Kā izvēlēties sev piemērotāko klēpja datoru?

Pēdējo gadu laikā portatīvo datoru tirgus ir paplašinājies ne vien ar jauniem modeļiem, bet arī ar daudziem jauniem veidiem. Ja agrāk bija skaidrs, ka ir izvēle tikai starp personālo datoru vai portatīvo datoru. Tagad ir klāt nākuši planšetdatori, viedtelefoni un paši portatīvie datori ir kļuvuši ļoti dažādi pēc to ekrāna lieluma, tehniskajiem parametriem un cenas. Ja cilvēks pirms ierīces iegādes pilnībā ir apzinājies, ko viņš darīs ar jauno ierīci, tad viņam ir visas iespējas nopirkt sev vispiemērotāko ierīci, kurā nebūtu nekā lieka un netiktu pārmaksāts par nevajadzīgam funkcijām.
Portatīvos datorus var iedalīt pēc dažādiem kritērijiem. Šoreiz neliels ieskats pcworld.com autoru veidotajā iedalījumā ar četriem galvenajiem portatīvo datoru veidiem – netbūki (netbooks), ultraportatīvie (ultraportables), universālie (all-purpose) un desktopa aizvietotāji (desktop replacements.).

[b]Netbūki.[/b]

Ja jūs vēlaties universitātē pierakstīt lekcijas konspektu, vai pasērfot internetā, tad šīs ierīces jums būs piemērotas. Tās ir mazas un vieglas, taču nespēj paveikt liela apjoma darbības. Tās nederēs spēlītēm vai lielu bilžu apstrādei. Netbūka vidējais svars ir 3 mārciņas (1,36 kg) vai mazāk un ekrāns ir 6 līdz 10 collas liels, tādēļ arī cena ir salīdzinoši neliela 300 līdz 400 USD.
Netbūku nevajadzētu iegādāties kā savu galveno vai pat vienīgo datoru, jo tā tehniskie parametri nespēs nodrošināt neko daudz (pat filmu skatīšanās jau var sagādāt problēmas) un jūs būsiet ļoti ierobežots.

[b]Ultraportatīvie.[/b]

Plāni un viegli, bet tie jau ir solis uz augšu no netbūkiem. Ja salīdzina ar netbūkiem, tad svars pieaug apmēram par kādu mārciņu, taču iekšā būs gan labāks procesors, gan lielāka operatīva atmiņa, gan bieži vien arī lielāks ekrāns.
Šāds dators būs piemērots tiem, kam no datora vajag vairāk par interneta primitīvu sērfošanu, bet dators ir ļoti bieži jānēsā līdzi. Ekrāna izmērs variē no 11 līdz 14 collām; ja ekrāns ir lielāks, bet dators ir neiedomājami plāns, tad tas arī var tikt dēvēts par ultraportatīvo datoru. Svars šādai ierīcei var būt līdz 2 kg, baterija darbosies 4 līdz 6 stundas un cena svārstīsies 600-800 USD robežās, bet īpaši plānie sava izskata dēļ maksās vairāk par 1000 USD.
Lielākajai daļai ultraportatīvo datoru operatīva atmiņa ir 2-4 GB, kad netbūkiem tikai retais modelis piedāvās maksimums 2GB.

[b]Universālie klēpja datori.[/b]

Šie datori ir vispopulārākie un tādēļ tiem ir visplašākā izvēle, tie der kā ikdienas vai galvenais dators, šiem datoriem ir visvairāk funkciju ka jebkuram citam klēpja datoram. Tie ir ļoti dažādās cenu kategorijas, kas atkarīgas no datora izmantošanas mērķiem – biznesam, spēlēm (jebkurā gadījumā personālie datori šim mērķim ir labāka izvēle), skolēniem utt.
Ekrāns šādiem datoriem visbiežāk ir 14 līdz 16 collas liels un sver aptuveni 5 mārciņas vai pat vairāk. Saprotams ir jārēķinās, ka šādu datoru cena būs augstāka kā iepriekšējo kategoriju datoriem, jo to tehniskie parametri ir gana labi, lai tie varētu paveikt praktiski jebkuru ikdienas datorlietotāja darbību.

[b]Desktopa aizvietotāji.[/b]

Šie datori nebūt nav ērti un viegli, lai tos daudz pārnēsātu, tomēr tie pilda savas funkcijas, to ekrāni ir no 16 līdz pat 18.4 collām, tātad tiem vajadzētu būt arī lieliski piemērotiem foto un video apstrādei, tādēļ to procesors, video karte un operatīvā atmiņa parasti tiek pielāgota gana augstā līmenī, lai šīs apstrādes tiešām būtu ērti veicamas.
Līdz ar šādu datoru izveidi, kas paredzēti foto un video apstrādei, spēļu mīļotāji arī sāka tos iecienīt savām vajadzībām, jo labākie modeļi spēj pilnīgi bez problēmām palaist pat visjaudīgākās spēles.
Protams, cena šiem milžiem ir sakot no 1000 USD (vājākajiem modeļiem, kam tik vien ir kā liels ekrāns) līdz pat 2000 un vairāk USD.

Raksta avots un plašāka informācija: [url]http://www.pcworld.com/article/187748/laptop_buying_guide_selecting_the_right_laptop_for_you.html[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us