Konvertējam un samazinām attēlus ar XnView


Forumā daudzkārt ir jautāts, kā automātiski konvertēt un samazināt vairākus attēlus direktorijā vienlaicīgi.

Šeit būs piemērs, kā to izdarīt ar XnView. XnView ir bezmaksas attēlu pārlūkošanas un rediģēšanas programma, kura ir pieejama vairākām operacionālajām sistēmām (ne tikai Microsoft Windows).

1. Mūsu uzdevums – direktorijā ir četri PNG attēli, kuru izmēri ir par lielu un, mūsuprāt, lai tos ievietotu savā tīmekļa vietnē, tiem jāsamazina izmērs uz pusi un turklāt attēlu formāts jāpārkonvertē no PNG formāta uz JPG. Arī kopējais datņu lielums šķiet par lielu. Bieži vien vienkāršos attēlos PNG formāts ir daudz atbilstošāks vietņu attēlu formāts, bet mūsu bildes ir graudainas un mēs tomēr izvēlamies JPG.

1.bilde

2. XnView pārlūkošanas režīmā iezīmējam visus apstrādājamos attēlus un klikšķinām uz Tools – Batch Convert (Ctrl+U īsinājumtaustiņš).

2.bilde

3. General logā pie Format no saraksta izvēlamies JPG formātu. Zemāk, pie Overwrite atzīmējam attēlu saglabāšanas veidu. Mēs izvēlamies, ka pārkonvertētie attēli tiks pārrakstīti pa virsu vecajiem un vecie attēli tiks izdzēsti.

3.bilde

4. Klikšķinām uz Options, kur mums jau ir iezīmēts JPG formāts. Atveras Options logs, kur mēs iestādām JPG parametrus, kuri tiks izmantoti visos mūsu konvertējamos attēlos. Vissvarīgākais šeit ir Quality lauks. Jo vairāk mēs pabīdīsim bultiņu uz Lowest pusi, jo JPG pielietos lielāku kompresiju un attēli būs nekvalitatīvāki, bet no otras puses – attēla datnes lielums kļūs mazāks. Optimāli būtu izvēlēties 80-99 robežās. Mēs izvēlamies 90, kas ir tuvu Best.

Augšējā daļā ieķeksējam Progressive, jo tas uzlabos JPG attēlošanu tīmekļa vietnē. Progressive metode JPG attēlu attēlos pamazām it kā skenējot no mazākas kvalitātes uz lielāku, tādējādi JPG attēls parādīsies uzreiz. Šis efekts pamanāmi jūtams tikai lielos attēlos (Ar iztīrītu pārlūkprogrammas cache var apskatīties Progressive efektu).

Optimize Huffman table arī ieliekam ķeksi un neiedziļināmies (Speciāla kompresēšanas metode).

Apakšējā daļā no Keep EXIF data izņemam ķeksi(ja tie nav speciāli vajadzīgi), lai nesaglabātu EXIF datus JPG datnēs. Tas samazinās datnes lielumu. EXIF dati ir speciāla-tekstuāla informācija par attēlu(Kameras modelis ar ko fotografēts attēls, datums un laiks u.c. Skatīt EXIF).

Keep IPTC data arī izņemam ķeksi, kas satur līdzīgu informāciju kā EXIF un kas mums nav vajadzīga (Skatīt IPTC).

Kad ar JPG iestādījumiem viss ir paveikts, spiežam OK.

4.bilde

5. Atgriežamies iepriekšējā logā, kur izvēlamies cilni Transformations. Šeit mēs uzstādām attēlu samazināšanas parametrus. Kreisajā malā iezīmējam Resize un spiežam Add . Resize pievienojas mūsu `darbu sarakstā`.

Tā kā mums attēli bija jāsamazina uz pusi, tad pie Parametrs ieķeksējam procentu(%) zīmīti un pretim Width(attēla platums) ierakstam 50. Height(attēla augstums) laukā var neko nerakstīt, ja ir ieķeksēts Keep ratio. Keep ratio nodrošinās proporcionālu attēla augstuma samazināšanu attiecībā pret attēla platumu, kas mums ir definēts kā 50%.

Visi uzstādījumi ir pabeigti un sākam konvertēšanu nospiežot GO.

5.bilde

6. Kā redzams zemāk attēlā – automātiskā attēlu konvertēšana un samazināšana ir noritējusi veiksmīgi.

Visu attēlu izmēri ir par 50% mazāki, JPG formātā un kopējais datņu lielums arī ir mazāks.

6.bilde

Sākotnēji pingvīns mums bija 1024×768 px izmērā, tagad 512×384 px izmērā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us