MS Paint alternatīvas Mac lietotājiem: 1.daļa

Reizēm rodas nepieciešamība veikt nelielas izmaiņas attēlu izmēros vai kā citādi tos palabot, taču nav vēlēšanās instalēt un apgūt iespējām bagātas programmas, piemēram, Photoshop vai GIMP. Microsoft lietotājiem šim nolūkam var noderēt Microsoft piedāvātā Paint programma, taču ko izvēlēties Mac lietotājiem?

Atšķirībā no Microsoft, kas lietotājiem uzreiz pēc operētājsistēmas ieinstalēšanas piedāvā Paint programmu, Mac OS lietotājiem pašiem jāmeklē kāda līdzīga programma. Tālāk rakstā minēti daži iespējamie varianti, ja meklējat MS Paint līdzinieku Mac operētājsistēmai.

[img]http://datuve/images/upload/20101123225356.jpg[/img]
[b]Paintbrush[/b]
Paintbrush ir programma, kas, iespējams, visprecīzāk līdzinās Microsoft veidotajai Paint. Tā pat tiek reklamēta kā “Paint Mac operētājsistēmai”. Programma ir pavisam vienkārša: atveriet jaunu failu ar vēlamajiem attēla izmēriem, un parādās balts attiecīgā izmēra laukums. Tad ņemiet talkā pieejamos rīkus (rīki precīzi tādi paši, kā Paint programmā), izveidojiet nepieciešamo zīmējumu un saglabājiet to, izvēloties kādu no populārākajiem failu formātiem.

[img]http://datuve/images/upload/20101123225750.jpg[/img]
Šī aplikācija ir bezmaksas. To var izmantot Mac OS X 10.4 vai jaunākas operētājsistēmas versijas lietotāji. Programmas izstrādātāji ir [url=http://paintbrush.sourceforge.net/]Soggy Waffles[/url].

[img]http://datuve/images/upload/20101123225414.jpg[/img]
[b]Rita[/b]
Programma Rita līdzinās Paintbrush – tai ir visai līdzīga lietotāja saskarsne. Kādam varētu šķist, ka ikonas rīkjoslā ir nedaudz mulsinošas, jo paraugoties uz tām, īsti nevar saprast, ko katra no tām piedāvā darīt. Arī attēla izmēra mainīšana ir nedaudz sarežģītāka.

[img]http://datuve/images/upload/20101123230051.gif[/img]
Šīs programmas cena ir 20 ASV dolāri, taču izmēģinājuma versijas izmantošanas laiks ir bezgalīgs, turklāt tā piedāvā visas iespējas, kas tiek piedāvātas pilnajā versijā. Ja vēlaties pamatfunkcijām pievienot vēl dažas iespējas (piemēram, uzlikt uz attēla režģi), šī programma domāta tieši jums.

Šo programmu var izmantot Mac OS X 10.4 vai jaunākas operētājsistēmas versijas lietotāji. Rita izstrādātājs – [url=http://www.frykholm.se/]Niklas Frykholm[/url].

[img]http://datuve/images/upload/20101123225432.jpg[/img]
[b]Seashore[/b]
Seashore atrodas kaut kur pa vidu starp ļoti vienkāršu un iespējām bagātu programmu. Tās pamatā ir populārā programma GIMP. Šī programma nav tik vienkārša kā Paintbrush vai Rita, taču tās lietošanai nav vajadzīgas īpašas zināšanas, un to droši var dēvēt par Paint alternatīvu Mac lietotājiem.

[img]http://datuve/images/upload/20101123230345.jpg[/img]
Seashore ir skaidra, taču tajā pašā laikā informatīva lietotāja saskarsne, ar ierastajiem Efektu un Zīmēšanas taustiņiem. Programmas saskarsnē ir neliels lodziņš, kurā var apskatīt attēla krāsas un izmērus.

Seashore ir bezmaksas programma, ko var izmantot Mac OS X 10.4 vai jaunākas operētājsistēmas versijas lietotāji. Tās izstrādātāji ir [url=http://seashore.sourceforge.net/The_Seashore_Project/Development.html]Community Effort[/url].

[img]http://datuve/images/upload/20101123225332.jpg[/img]
[b]Pixen[/b]
Arī šī programma atrodas kaut kur pa vidu starp vienkāršajām un sarežģītajām attēlu rediģēšanas programmām. Tā tiek dēvētā par “spējīgu Paint vai vienkāršāku Photoshop”. Jāsaka gan, ka šīs programma nav tik “jautra” kā Paint, jo ja vēlaties vienkārši atvērt programmu, kurā “paķēpāties”, šī nebūs gluži īstā izvēle. Tai trūkst dažu klasisko rīku – piemēram, aerosola baloniņa un otas.

[img]http://datuve/images/upload/20101123230441.jpg[/img]
Pixen ir bezmaksas programma, ko var izmantot Mac OS X 10.4 vai jaunākas operētājsistēmas versijas lietotāji. Tās izstrādātāji ir [url=http://opensword.org/]Open Sword[/url]

Nākamajā raksta daļā varēsit iepazīties ar četrām citām Paint alternatīvām – Pixelmator, Acorn, Scribbles un ArtRage 2.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us