Labojam digitālās bildes

Lai gan mūsdienu digitālie fotoaparāti skaitās vai pati pilnība, tomēr nereti gadās, ka fotogrāfa paša vainas (nepareizi iestatījumi) vai sliktu gaismas apstākļu dēļ bildes sanāk tādas, ka pat pašam kauns skatīties, kur nu vēl kādam rādīt. Šoreiz apskatīsim, kas tie tādi attēla trokšņi, un kā ar tiem cīnīties. Fotografējot gaišā dienā, kameras CCD matricas signālam nav nepieciešams liels pastiprinājums, tāpēc trokšņi ir minimāli. Pavisam cita aina ir pustumsā, tad trokšņo pati CCD matrica plus vēl pastiprinātājs. Šeit mēs redzam šķietami pavisam neglābjamu bildi:

[img]/images/upload/Kalns.jpg[/img]
Attēla labošanai tika pielietota trokšņu redukcijas programma [url=http://www.neatimage.com/]Neat Image[/url], kuras [i]apgraizītā[/i] versija ir pieejama bez maksas. Tiesa gan, tai ir dažādi ierobežojumi.

Ļaujot programmai visu darīt pašai noklusētajā režīmā, rezultāts sanāca šāds:

[img]/images/upload/Kalns_filtered.jpg[/img]
Protams, ka iespējams panākt vēl labāku rezultātu. Bez fotoaparāta trokšņiem iespējams notīrīt arī citādas izcelsmes līdzīgus attēla defektus, piemēram, nevēlamus vasaras raibumus uz sejas vai krītošas lietus lāses. Iespaidīgs paraugu klāsts ir skatāms programmas izdevēja mājaslapā, turpat arī sīka lietošanas instrukcija. Neat Image spēj darboties kā spraudnis arī kopā ar Photoshop, Corel PhotoPaint, IrfanWiev.

Manuprāt, vislielākais Neat Image pluss ir spēja darboties automātiskā režīmā. Ja jāapstrādā lieli vienādos apstākļos fotografēti bilžu masīvi – pietiek manuāli apstrādāt vienu bildi un to var uzstādīt par etalonu/profilu, pēc kura programma pati iztīrīs visas pārējās.
Otrkārt – mājaslapā gandrīz visiem jaunākajiem fotoaparātiem ir gatavi trokšņu profili dažādām ISO vērtībām. Atliek lejuplādēt vajadzīgo un ievietot mapē “profiles”. Pēc tā Neat Image atpazīs konkrētas kameras “stiķus un niķus” un defektus labos automātiski.

Turpmāk vēl.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us