Vairums no mums paļaujas uz videozvaniem, lai uzturētu kontaktus ar darba kolēģiem, ģimeni un draugiem – un, ja jūs saskaraties ar finansiālām grūtībām, bezmaksas videokonferenču lietotnes ir labākais variants . Zoom turpina būt videokonferenču lietotņu saraksta augšgalā, taču ir pieejama virkne citu programmu, kas ļaus jums bez maksas satikties ar citiem tiešsaistē.
Šeit esam uzskatījuši dažas pazīstamākās bezmaksas videokonferenču lietotnes, kā arī pāris populāras teksta tērzēšanas lietotnes, kurās ir iekļautas videozvana funkcija. Lai gan lielākajai daļai no šīm lietotnēm jau ir bezmaksas versijas, dažas pašreiz piedāvā piekļuvi dažādām papildu funkcijām.
Ir vairākas lietotnes, kuras mēs neesam iekļāvuši, piemēram, Facebook, WhatsApp un FaceTime, kuras arī ļauj veikt video tērzēšanu. Šīs lietotnes netika iekļautas, jo tajās tiek prasīts, lai visi dalībnieki būtu noteikta sociālā tīkla (Facebook, WhatsApp) dalībnieki vai lai jūs izmantotu noteikta veida ierīci (FaceTime ir paredzēta tikai Apple lietotājiem). Mēs arī esam centušies koncentrēties uz lietojumprogrammām, kas ļauj jums piedalīties, bez nepieciešamības lejupielādēt lietotni (ja vien jūs neesat tas, kurš veido pašu videokonferenci).
Laba ideja ir izmēģināt vienu vai divas, lai redzētu, cik labi tās atbilst konkrētajām vajadzībām.
Zoom
Populārākā bezmaksas videokonferenču lietotne
Zoom ir kļuvusi par vienu no vispazīstamākajām videokonferenču lietotnēm, galvenokārt tās viegli lietojamā interfeisa dēļ. Sākotnēji uzņēmums Zoom galvenokārt virzīja šo produktu korporatīvai lietošanai, taču tas ir nodrošinājis arī bezmaksas pamata versiju privātpersonām. Sākumā lietotne saskārās ar vairākām privātuma un drošības problēmām. Tomēr uzņēmums ātri ieviesa vairākas izmaiņas un atjauninājumus, lai risinātu šīs problēmas.
Bezmaksas Zoom versija ļauj satikties līdz 100 lietotājiem, taču vairāk nekā divu cilvēku sapulcēm ir 40 minūšu ierobežojums. Zoom piedāvāja lapu, kurā ir pieejama palīdzība un padomi jaunajiem lietotājiem.
Pieminēšanas vērtas funkcijas
- Uzņem līdz 100 dalībniekiem
- Neierobežota ilguma viens-pret-viens tikšanās
- Četrdesmit minūšu ierobežojums grupas sanāksmēm (3 un vairāk lietotājiem)
Skype Meet Now
Kopš beta versijas izlaišanas 2003. gadā Skype ir bijis viens-pret-viens sarunu platforma. Tās funkcija Meet Now (kurai var piekļūt, izvēloties pogu “Meet Now” lietotnes kreisajā pusē) ļauj veikt videokonferenču zvanus. Līdz 50 cilvēku tikšanās ir pieejama bez laika ierobežojumiem.
Ir arī atsevišķa lapa, kurā varat izveidot bezmaksas videokonferenču sapulci, faktiski nepiesakoties pakalpojumam. Tomēr, izmantojot lietotni, jūs iegūstat vairāk funkciju, tāpēc, ja vēlaties, reģistrējieties bezmaksas kontam.
Pieminēšanas vērtas funkcijas
- Ierakstīšanas iespēja zvanam, kas saglabājas 30 dienas
- Var aizmiglot fonu (ja izmantojat lietotni)
- Iespējams kopīgot prezentācijas
- Līdz 50 dalībniekiem, bez laika ierobežojuma
Cisco Webex
Webex ir videokonferenču lietotne, kas darbojas jau kopš 90. gadiem; Cisco to iegādājās 2007. gadā. Lai gan to galvenokārt dēvēja par biznesa lietojumprogrammu, un tā joprojām koncentrējas uz uzņēmumu apkalpošanu, tai ir diezgan dāsna bezmaksas versija, kuru ir vērts izmēģināt. Pašreizējā ārkārtas situācijā tai ir paplašināta freemium versija, kurā iespējams veikt video zvanus 50 līdz 100 dalībniekiem, ar ilgumu līdz 50 minūtēm.
