Kad 2,4 GHz WiFi ir labāks par 5 GHz?

WiFi standarts

Labi zināmā patiesība ir tāda, ka, ja iespējams, vienmēr vajadzētu dot priekšroku 5 GHz WiFi, nevis 2,4 GHz pārklājumam. Tā kā tas ir jaunāks standarts, savienojums ir ātrāks un darbojas labāk. Bet vai tā vienmēr ir?

Ļoti vienkārši izsakoties, 5 GHz standarts izmanto īsākus radioviļņus un nodrošina ātrāku savienojumu. Turklāt 5 GHz pārklājuma zona ir mazāk noslogota, jo daudzas sadzīves ierīces, piemēram, bērnu monitori, mikroviļņu krāsnis, videonovērošanas kameras un garāžu durvju atvēršanas mehānismi arī izmanto 2,4 GHz pārklājuma zonu.

Tā kā 5 GHz WiFi izmanto īsākus viļņu garumus, tas arī nozīmē, ka tā diapazons ir mazāks. Tāpēc ir labi to izmantot nelielā diapazonā ap maršrutētāju. Arī dažādi fiziski šķēršļi, piemēram, sienas, būs traucēklis labam signālam.

Tāpēc ir vērts dot priekšroku 2,4 GHz frekvencei, īpaši lielākās telpās un atrodoties tālāk no maršrutētāja. Tādā veidā jūs varat nodrošināt drošāku un nepārtrauktu savienojumu.

WiFi savienojuma problēmu gadījumā dažreiz ir vērts arī vienkārši nomainīt tīklu no 5 GHz uz zemāku 2,4 GHz tīklu. Tas ir tāpēc, ka jaunākais standarts jau ir pietiekami plaši izplatīts, un, ja agrāk tika runāts par to, ka 5 GHz pārklājuma zonā ir mazāk lietotāju, tad šī patiesība var nebūt spēkā katrā reģionā un tīklā.

Kā palielināt interneta ātrumu ar vienkāršiem paņēmieniem?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

One Response

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us