Kā nolasīt bojātu audio kompaktdisku?

Visiem kādreiz ir gadījies netīšām nomest savu mīļāko kompaktdisku zemē, smiltīs vai vēl kādā citā diskam nedraudzīgā vidē, apskatīt skrāpējumu švīkas un secināt, ka tieši mīļākā dziesma no diska sākusi raustīties vai neskan vispār. Reizēm gadās kaut kur no pagraba izvilkt kādu vecu sen aizmirstu, bet lielisku disku, kuru diemžēl rotā skaista skrāpējumu kārta, kas diska klausīšanos padara praktiski neiespējamu. Lai tiktu ar šīm vai līdzīgām problēmām galā, man prātā nāk tikai viens veids – programma [b]Exact Audio Copy[/b].

Paskatoties uz programmu no malas, tā izskatās kā parasts audio [i]grabers[/i], bet programmas burvība slēpjas tās akurātumā. Šī programma spēj nolasīt pat nāvīgi saskrāpētus diskus. Tehnoloģija ir pavisam vienkārša: programma nolasa katru audio sektoru vismaz divas reizes (tāpēc nolasīšana nav tik ātra), bet, lietojot šo tehniku, tiek atrasti neidentiski – kļūdaini sektori. Ja rodas šāda kļūda, tad programma mēģina vēlreiz nolasīt to sektoru, kamēr 8 no 16 mēģinājumiem ir identiski. Maksimums vienreiz, trīsreiz vai piecreiz (atkarīgs no uzstādītās kļūdu atjaunošanas kvalitātes) šie 16 mēģinājumi tiek nolasīti, tātad sliktākajā gadījumā kļūdainie sektori tiek nolasīti 82 reizes, bet toties ar to tiek panākts labākais nolasīšanas rezultāts, salīdzinot visus mēģinājumus. Arī, ja pēc šīm darbībām straumējums ([i]stream[/i]) nav precīzs, programma notificē par iespējamo kļūdu. Tā arī mēģina salāgot trīces ([i]jitter[/i]) artefaktus.

Exact Audio Copy ir vienkārši konfigurējama arī viduslīmeņa lietotājam, tā spēj saglabāt nolasītos CD celiņus gan wav, gan mp3 failos, kā arī ir iespējams norādīt citus koderus. EAC arī atbalsta id3 tegus un spēj ierakstīt audio disku, kā arī konvertēt starp dažādiem formātiem, tai arī ir iebūvēts minimāls audio redaktors. Programmas liels pluss ir tas, ka tā ir pilnībā bezmaksas. Vienīgais mīnuss – Exact Audio Copy darbojas tikai Windows vidē, tāpēc Linux u.c. OS lietotājiem nāksies mēģināt to testēt caur emulatoriem.

Ekrānšāviņš:

[img]http://datuve/images/upload/eac_screenshoot_small.jpg[/img]
Tātad, ja jūs nespējat nolasīt savu mīļāko kompaktdisku, šī programma ir tieši priekš jums. Vairāk informācijas kā arī pašu programmu var atrast un par brīvu lejupielādēt tās mājas lapā: [url=http://www.exactaudiocopy.de/]exactaudiocopy.de[/url].

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us