Pieminēšanas vērtas funkcijas
- Līdz 100 dalībniekiem
- Katra sanāksme līdz 50 minūtēm
- Var ierakstīt un saglabāt sanāksmes
Google Meet
Tagad pieejama jūsu Gmail lapā
Vēl nesen Google Meet (iepriekš Hangouts Meet) bija pieejams tikai pedagogiem un tiem, kas abonēja Google maksas pakalpojumu G Suite. Kopš tā laika Google ir padarījis Meet pieejamu visiem tā bezmaksas Gmail pakalpojuma lietotājiem. Saite uz Meet ir pieejama Gmail tiešsaistes lietotnes kreisajā pusē (drīzumā arī mobilajās lietotnēs).
Meet piedāvā ļoti vienkāršu video tērzēšanas veidu ar kolēģiem, draugiem un ģimeni – pieņemot, ka viņiem visiem ir Google konti, kas ir obligāti gan viesiem, gan dalībniekiem. Lai sāktu, vienkārši dodieties uz Meet, noklikšķiniet uz “Join or start a meeting” (“Pievienoties vai sākt sapulci”), dodiet sapulcei vārdu (ja vēlaties) un izsūtiet ielūgumus. Varat arī plānot sanāksmi, izmantojot Google kalendāru. Google iekļauj vairākus drošības līdzekļus, piemēram, iespēju atļaut vai liegt piekļuvi.
Pieminēšanas vērtas funkcijas
- Neierobežots tikšanās laiks līdz šī gada 30. septembrim; pēc tam 60 minūšu ierobežojums
- Līdz 100 dalībniekiem
- Piedāvā trokšņu slāpēšanas funkciju
Microsoft Teams
Jauna mobilā versija ne tikai biznesam
Microsoft Teams ir īpaši laba izvēle, ja esat daļa no Office ekosistēmas. Vēl nesen tas galvenokārt bija vērsts uz uzņēmējdarbību. Tomēr tagad Microsoft ir atklājis arī bezmaksas Teams versiju, kas darbojas iPhone un Android ierīcēs (pagaidām nav datora versijas) un ļauj ikvienam tērzēt, runāt vai rīkot bezmaksas videokonferences ar līdz pat 20 cilvēkiem. Lai to izmantotu, jums vienkārši ir jāizveido Microsoft konts.
Pieminēšanas vērtas funkcijas
- Grupas līdz 20 cilvēkiem
- Var dalīties ar savu ekrānu (screen-share)
- Teksta tērzēšanā var iekļaut fotoattēlus un audio failus
Google Duo
Google Duo ir ļoti vienkāršots tīmekļa interfeiss
Papildu Google Meet, (kas lēnām aizstāj Hangouts un kas sākotnēji bija paredzēts galvenokārt biznesa lietotājiem), Google ir arī mobilā lietotne Duo. Uzņēmums nesen Duo pievienoja arī ielūguma saišu sūtīšanas iespēju un ļoti vienkāršu tīmekļa interfeisu. Turklāt tagad lietotne ļauj jums izveidot grupas līdz 12 dalībniekiem, (tikai tās mobilajā versijā). Visiem dalībniekiem jābūt Duo lietotājiem.
Pieminēšanas vērtas funkcijas
- Var ierakstīt ziņojumus
- Izveidot grupas līdz 12 cilvēkiem
- Izmanto end-to-end šifrēšanu
Hangouts
Pakalpojums lēnām tiek slēgts, bet vēl joprojām ir noderīgs
Visbeidzot, ir Google Hangouts “klasiskā” versija, kas joprojām ir pieejama, lai gan uzņēmums to nepopularizē, īpaši G Suite lietotājiem un korporatīvajiem klientiem, kuri tiek mudināti izmantot Meet.
Neskatoties uz to, ja vēlaties, varat izmantot funkciju Hangouts, lai video tērzētu ar līdz pat 10 cilvēkiem, ja izmantojat Gmail vai G Suite Basic (līdz 25, ja izmantojat Business vai Educational G Suite versijas). Papildu funkciju nav daudz. Jūs varat pievienot īsziņas un koplietot ekrānus, bet tas arī viss.
