Kā pievienot Move To, Copy To faila vai mapes izvēlnei

Šī pamācība būs par to kā pievienot faila vai mapes [i]Context Menu[/i] (peles labā poga uz tā) jaunas funkcijas [i]Move To[/i] un [i]Copy To[/i]. Pamācību vēl elementārāk uzrakstīt nemācēju.

Gan jau neviens vien ir kādreiz rakājies pa reģistru un mēģinājis kaut ko uzlabot vai pielāgot savām ērtībām. Es pēdējā laikā esmu aizrāvies sava (un vispār) reģistra izpēti, un esmu atklājis daudz ko tādu, kas man un domāju arī Jums varētu likties interesants. Vēl tikai lieki piebilst, ka es neuzņemos atbildību, par Jūsu kļūdainajām darbībām savā datorā, kā rezultātā var sabojāt savu reģistru. Noteikti ieteiktu Jums izveidot rezerves kopiju savam reģistram. Ja nu, kas.

[img] /images/upload/context menu2.JPG [/img]

Darām tā:

1. Atveram reģistru ar [b]Start -> Run[/b], kur ierakstam “regedit” (loģiski, ka bez pēdiņām). Spiežam OK.

2. Tālāk meklējam šādu mapi: [i]ContextMenuHandlers[/i], kas būtu atrodama šādā secībā:

[b]HKEY_LOCAL_MACHINE -> SOFTWARE -> Classes-> AllFilesystemObjects -> shellex -> ContextMenuHandlers[/b]

Un šajā mapē uztaisām divas atslēgas, turpmāk es gan saukšu tās par mapēm, kas gan nav īsti pareizi. Tātad, lai cilvēkiem būtu saprotams, uz mapes [i]ContextMenuHandlers[/i] spiežam peles labo pogu un [b]New -> Key[/b], kur attiecīgi rakstam nosaukumus [i]Copy To[/i] un otrai mapei [i]Move To[/i].

3. [i]Copy To[/i] mapē uz saitītes, kas saucās Default atkal spiežam peles labo pogu un tagad izvēlamies funkciju [b]Modify[/b], kur logā “Default value” iekopējam šo vērtību (ar visām iekaviņām).

{C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}

4. [i]Move To[/i] mapē izdaram tieši to pašu ko 3. solī, tikai šeit “Default value” vērtība ir šāda:

{C2FBB631-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}

[img]/images/upload/edit string2.JPG[/img]

Lai iegūtu vēlamo efektu, atliek tikai spiest F5 vai vienkārši iziet ārā no reģistra un, ja neko nebūsiet sajaukuši, tad turpmāk uzspiežot uz kāda faila, vai mapes jums būs pievienojies šādas funkcijas: [i]Copy to Folder…[/i] un [i]Move to Folder…[/i]. Izskatīties vajadzētu līdzīgi, kā augšējā attēlā! Taču ja vēlaties likvidēt šīs funcijas, tad vienkārši izdzēsiet no reģistra jaunizveidotās mapes, attiecīgi un/vai [i]Move To, Copy To.[/i]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us