Labojam digitālās bildes 2

Šajā rakstā būs runa par “sarkano acu” redukciju. Droši vien Adobe Photoshop cienītāji mani draudzīgi nomētās ar puvušiem tomātiem, bet dažādās interneta vietnēs vēl joprojām atrodas tik daudz kroplu bilžu, ka uzskatu šo rakstu par absolūti nepieciešamu. Varbūt vismaz kāds, kurš „oranžā portāla” galerijās masveidā ievieto tehnisku brāķi, sāks aizdomāties… Adobe Photoshop arī ne jau katram ir pieejams.
Kā laba alternatīva varētu būt web dizainera Antonio Da Krūza radītā programma Photofiltre.

Kāpēc piedāvāju tieši Photofiltre? Tāpēc, ka programma ir [b]bezmaksas[/b], ātra, lietotājam draudzīga un relatīvi vienkārša. Tiek piedāvāts bagātīgs iespēju klāsts, un ar visu to tā aizņem minimālu vietu uz datora HD un patērē pavisam maz datora resursu.

Apskatīsim soli pa solim, kā norisinās „sarkano acu” efekta likvidācija.

[b]1.Lejuplādējam[/b] Photofiltre no [url=http://www.photofiltre.com]mājaslapas.[/url]
Turpat varam iegūt arī vācu vai krievu valodas failus, ja kādam šīs valodas ērtākas. Jāievēro, ka aktīvs būs tas valodas fails, kura nosaukums pēc alfabēta ir pirmais. Iespējams, ka vajadzēs pārsaukt kādu no tiem.

[b]2. Atveram[/b] bildi ar “sarkanām acīm”:

[img]/images/upload/sm1.jpg[/img]

[b]3. Palielinām[/b] aci tā, lai būtu ērti strādāt un iezīmējam likvidējamo sarkano laukumu ar apļveida iezīmēšanas rīku:

[img]/images/upload/sm3.jpg[/img]

[b]4. Klikšķinām[/b] uz ikonām “krāsainība (-)” un “spilgtums (-)” līdz panākam vajadzīgo efektu. Katrs klikšķis samazina parametra vērtību par 10%. Darbam ar portretu nepieciešama individuāla un delikāta pieeja, tāpēc nekādā gadījumā nav ieteicams lietot ikonu “melnbalts”. Tādas „ķirurģijas” pēdas bieži vien uzkrītoši pamanāmas. Šinī gadījumā korekcija sastādīja: RGB=-40%, Y=-30% un iegūtais rezultāts ir pavisam apmierinošs:

[img]/images/upload/sm5.jpg[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us