Kā zināt vai tavs WhatsApp ir uzlauzts?

Privātā WhatsApp konta uzlaušana ir jebkura lietotāja ļaunākais murgs, nemaz nerunājot par nopietnu privātuma pārkāpumu. Tas nozīmē, ka kādai personai tagad ir neierobežota piekļuve jūsu personiskajām sarakstēm, informācijai, attēliem un video. Dažos gadījumos kāds var izlikties par jums, izdzēšot sarakstes, atbildot uz tām, un tā ir tikai maza daļa no tā, cik bēdīga var būt šāda pieredze.

Ļaundari var piekļūt jūsu WhatsApp datiem dažādos veidos, piemēram, izmantojot WhatsApp datorā vai reģistrējot jūsu numuru citā ierīcē. Lai gan viens WhatsApp numurs nevar vienlaikus darboties divos tālruņos, ja jūs reģistrējat savu numuru citā ierīcē, piemēram, datorā, hakeri var viegli iegūt visas jūsu sarakstes. To var panākt, ātri noskenējot jūsu WhatsApp QR kodu, kas ļauj piekļūt jūsu sarakstēm. Tomēr, tad hakerim ir jābūt fiziskai piekļuvei jūsu tālrunim.

Lūk, citi veidi, kā kāds nemanot var piekļūt jūsu WhatsApp:

Caur jūsu ierīces dublējuma failu (backup file)

Tas darbojas pat tad, ja esat bloķējis WhatsApp aplikāciju ar AppLock. Jāatzīmē, ka šis uzbrukuma veids skar tikai tās ierīces, kurām nav uzlikts pēdējais WhatsApp atjauninājums.

Tiklīdz persona iegūst piekļuvi jūsu ierīcei, viņš dažu minūšu laikā var lasīt vai dzēst WhatsApp sarunas no citas ierīces. Iegūstot dublējuma failu ar failu pārvaldnieka (file manager) palīdzību, caur Bluetooth ir iespējams to nosūtīt uz citu ierīci.

Tad, instalējot jūsu ierīcē tādu aplikāciju kā, piemēram, Backup Text For WhatsApp, tiešā veidā ir iespējams nosūtīt visas sarunas uz konkrētu e-pastu. Kad pārsūtīšana ir pabeigta, aplikācija jums nemanot tiek atinstalēta. Tādā veidā var piekļūt visām jūsu WhatsApp sarakstēm, pat ja aplikācija ir bloķēta.

Izmantojot Wi-Fi pieslēgumu un WhatsApp Sniffer

Iespējams, ka arī jūsu WhatsApp ir uzlauzta ar WhatsApp Sniffer, izmantojot jūsu Wi-Fi tīklu. Tā ir aplikācija, ar kuras palīdzību ir iespējams redzēt to cilvēku WhatsApp sarakstes, kas ir pieslēgušās vienam tīklam. Katrai ierīcei ir unikāla vides piekļuves vadības adrese jeb MAC adrese. Ja hakerim izdodas iegūt jūsu MAC adresi, tad viņš var redzēt visas jūsu WhatsApp aktivitātes. Šeit būtu īpaši jāuzmanās tiem, kas pieslēdzas publiskajiem tīkliem, piemēram, augstskolās, bibliotēkās un citur.

Trešās puses spiegprogrammatūras izmantošana

Ir pieejamas tādas trešo pušu programmatūras, kas apgalvo, ka spēj uzlauzt WhatsApp, piemēram, Spyzie.

Šādas programmas maksā naudu un bieži vien uzbrucējam ir nepieciešams jūsu ierīcē instalēt nelielu programmatūras daļu, kura ļaundari nogādā jūsu WhatsApp sarunās.

Lai uzzinātu, vai WhatsApp Web ir aktīvs citā nezināmā ierīcē, pārejiet uz trim punktiem displeja labajā augšējā stūrī. Atveriet WhatsApp Web un pārbaudiet visu atvērto sesiju sarakstu. Tas ļaus skatīt visas ierīces, kurās ir atvērts jūsu WhatsApp. Ja redzat ziņojumu ”This phone could not be verified”, tas nozīmē, ka jūsu WhatsApp ir pieejams arī kādā nezināmā ierīcē.

Padomi, kā novērst WhatsApp uzlaušanu:

  • Izlogojieties no visiem datoriem, kas redzami sarakstā zem WhatsApp Web. Tas jādara ikreiz, kad izmantojat WhatsApp Web datoros.
  • Neatstājiet tālruni bez uzraudzības, kad esat ārpus mājas.
  • Bloķējiet savas aplikācijas, lai nezināmas personas nevarētu tām piekļūt.
  • Nepievienojieties ar tālruni nezināmiem Wi-Fi savienojumiem, jo hakeri var izmantot šo MAC adresi, lai piekļūtu visām jūsu WhatsApp sarakstēm.
  • Gadījumā, ja jūsu WhatsApp jau ir uzlauzts, deaktivizējiet savu kontu, nosūtot e-pasta ziņojumu uz support@whatsapp.com. Jūsu konts tiks automātiski dzēsts, ja tajā nebūs iets 30 dienas.
  • Izveidojiet divpakāpju verifikāciju WhatsApp konta iestatījumos. Tādējādi programmā tiks pievienots papildu drošības līmenis. To var izdarīt sekojoši – atveriet tālrunī WhatsApp aplikāciju > uzspiediet uz trīs punktiem labajā augšējā ekrāna stūrī > Settings > Account > Two-step verification > Enable)
  • Sabloķējiet WhatsApp aplikāciju, izmantojot Applock. Lai gan WhatsApp pati par sevi nepiedāvā šo lietojumprogrammu, to ir iespējams lejupielādēt. To uzstādot, WhatsApp būs iespējams atslēgt ar paroli vai PIN. Tādējādi ikviens, kurš vēlēsies piekļūst jūsu tālrunim, nevarēs piekļūt WhatsApp kontam, jo būs nepieciešama parole, lai to atvērtu.
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

3 Responses

  1. mans whatsapp konts tika uzlauzts,ta skietbet skaidri nezinu. sobrid tas pieprasa otru verifikacijas kodu,bet uz e pastu joprojam neka snav atnacis

  2. Mans whatsapp konts ir uzlausts un tagad pieprasa otru kodu kurš neatnak uz e pastu un tagad netieku tālāk uztaisīt jaunu kontu whatsapp.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us