Pieminēšanas vērtas funkcijas
- Līdz 10 dalībniekiem Gmail lietotājiem
- Balss zvanos var piedalīties līdz 150 dalībniekiem
StarLeaf
Korporatīvo sapulču lietotne ar bezmaksas pamata versiju
Ja jūs neesat uzņēmums, iespējams, nezināt par StarLeaf. Tā ir platforma lieliem uzņēmumiem – tāda, kas savā vietnē nenosaka cenu; jums ir jāzvana pārdevējam. Bet tagad tas piedāvā bezmaksas video un ziņojumapmaiņas produktu tiem, kas mēģina uzturēt kontaktus pandēmijas laikā.
Pieminēšanas vērtas funkcijas
- Līdz 20 dalībniekiem
- Četrdesmit sešas minūtes katrai sanāksmei
Jitsi Meet
Atvērtā koda videoplatforma ar daudzām funkcijām
Vēl viena videokonferences lietotne par kuru jūs, iespējams, neesat dzirdējis. Jitsi Meet ir atvērtā koda platforma, kas ļauj ērti satikties tiešsaistē, vienkārši dodoties uz vietni un noklikšķinot uz “Go”. Ja esat tehniskas dabas cilvēks, varat izveidot pats savu versiju, izmantojot Jitsi videobridge, taču vairums cilvēku būs apmierināti ar ātro tīmekļa versiju, kas piedāvā daudzas funkcijas, kas atrodamas vairāk pazīstamās lietotnēs, piemēram, tērzēšanu, sesiju ierakstīšanu (uz Dropbox ), un spēju “izsviest” no videozvana nepaklausīgus dalībniekus.
Pieminēšanas vērtas funkcijas
- Līdz 75 dalībniekiem (līdz 35 labākai pieredzei)
- Publiska vai privāta tērzēšana
- Var aizmiglot fonu (pašlaik beta versijā)
- Integrējams ar Slack, Google kalendāru un Office 365
Whereby
Video tērzēšanas telpa ar ne vairāk kā četriem dalībniekiem
Whereby bezmaksas versija ir diezgan ierobežota, salīdzinot ar dažām citām šeit minētajām. Tas dod iespēju izmantot vienu sapulču telpu, kurā var piedalīties ne vairāk kā četri dalībnieki, kā arī iespēju aizslēgt sarunu telpu (dalībniekiem ir “jāpieklauvē”, lai iegūtu ieeju). Katrai istabai ir savs URL, kuru jūs pats varat izvēlēties. (Piemēram, es izmēģināju whereby.com/testroom un secināju, ka tā jau ir aizņemta.) Bet tai ir arī tērzēšanas funkcija, tā ļauj jums koplietot ekrānu, atslēgt skaņu vai izslēgt lietotājus no sarunas, un tajā ir dažas jautras emocijzīmes. Ja gribat pievienot vairāk cilvēku, Pro versija (USD 9,99 mēnesī) piedāvā līdz 12 dalībniekiem vienā telpā un ne vairāk kā trīs sanāksmju telpas.
Pieminēšanas vērtas funkcijas
- Bezmaksas versijā līdz četriem dalībniekiem
- Ekrāna koplietošana
- YouTube integrācija
- Iespēja “aizslēgt” telpas
Spike
E-pasta lietotne ar vienkāršu videokonferenču funkciju
Spike ir e-pasta lietotne, kas pēdējā gada laikā pievienojusi dažādas jaunas iespējas. Ņemot vērā pašreizējo pieprasījumu pēc tiešsaistes sapulcēm, uzņēmums nesen savam repertuāram pievienoja bezmaksas videokonferenču lietotni. Funkcija ir ļoti viegli lietojama, īpaši tāpēc, ka, lai to izmantotu, jums nekas nav jāreģistrē un jāinstalē. Vienkārši dodieties uz videokonferenču saiti, ierakstiet savu vārdu un, pēc izvēles, tikšanās tēmu. Pēc tam sapulces URL tiek kopēts jūsu starpliktuvē vai arī jūs varat nosūtīt ielūgumu pa e-pastu. Šajā lietotnē ir dažas papildiespējas: varat kopīgot ekrānu vai pielīmēt emocijzīmi, taču tas arī ir viss. Jāpiemin, ka video sapulces veidotājs nekontrolē pašu sapulci. Dalībnieku skaitam vai tikšanās laikam nav ierobežojumu.
Pieminēšanas vērtas funkcijas
- Vienkāršs interfeiss
- Nav ierobežojumu dalībnieku skaitam vai sanāksmju ilgumam