Kas jums būtu jāzina par Google Buzz.

Pagājušajā nedēļā visi Gmail lietotāji saskārās ar Google pēdējo lolojumu – ļoti publisko sociālo tīklu Google Buzz. Liela daļa to vienkārši noignorēja un steidzās pārbaudīt sev svarīgos e-pastus, bet daļu no tiem, kas gribētu pamēģināt šo produktu, nobiedēja fakts, ka Google Buzz vēlas izmantot cilvēka e-pasta kontaktus. Būtībā Google Buzz grib publiskot lielu daļu viņu privātās informācijas. Dažas dienas vēlāk Google saņēmis tik daudz cilvēku pretenzijas un satraukuma pilnas vēstules, atsauca un nomainīja vairākas Google Buzz funkcijas. Tomēr satraukums starp lielu daļu no Gmail 176 miljoniem lietotāju nemazinās. Tādēļ šeit neliels ieskats šī produkta būtībā satrauktākajiem no Google Buzz lietot gribētājiem.

[b]Kā Google Buzz darbojas?[/b]

Buzz ir sociālais tīkls, kas daudzējādā ziņā ir līdzīgs Facebook un Twitter (Draugiem.lv un Orb.lv), vienīgi šis jūsu „draugus” atrod starp jūsu Gmail kontaktiem. Pēc Google domām tā cilvēkiem ir ērta un ātra iespēja iekļauties šajā tīklā.

Buzz ļauj jums pievienot dažādus komentārus un ierakstus tīklā, kas būtu redzami visiem jūsu e-pasta kontaktiem. Savus komentārus jūs varat pievienot visdažādākajām mājas lapām un to rakstiem. Šim pakalpojumam jūs varat piekļūt nospiežot uz saites „buzz” zem „iesūtne” jūsu Gmail kontā.
Tā kā daudziem nepatika fakts, ka viņu pārdomas un komentārus redzēs gan viņu priekšnieki, gan pasniedzēji, gan padotie, gan ģimenes locekļi, gan draugi, tad tika ieviesta funkcija, kas ļauj izvēlēties, kam tiks dota iespēja sekot jūsu rakstītajam.

[b]Kāda privātā informācija tiek atklāta?[/b]

Visdelikātākā informācija, ko Buzz varētu publiskot ir jūsu sekotāju jeb kontaktu saraksts. Tādēļ šobrīd ir pieejama funkcija, kas ļauj jums noslēpt jūsu kontaktus no citu acīm.

Jums ir arī jāatceras, ka jūsu Buzz profils ir publisks un tajā nevajadzētu iekļaut nekādu privātu informāciju. Protams, ir iespējams norādīt konkrētas cilvēku grupas, kuras būs vienīgās ar piekļuvi jūsu ierakstiem (Google ļauj jums savus kontaktus sadalīt tematiskajās grupās). Ir arī iespējams bloķēt konkrētus kontaktus. Tomēr tas ir un paliek publisks tīkls un ir jādomā līdzi tam, ko publicējat, jo īpaši, ja izmantojat savu galveno e-pasta kontu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us