mācīšanos procesu padarīt interesantāku.

“Soma.lv”

Viena no šādām apmācību vietnēm skolēniem un skolotājiem ir “Soma.lv”. Šeit atrodams daudzveidīgs maksas un bezmaksas mācību materiālu klāsts matemātikā, latviešu valodā, dabaszinībās, bioloģijā, fizikā, ķīmijā un ģeogrāfijā, kas jo īpaši noderēs šobrīd, kad jāmācās attālināti. Saturs radīts izmantošanai bērniem no pirmsskolas vecuma līdz pat 12. klases skolēniem, kā arī skolotājiem.

Ko vietne sniedz? Soma.lv atrodamas elektroniskas mācību grāmatas, ko piedāvā apgāds “Lielvārds”. Digitālas mācību grāmatas, rokasgrāmatas, metodiskie līdzekļi – tas viss pieejams vienuviet ikvienam, kuram ir interese un nepieciešamība. Ja gribas ko vieglāk uztveramu, tad vietnē atrodami arī video latviešu valodā, kas vienkārši un saprotami ļaus izzināt dažādas mācību tēmas. Tāpat lietotājiem ir iespēja no šīs mājaslapas izdrukāt “Lielvārds” darba lapas un burtnīcu uzdevumus, kas ietver dažādu mācību priekšmetu pašpārbaudes testus un vingrinājumus. Pedagogi, savukārt, īpaši varētu priecāties par pieejamo metodisko materiālu klāstu. Jebkurš interesents var bez maksas izmantot Soma.lv atrodamās e-grāmatas. Savukārt skolēni un skolotāji var iegādāties abonementu un papildus digitālo grāmatu klāstam iegūt arī viedgrāmatas ar uzdevumiem, video materiālus, darba lapas.

Mācību stūrītis” – iepazīsti Eiropas Savienību

Tā kā Latvija ir viena no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, visai lietderīgi būtu uzzināt par šo valstu apvienību, piemēram, kā tā radusies, kādi ir tās mērķi, ko Latvija iegūst, tajā atrodoties. Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem palīdzēs sniegt platforma “Mācību stūrītis”, kurā caur izzinošām spēlēm (viktorīnām, puzlēm, galda spēlēm, apgrieztām kārtiņām), uzdevumiem un konkursiem iespējams plašāk iepazīt ES. Tajā atrodams arī daudzveidīgs mācību materiālu klāsts, kā publikācijas, prezentācijas, interaktīvas kartes, videomateriāli, faktu lapas, brošūras, komiksi, kas vienkāršā un saprotamā veidā īsumā iepazīstina ar ES.

Izmantojot šos materiālus, iespējams iepazīties ar tādiem ES kontekstā nozīmīgiem tematiem kā pilsoņu tiesības, migrācija, kultūra, ES vēsture, ekonomika. Vietnē atrodams saturs gan bērniem līdz deviņu gadu vecumam, pamatskolas un vidusskolas skolēniem, gan arī skolotājiem. Vienlaikus mācību materiālus droši var izmantot arī citi interesenti, kuri vienkārši vēlas uzlabot vai papildināt savas zināšanas par ES.

99math.com – vietne matemātikas iemaņu uzlabošanai

Ja matemātika ir tas mācību priekšmets, kas patiešām neiet pie sirds vai īsti nepadodas, 99math.com varētu būt tā vietne, kur skaitļos atrast jautrību. Šis bezmaksas risinājums domāts 1. līdz 8.klašu skolēniem, kuri šajā vietnē var risināt matemātikas problēmas gan individuāli, gan grupās. Īpaši laikā, kad mācības klātienē nevar notikt, tā ir iespēja visai klasei vienlaicīgi, reāllaikā pildīt dažādus matemātikas uzdevumus, salīdzināt rezultātus un kopīgi noskaidrot, kurš ieguvis klases labākā rēķinātāja titulu.

