Kā noskaidrot, vai datoram ir problēmas ar operatīvo atmiņu?

RAM

Bojāta RAM (Random Access Memory) var izraisīt dažādas problēmas, un – ja nu gadījumā dators šad un tad neuzvedas kā pienākas un nepilda uzdevumus atbilstoši – tam kā viens no iemesliem varētu būt bojāts kāds no operatīvās atmiņas moduļiem.

Operatīvā atmiņa datoram ar laiku nolietojas, kā jebkura cita komponente. Ja dators bieži uzkaras, pats veic pārstartēšanu vai atver uz ekrāna BSOD (Blue Screen Of Death) – tas var norādīt uz sliktas kvalitātes RAM, kas šīs problēmas var radīt. Tāpat arī par pazīmi var būt bojāti faili – it sevišķi tie, kuri vēl nesen ir pastāvīgi apmeklēti. Vēl citas iespējamas pazīmes: PC darbība ir lēna, veicot dažādus uzdevumus, taču uz mirkli dators atkal kļūst manāmi ātrāk.

Ja notiek kas tamlīdzīgs – nesteidzieties ar visu RAM plāksnīšu izņemšanu un aizstāšanu ar citām. Vispirms ir nepieciešams noskaidrot, kura no tām ir bojāta un vai vispār problēmas cēlonis slēpjas operatīvajā atmiņā vai arī pie vainas ir kas pavisam cits.

Windows operētājsistēmai nāk līdzi sava atmiņas diagnostikas rīks. Tādēļ atliek vien izmantot meklēšanas rīku, kas ir pieejams Windows versijā, piemēram – Windows 7: Start > Search via Windows 10 un meklēt pēc Memory un izvēlēties Windows Memory Diagnostic.

Rezultāta logā jānoklikšķina “Restart now” un “check for problems”.

RAM

Windows operētājsistēma tiks izslēgta un dators palaidīs atmiņas diagnostikas programmu. Tālāk ir tikai jāgaida, līdz process tiks pabeigts. Kad tas ir noticis (parasti aizņem tikai dažas minūtes) – tiks atkal palaista Windows operētājsistēma.

Tagad būs grūtākā daļa: jāmeklē pēc Event un jāizvēlas Event Viewer.

Tad Event Viewer kreisajā rūtī atveriet Windows Logs un noklikšķiniet uz System. Pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz System un izvēlieties Filter current log.

RAM

Tiek parādīts jauns dialoglodziņš. Paritiniet uz leju Event Viewer izvēlni, tā ir ļoti gara, tādēļ nāksies ritināt uz leju, līdz pamanīsiet MemoryDiagnostics-Results. Nospied OK, lai aizvērtu dialoglodziņu.

RAM

Atgriežoties pie Event Viewer – vidējā displeja, augšējā skata sadaļā: tur noteikti manīsiet tikai divas piezīmes.

RAM

Veiciet dubultklikšķi uz katru, lai iegūtu informāciju.

RAM

Ja programma saka, ka tavā datorā ir RAM problēma (manā gadījumā tās nav), tad izslēdziet savu datoru un atvienojiet visas RAM plāksnītes, izņemot vienu. Pēc tam pārstartējiet datoru un atkārtojiet šo testu. Atkārtojiet šīs darbības ar katru RAM plāksnīti, tādējādi uzzinot – kurš no RAM moduļiem ir jāaizvieto.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us