LIKTA kategoriski iebilst pret grozījumiem MK noteikumos par publiskajiem IT iepirkumiem ES fondu projektos

Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) kā vadošā Latvijas IKT nozari pārstāvošā asociācija pauž neizpratni par to, ka nesaskaņojot ar nozari pieņemti grozījumi Ministru Kabineta (MK) noteikumos par publiskajiem IT iepirkumiem ES fondu projektos un aicina premjerministru Valdi Dombrovski un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Edmundu Sprūdžu nekavējoties tos atcelt.

LIKTA uzskata, ka šie MK noteikumu grozījumi ne vien apgrūtinās un kavēs informācijas sistēmu un elektronisko pakalpojumu attīstības projektu ieviešanu, bet arī radīs izmaksu sadārdzinājumu šajos projektos.
„Lai gan Latvijai būtu jāuzlabo savi rādītāji e-pakalpojumu jomā starptautiskā mērogā, minētie MK grozījumi − tieši pretēji − kavēs valsts informācijas sistēmu izstrādi un uzlabošanu. Tā kā līdzīgi ierobežojumi netiek piemēroti nedz Igaunijā, nedz Lietuvā, sagaidāma arī Latvijas rādītāju pasliktināšanās attiecībā pret kaimiņvalstīm,” norāda LIKTA prezidente Signe Bāliņa.
Turklāt viņa vērš uzmanību uz to, ka šie grozījumi ir pretrunā ar Publisko iepirkumu likumu, Autortiesību likumu un ES normatīvajiem aktiem un direktīvām, kas regulē publiskos iepirkumus, tādēļ sagaidāms, ka nozares dalībnieki varētu izmantot iespējas vērsties Satversmes tiesā un apstrīdēt šos MK noteikumu grozījumus.

LIKTA prezidente norāda, ka IKT ir augstas pievienotās vērtības nozare un tās devums Latvijas tautsaimniecībā ir vērā ņemams, īpaši tādēļ, ka IKT ietekmē arī citu nozaru efektivitāti un konkurētspēju. Pēdējie dati liecina, ka IKT sektora pievienotās vērtības īpatsvars iekšzemes kopproduktā veido 3,6% (2010.g.).
Turklāt, saskaņā ar „Baltijas Starptautiskā Ekonomikas Politikas Studiju Centra” veikto izpēti par ES fondu atdevi prioritāšu griezumā 2007.-2013. gada plānošanas periodā, prioritātei „Informācijas sabiedrība” atdeve uz vienu ieguldīto latu tiek vērtēta 12.07 LVL apjomā (prioritāšu reitingā tā ir trešajā vietā vien aiz transporta un vides aizsardzības).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us