Kā izvēlēties piemērotāko viedpulksteni?

Viedpulkstenis vairs nav ekskluzīva lieta, tieši otrādi – tas tiek uztverts gan kā mūsdienīgs stila elements, gan kā ļoti ērta un funkcionāla ikdienas palīgierīce līdzās telefonam. Līdz šim sevišķi aktuāls tas bijis aktīva dzīvesveida piekritējiem, jo ļauj ne tikai saņemt zvanus, īsziņas un paziņojumus sporta nodarbību laikā, neizņemot telefonu no kabatas vai somas, bet palīdz sekot līdzi ikdienas aktivitātēm – ierīce darbojas kā soļu skaitītājs, pulsometrs, monitorē miegu, kalpo kā navigators, modinātājs un pat pults. Taču arvien biežāk viedpulksteņa funkcionalitāti novērtē arī tie, kuriem ikdienā ir būtiski atbrīvot rokas citiem svarīgiem darbiem, bet negribas palaist garām svarīgus zvanus un ziņas. Turklāt nu tehnoloģijas jau gājušas soli uz priekšu un ļauj pilnvērtīgi izmantot viedpulksteni, pat atstājot telefonu mājās!

Lai atrastu sev piemērotāko viedpulksteni, būtu svarīgi definēt mērķi, kam to vēlaties lietot, – galvenokārt kā sporta pulksteni vai arī kā stila elementu un minitelefonu. Atkarībā no tā arī izvēlieties sev piemērotāko modeli no plašā viedpulksteņu klāsta!

Operētājsistēma un savienojamība ar viedtālruni

Ir viedpulksteņi, kuriem ir sava operētājsistēma (OS), un tādi, kuriem tās nav. Viedpulksteņi ar pilnvērtīgu OS ļauj mainīt ciparnīcu un ikonu izvietojumu uz tās, ierīcē var lejupielādēt arī dažādas lietotnes, līdz ar to šāds viedpulkstenis ir funkcionālāks.

Viedpulksteņi bez OS arī lieliski pilda savu funkciju – ar tiem var saņemt paziņojumus, pārskatīt savas fitnesa aktivitātes, lietot kā modinātāju, taču šādu viedpulksteni nevar papildināt ar lietotnēm.

Viedpulksteņu darbība nav iespējama bez pieslēguma viedtālrunim, tāpēc pārliecinieties, ka izvēlētais modelis ir saderīgs ar esošās viedierīces operētājsistēmu. Samsung Gear viedpulksteņu modeļiem ir programmsaderība gan ar Android, gan iOS operētājsistēmām, tomēr vislabāk tie darbojas kopā tieši ar Samsung ierīcēm, savukārt ar telekomunikāciju tehnoloģijām nesaistītu uzņēmumu produkcija, piemēram, Fitbit, vienlīdz labi sadarbojas ar abām populārākajām operētājsistēmām.

Viedpulksteņa veids 

Fitnesa aproces palīdz visu diennakti sekot līdzi fiziskajām aktivitātēm – tās skaita soļus, mēra pulsu, uzskaita patērēto kaloriju daudzumu, kā arī monitorē miega paradumus. Šo aproču galvenā funkcija un uzdevums ir iepazīt jūsu ķermeni, monitorēt fizisko slodzi un uzlabot veselības stāvokli, motivējot kustēties vairāk. Šādas aproces var izmantot arī peldot, piemēram, Fitbit Charge 3 un Samsung Galaxy Fit e SM-R375. Aprocēs darbojas kustību sensors, kas caur Bluetooth nodod datus viedtālrunim. 

Sporta pulkstenim piemīt tās pašas īpašības, kas aprocei, taču tas piedāvā jau nopietnāku sportisko aktivitāšu pārraudzību un vairāk funkciju. Šādu viedpulksteni ir vērts izvēlēties, ja ar sportu nodarbojaties nopietnāk un ejat uz labāku rezultātu, kur ikviens jūsu ķermeņa rādītājs ir svarīgs. Starp nopietnākiem sporta pulksteņiem ierindojas, piemēram, Huawei Watch GT Sport, Garmin fenix 5X Plus Sapphire un Samsung Galaxy Watch Active 2 44 mm LTE Stainless R825. Pēdējais no tiem atbalsta Multi-SIM pakalpojumu, kad viedpulksteni iespējams lietot bez telefona klātbūtnes. 

Kādos gadījumos noder viedpulkstenis?