99math.com mājaslapa ļaus uztrenēt rēķināšanas un loģiskās domāšanas prasmes ar visām matemātiskajām darbībām – sākot no saskaitīšanas un atņemšanas līdz pat vienādojumu risināšanai, no algebras līdz ģeometrijai – viss, kas būtu jāzina skolēniem no 1. līdz 8. klasei. Vietnē arī pieejama rezultātu analīze, iespēja sekot līdzi savam progresam, dodot iespēju saprast, pie kurām tēmām vēl nepieciešams piestrādāt. 99math.com iespējams lietot uz jebkuras ierīces – viedtālruņa, planšetes, datora. Jāatzīmē, ka līdz šim savas prasmes matemātikā šādā veidā uzlabojuši skolēni no 106 pasaules valstīm – šī vietne pilnvērtīgi darbojas arī Latvijā.

Jautrais apmācību rīks “Sheppard Software”

Pārejot uz atraktīvākiem un bērnu uzmanību saistošākiem online apmācību rīkiem, jāpiemin arī tāda platforma kā “Sheppard Software”. Vietne piedāvā bezmaksas tiešsaistes mācību spēles, kuras palīdz raisīt interesi par tādām jomām kā matemātika, ģeogrāfija, valodas, ķīmija, veselība, māksla un citas jomas. Lai arī tā primāri domāta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, tajā atbilstoši savam zināšanu līmenim var darboties arī pieaugušie, kuri tāpat caur izzinošām, prātu asinošām spēlēm, uzdevumiem, rakstiem un cita veida saturu iemācīsies ko jaunu, piemēram, par dzīvnieku pasauli un ģeogrāfiju.

“Sheppard Software” ļauj ne tikai interesantā veidā iemācīties kādu matemātikas formulu, bet arī dod iespēju bērniem pamatīgi iepazīt pasaules ģeogrāfiju. Kas šķiet noderīgi – papildus tam, ka var uzzināt, kur uz globusa atrodas katra pasaules valsts, vietne sniedz arī nelielu ieskatu tās zīmīgākajos vēstures notikumos, šādi radot bērnos plašāku izpratni par kādas valsts tapšanu. “Sheppard Software” vairāk koncentrējas tieši uz izglītojošām spēlēm, kas, iespējams, arī ir veiksmīgs veids, kā kādu faktu ilgāk paturēt prātā, jaunās zināšanas uzreiz pielietojot praktiski.

Mācies valodas telefonā

Tā kā mūsdienu skolēna labākais palīgs ir viedtālrunis, ko gribas izmantot vienmēr un visur, lūk, viena noderīga lietotne, kas iegūt jaunas zināšanas ļaus tieši ar telefona palīdzību. Mobilā aplikācija “Duolingo” ir risinājums, kas vienkāršā veidā ļaus apgūt jaunas valodas vai arī papildināt esošo vārdu krājumu. Ar lietotnes palīdzību vismaz sarunvalodas līmenī iespējams apgūt 30 valodas. Izvēloties valodu, lietotājs varēs izpildīt klausīšanās, lasīšanas un runāšanas vingrinājumus – viss, kas noderēs gan eksāmenā, gan ikdienas valodas lietojumā.

Pirmie soļi programmēšanā

Programmēšana mūsdienās vairs nav nekāda raķešu zinātne. Turklāt tā sniedz arī labas karjeras iespējas. Mobilā lietotne “Lightbot: Code Houriepazīstina bērnus ar programmēšanas pamatiem un loģiku, ko programmētāji izmanto, lai rakstītu kodus. Šīs zināšanas tiek pasniegtas ar izklaides elementu – videospēles palīdzību, risinot mīklas un atjautības uzdevumus.

Vienlaikus jāatceras, ka gluži par pamatu visai atzīmju pelnīšanai šīs mājaslapas un mobilās lietotnes arī nekalpos, bet drīzāk tā būs kā laba atslodze un pārmaiņa no tradicionālākiem mācību līdzekļiem, kā grāmatas un darba burtnīcas.

Avots: Tele2

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us