Pirmais, kas nāk prātā, pieminot viedpulksteni, ir sporta aktivitātes, jo šī viedierīce būtiski atvieglo sekošanu līdzi svarīgām ziņām sportošanas laikā, neieskatoties telefonā, kā arī monitorē ķermeņa reakcijas uz fizisko slodzi – skaita pulsu, veikto distanci un patērētās kalorijas, darbojas kā treneris, kas atgādina par veicamajiem uzdevumiem, reģistrē miega stundas utt. Taču viedpulksteņus novērtē arvien vairāk lietotāju, jo ir modeļi, kuru funkcijas sniedzas daudz tālāk par sporta aktivitāšu reģistrēšanu. Turklāt nu jau iespējams izmantot arī Multi-SIM pakalpojumu, kas ļauj lietot viedpulksteni, pat neņemot līdzi telefonu. Piemēram, mūzikas straumēšana tiešsaistē caur viedpulksteni un savienojums ar bezvadu austiņām atbrīvo no nepieciešamības ņemt līdzi telefonu ikdienas skrējienā. Ar viedpulksteni netiek palaisti garām svarīgi zvani un īsziņas, tajā var saņemt paziņojumus un sekot līdzi citām svarīgām ziņām, kad rokas aizņemtas vai telefons nav pie rokas. Tas var kalpot kā navigācijas ierīce, jo ir aprīkots ar GPS. Ar to var doties arī peldēties, jo lielākā daļa no tiem ir ūdensizturīgi. Viedpulksteni var izmantot kā pulti kādas citas ierīces kontrolēšanai, piemēram, ar to var atrast telefonu vai apstādināt multfilmu bērnu planšetē. Tāpat tas atrisina problēmu, kad pārbaudīt ziņas telefonā nav visai pieklājīgi, piemēram, sapulču, teātra izrāžu vai kinoseansu laikā. Vārdu sakot, katrs atradīs savu izmantojumu šai ērtajai viedierīcei.

 Dizains 

Viedpulksteņa dizains atkarīgs no tā veida, lai ikviens varētu piemeklēt sev atbilstošāko ne tikai pēc funkcijām, bet arī pēc izskata. Klasiskie viedpulksteņi veidoti, cenšoties maksimāli līdzināties klasiskajiem rokas pulksteņiem. Tiem mēdz būt metāla vai ādas siksniņa un ekrāns, kurā redzama klasiska ciparnīca. Šāds viedpulkstenis kalpos arī kā stila elements un lieliski papildinās nēsātāja koptēlu. Tādi, piemēram, ir Garmin Vivoactive 4S, Fossil Gen5 Carlyle un Samsung Galaxy Watch

Sporta pulksteņus iespējams atšķirt gan pēc to dizaina, gan funkcijām, kaut gan to dizains var būt arī ne tik masīvs. Šiem pulksteņiem lielākoties ir gumijas siksniņa, kā arī paaugstināta aizsardzība pret mitrumu, triecieniem un putekļiem, kas bieži ir sportiska dzīvesveida sastāvdaļa. Tie nereti ir nedaudz masīvāki un biezāki. Nopietnāki sportisti novērtēs Samsung Galaxy Watch Active, Garmin fenix 5 Plus Sapphire Black vai Garmin fenix 6 Sapphire Titanium

Turpretim fitnesa aproces atšķirībā no pulksteņiem būs stipri mazākas un vieglākas, taču līdz ar to – arī funkciju skaits aprocēm ir krietni mazāks. 

Multi-SIM 

Ja agrāk viedpulksteņi nebija atdalāmi no viedtālruņa, tagad ar atsevišķiem viedpulksteņu modeļiem telefonu var droši atstāt mājās, jo viedierīce darbosies arī bez telefona klātbūtnes. 

Ar Multi-SIM pakalpojumu viedpulksteņa lietotājs iegūst iespēju piesaistīt telefona numuru savam viedpulkstenim, un tas nozīmē, ka abām ierīcēm turpmāk būs viens numurs. 

Viedpulkstenim nav nepieciešams atsevišķs balss tarifu plāns un interneta pakalpojums, tas pilnvērtīgi darbojas arī bez Bluetooth savienojuma. Multi-SIM pakalpojums pieejams Samsung Galaxy Watch un Samsung Galaxy Watch Active modeļu viedpulksteņos.

Akumulatora darbības laiks

Viena no viedpulksteņu lielākajām priekšrocībām ir ilgstošs baterijas darbības laiks. Viedpulksteņus atšķirībā no viedtālruņiem nav nepieciešams uzlādēt katru dienu. Tie, atkarībā no tā, cik aktīvi izmantojat dažādas tā funkcijas un lietotnes, bez uzlādes var darboties pat vairākas diennaktis. 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us